شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۶/۰۶
نسل نهم هُندا آکورد متولد می‌شود+تصویر
۰۹:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۶/۰۶
اجاره خودرو

نسل نهم هُندا آکورد متولد می‌شود+تصویر

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی هُندای آمریکا در ماریسویل ایالت اوهایو ساخت نسل جدید مدل آکورد خود را آغاز کرده و قوای محرکه آن را از داخل خود آمریکا از شرکتی به نام آنا پاورترین تأمین خواهد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مانند سنت همیشگی، بازار آمریکا اولین بازاری است که نسل های جدید مدل آکورد از شرکت خودروسازی ژاپنی هُندا را می بیند.

ذائقه بازار آمریکا تاکنون هم سدان این خودرو را پسندیده هم کوپه. هاچ بکِ پنج در آن با نام کراستور همیشه به عنوان یک مدل جداگانه فروخته شده، هر چند که روی پلتفرم آکورد ساخته می شود.

هُندا برای بازار اروپا و آسیا و اقیانوسیه سدان کوچکتری در نظر گرفته که هنوز در راه است و به دنیا نیامده. حتی شایعاتی هم هست که چون سدان و واگن فعلی فروش خوبی در اروپا نداشته، این خودروساز وقت و هزینه خود را برای عرضه مدل آمریکایی آن در اروپا تلف نخواهد کرد.

این مدل خودرو برای هُندا اهمیت ویژه ای دارد چون بعد از کمری تویوتا پرفروشترین خودروی اندازه متوسط در بازار ایالات متحده به حساب می آید.

آمارها تا آخر ژوئیه هم همین را تأیید می کنند. مقام سوم به مدل آلتیمای شرکت خودروسازی نیسان ژاپن تعلق دارد که فاصله چندانی با آکورد ندارد.

نسل نهم هُندا علاوه بر این که تغییراتی در قوای محرکه و سیستم انتقال قدرت ایجاد کرده آپشن های جدیدی همچون صفحه نمایش نقاط کور از نوع لین واچ LaneWatch، سیستم هشدار جلوگیری از برخورد با خودروهای دیگر در هنگام خروج از پارکینگ یا کوچه های باریک را نیز به کار گرفته است.

برخی از ابزارهایی که تا دیروز آپشن بوده اکنون به صورت استاندارد در این خودرو وجود خواهد داشت مثل دوربین دید عقب، آینه دید وسیع راننده، بلوتوث، هندزفری تلفن، صفحه نمایش از نوع iMID سیستم پیام کوتاه و رادیو پاندورا.

پنل جدید یکپارچه ای در این خودرو به کار رفته که صدای بیرون از خودرو را کاهش می دهد.

موتور 2400 سی سی چهار سیلندر برای حالت عادی و استاندارد در نظر گرفته شده و موتور 3500 سی سی V6 اختیاری است، یعنی اگر مشتری خواست. البته رقبایی همچون کیا و هیوندایی برای رقابت بیشتر موتورهای توربوشارژ هم عرضه کرده اند که از این بابت هُندا عقب افتاده است.

برای همین سوناتا هیوندایی واُپتیمای کیا رقبای جدی آکورد به حساب می آیند. دنده اتوماتیک یا به اصطلاح CVT نیز برای نسل نهم آکورد در نظر گرفته شده است.

شرکت خودروسازی هندای ژاپن در آمریکای شمالی 7 کارخانه دارد. ظرفیت این کارخانه ها روی هم به 1 میلیون و 630 هزار دستگاه در سال می رسد. تا سال 2014 هم این ظرفیت به 1 میلیون و 920 هزار دستگاه می رسد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
هوندا
نظر بینندگان
!
!
!