سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۰ | ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
جزئیات سهمیه‌ جدید تاكسی و آژانس ها
۱۰:۰۰ | ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
اجاره خودرو
سی‌ان‌جی دو نرخی شد

جزئیات سهمیه‌ جدید تاكسی و آژانس ها

پرشین خودرو: رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: CNG افزایش قیمت دارد و بعد از چند ماه دو نرخی می‌شود و قیمت آن برای خودروهای شخصی و عمومی متفاوت خواهد بود.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، محمد رویانیان كه شب گذشته در برنامه فرصت شبكه سوم سیما درباره هدفمندكردن یارانه‌ها و حمل و نقل سخن می‌گفت با بیان اینكه آقای رئیس جمهور موافق برخورد سخت در اجرای هدفمند كردن یارانه‌ها نیستند و تلاش می‌كنیم مسائل را با تعامل حل كنیم، اظهار داشت: مسائل مربوط به حمل و نقل در هدفمندی یارانه‌ها را هم بصورت نقطه‌ای و هم بصورت استراتژیك مدیریت می‌كنیم چنانكه 102 برنامه در حمل و نقل برای پنج سال دیده‌ایم.

وی افزود: برای بارها از این به بعد بارنامه الكترونیك صادر می‌شود و بزرگترین توصیه ما به رانندگان حفظ خونسردی است چراكه قیمت حمل بار را طوری تنظیم می‌كنیم كه مبلغ پرداختی برای گازوئیل را جبران كند.

وی با تاكید بر اینكه اگر جایی لاستیك گران شود سراغ آن می‌رویم، تصریح كرد: اگر لازم شد در پایانه‌ها لاستیك و روغن توزیع می‌كنیم؛ ممكن است دو روز قیمت دست لاستیك فروش باشد اما بلافاصله مدیریت و قطع خواهد شد.

رئیس ستاد مدیریت حمل‌نقل و سوخت با بیان اینكه تمام تاكسی‌ها، وانت‌ها، آژانس‌ سهمیه دی ماه را دریافت می‌كنند، اضافه كرد: سهمیه با هر قیمتی داده ‌شود محاسبه كرده‌ایم چطور در قیمت كرایه تأثیر می‌گذارد.

وی با بیان اینكه یكی دو روز آینده به اندازه 10، 15 روز گازوئیل 16.5 تومان شارژ می‌شود، گفت: از رانندگان تاكسی، وانت و آژانس می‌خواهیم كه قیمت افزایش نیابد چون تا پایان دی ماه سهمیه 100 تومانی را دریافت می‌كنند.

رویانیان اضافه كرد: 10 تا 15 روز مانده به پایان ماه آینده میزان افزایش كرایه شهر به شهر به دقت اعلام می‌شود و برای رانندگان كامیونها و نوسازی ناوگان برنامه بسیار خوبی دیده شده است.

وی اظهار داشت: سهمیه فعلا استمرار دارد چنانكه از دی ماه مردم دو سهمیه می‌گیرند یك سهمیه 60 لیتری شخصی، 500 لیتری تاكسی و ... كه سرجای خود می‌ماند اما قیمت آن متفاوت است و یك سهمیه هم كه مقداری كم شده اما قیمت آن 100 تومان است دریافت می‌كنند.

وی تاكید كرد: این ماه هر خودرو شخصی 110 لیتر شارژ می‌شود كه نیمی از آن 100 تومانی و نیمی با قیمت جدید است و برای ماههای دیگر هم خدا بزرگ است.

گازوئیل دو نرخی می‌شود

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت افزود: از امشب قیمت گازوئیل تغییر كرده و سهمیه‌‌بندی می‌شود و به مدت دو ماه علی الحساب سهمیه از امشب در كارت كامیونها و اتوبوسها و مینی‌بوس‌ها ریخته می‌شود.

وی با بیان اینكه 588 هزار گازوئیل سوز داریم كه كارت آنها در یكسال گذشته كار كرده و به آنها سهمیه می‌دهیم، گفت: دو نوع قیمت گازوئیل داریم كه یكی بالا و دیگری كمتر از نصف آن آست كه قیمت پایین‌تر را به حمل و نقل عمومی و كشاورزی می‌دهیم.

رویانیان اضافه كرد: 2500 مینی‌بوس را در طرح نوسازی داریم كه برای نوسازی آنها ستاد 3 میلیون تومان پرداخت می‌كند، 20 میلیون وام می‌گیرند، بخشی از قیمت توسط وزارت راه و بخش كمی نیز توسط خود افراد تامین می‌شود اما برای 40 تا 50 هزار مینی‌بوس در سال 90 برنامه داریم كه به خصوص در روستاها تحت حمایت قرار گرفته و تعویض شوند.

وی در ادامه تصریح كرد: تا امروز خاضعانه صحبت كردیم اما از امروز مشكلات موجود در جامعه حمل و نقل را رصد و با كمك هم برطرف می‌كنیم چنانكه از فردا به دنبال پیگیری مشكلات ریز انواع بخش‌های ناوگان حمل و نقل خواهیم بود.

