سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۹:۰۹ | ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
تعطیلات تابستانی خودروسازان تمام شد
۰۹:۰۹ | ۱۳۹۱/۰۶/۱۳
اجاره خودرو

تعطیلات تابستانی خودروسازان تمام شد

پرشین خودرو: روز گذشته در حالی تعطیلات تابستانی خودروسازان به پایان رسید که با آغاز فصلی دوباره در خودروسازی کشور دغدغه‌های تولید نیز وارد فصلی جدید شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، خودروسازان کشور در تیرماه گذشته افتی 37 درصدی در تولید را تجربه کردند این در شرایطی است که با تعطیلات 14 روزه شهریور ماه به طور حتم آمارها، سیر نزولی بیشتری در تولید خودروسازان را نشان خواهند داد.

با این حساب آغاز به کار صنعت خودرو کشور پس از 14 روز تعطیلی، علاوه بر دغدغه ها و مشکلاتی که از ابتدای سال با آن مواجه بودند با دشواری‌های دیگری نیز همراه خواهد بود.

هر چند پیش از تعطیلات خودروسازان که با برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها همزمانی پیدا کرده بود، زمزمه‌هایی مبنی بر همکاری چند جانبه کشورهای عضو این جنبش در تولید و ایجاد محصول جدید یا صادرات خودرو شنیده می‌شد اما به دلیل تعطیلی شرکت‌های مذکور، اجلاس غیرمتعهدها هیچ دستاورد خودرویی به همراه نداشت.

تعطیلات تابستانی خودروسازان طبق روال هر سال از نیمه‌های شهریورماه آغاز می‌شود این در حالی است که خودروسازان با یک تیر دو نشان زدند و با استفاده از تعطیلات ایام اجلاس آن را با تعطیلات کارکنان پیوند زدند.

اما تعطیلات خودروسازان نیز از حاشیه‌های خبری آن نکاست به طوری که طی همین ایام نعمت اله پوستین دوز مدیرعامل پیشین شرکت سایپا از سمت خود استعفا داد و سعید مدنی مدیرعامل قبلی پارس خودرو جایگزین آن شد.

به نوشته دنیای اقتصاد، به دلیل تعطیلی شرکت سایپا هر چند مراسم تودیع و معارفه‌ای برگزار نشد، اما پوستین دوز در شرکت ملی مس ایران معارفه شد.

در تعطیلات خودروسازان که هر ساله مدت آن دو هفته است تنها به مرخصی کارکنان ختم نمی‌شود بلکه آن چه در این ایام در این شرکت ها به طور تخصصی انجام می‌شود فعالیت تیم‌های مهندسی نت (تعمیرات پیشگیرانه) است که به سرویس دستگاه‌ها می‌پردازند.

نظر بینندگان
!
!
!