وی تاكید كرد: از امشب به بعد صحبت ما با جامعه 1.5 میلیونی رانندگان این است كه هر چیزی در زنجیره خدمت آنها مشكل ایجاد می‌كند آن را برطرف می‌كنیم و خودسرانه كاری نكنند.

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت با بیان اینكه ما قصد داریم بیش از 100 هزار كامیون فرسوده را ظرف 3 سال نو كنیم، اظهار داشت:

ممكن است بخشی از مشكلات را ندیده باشیم اما تا كف جاده‌ها و پایانه‌ها برای رفع این مشكلات خواهیم آمد.

سوختی كه در این مدت مصرف شده از ذخایر قبلی بوده است

وی در ادامه تصریح كرد: سوختی كه تا این مدت مصرف كردیم از ذخایر قبلی ما بوده و سوخت پتروشیمی را نیز ذخیره كرده‌ایم؛ البته بخشی از سوخت پتروشیمی وارد بنزین مصرفی می‌شود چون اكتان آن از 100 و بالاتر از سوپر است و اكتان كلی بنزین مصرفی را بالا می‌برد.

رویانیان با بیان اینكه اكتان سوخت ما الان 87 است كه سالهای گذشته 85 بود و در آینده به 90 می‌رسد، گفت: كیفیت سوخت نسبت به 2 سال پیش پایین نیامده و بالا رفته است چنانكه اكتان سوخت استحصال شده پتروشیمی 100 از 100 است.

وی با تاكید بر اینكه یكی از وظایف عمده وزارت نفت حفظ كیفیت سوخت است، اظهار داشت: مونوكسید كربن كه یكی از عوامل آلودگی است ناشی از سوختن ناقص در ماشین، آبگرمكن و بخاری است اما اصل مشكل به حركت نكردن هوای تهران در مدت زمان زیاد بازمی‌گردد.

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت اضافه كرد: وزارت نفت نرم‌افزاری را در جایگاهها نصب كرده كه امكان ارائه سوخت 3 نرخی را ارائه می‌كند.

وی در ادامه گفت: پس از هدفمندی یارانه‌ها در اكثر شهرهای بزرگ مترو راه می‌افتد، راه‌اهن توسعه جدی پیدا می‌كند، آزادراهها افزایش می‌یابند و ناوگان نوسازی می‌شود؛ در عین حال سیستم‌های نوین مدیریتی هوشمند كاربردی می‌شود و جهش خوبی در حمل و نقل اتفاق می‌افتد.

سی‌ان‌جی نیز دو نرخی می‌شود

رویانیان در ادامه در پاسخ به پرسشی اظهار داشت: اخذ سفته برای تسهیلات خطوط اعتباری سوخت رانندگان ممنوع است اما بعضی بانكها كم لطفی كردند كه آقای رئیس جمهور دیروز به وزیر اقتصاد دستور دارند ظرف 48 ساعت این مشكل را برطرف كنند اما رانندگان در مورد بانكها یا شعبی كه تخلف می‌كنند می‌توانند یا به شعب اصلی یا به ما شكایت كنند.

وی در ادامه تصریح كرد: CNG افزایش قیمت دارد و به 300 تومان می‌رسد كه بعد از چند ماه دو نرخی می‌شود و قیمت آن برای خودروهای شخصی و عمومی متفاوت خواهد بود.

وی افزود: قیمت بنزین سهمیه‌ای 400 تومان و آزاد 700 تومان و قیمت گازوئیل سهمیه‌ای كه برای حمل و نقل عمومی و كشاورزی استفاده می‌شود150 تومان و قیمت آزاد آن 350 تومان خواهد بود.

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت اضافه كرد: در دی ماه امسال شخصی‌ها 110 لیتر و تاكسی‌ها 900 لیتر بنزین دریافت می‌كنند كه نیمی از آن 100 تومانی و نیمی 400 تومانی است.

رویانیان اظهار داشت: میزان سهمیه 400 تومانی كه تا مدت زیادی ادامه دارد به اندازه سهمیه پیشین است و میزان سهمیه 100 تومانی دی ماه به طور متوسط 15 درصد از سهمیه قبلی كمتر است.

وی در ادامه با بیان اینكه 900 هزار نفر در سامانه وانت بارها ثبت نام كرده‌اند كه در مرحله پایش و تحقیق قرار دارد، گفت: فعلا همه را مشابه دیده‌ایم اما از ماه آینده آنهایی كه حمل بار نمی‌كنند سهمیه شخصی دریافت می‌كنند.

وی تاكید كرد: قیمت اتوبوس و مینی‌بوس، مترو، هواپیما، قطار در سراسر كشور تغییر نمی‌كند، درصد افزایش كرایه دیگر خودروهای حمل و نقل عمومی نیز منطقی خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!