پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۷ | ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
رشد 20 درصدی کرایه‌ سواری بین‌شهری
۱۱:۴۷ | ۱۳۸۹/۰۹/۲۸
اجاره خودرو

رشد 20 درصدی کرایه‌ سواری بین‌شهری

پرشین خودرو: مدیر عامل اتحادیه سواری کرایه بین‌شهری گفت: مطابق مجوزهای صادره از سوی دولت نرخ کرایه‌ اتوبوس‌های ویژه و خودروهای سواری بین‌شهری 20 درصد، بخش بار 15 درصد، بخش مسافربری 125 درصد و خودروهای سواری داخل شهری پیرو شایعات 10 درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، رحمت محمدعلی در خصوص تدابیر پیش‌بینی شده برای کنترل نوسانات احتمالی نرخ کرایه‌های وسائط نقلیه، اظهار داشت: خوشبختانه به رغم اجرایی شدن قانون هدفمندسازی از صبح روز جاری همه چیز عادی و به روال معمول در حال جریان است و اتفاق نامتعارفی مربوط به نرخ کرایه‌های وسائط نقلیه را شاهد نیستیم.

وی ادامه داد: سهمیه سوخت خودروهای سواری بین‌شهری تا کنون 750 لیتر با نرخ 100 تومان بود که از امشب مطابق سهمیه‌‌بندی جدید قرار است سهمیه سوخت 750 لیتری خودروهای سواری بین‌شهری به 400 تومان در سهمیه دی‌ماه افزایش یابد ضمن آنکه 400 لیتر هم بنزین تشویقی به نرخ 100 تومان به این دست خودروها تعلق یافته است.

وی با اشاره به اینکه مجوز افزایش 20 درصدی نرخ کرایه‌های بین شهری برای سواری‌ها صادره شده است، افزود: مطابق سیاست اتحادیه مقرر شده است تا روزی که خودروها از سهمیه 400 لیتر به بهای 100 تومان برخوردار هستند نرخ کرایه‌ها تغییر پیدا نکند اما با اتمام سهمیه‌ بنزین 100 تومانی براساس برنامه‌ریزیهای از پیش صورت گرفته در بخش سواری نرخ کرایه خودروها در بخش سواری 20 درصد افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل اتحادیه سواری کرایه بین‌شهری در خصوص تغییر کرایه اتوبوس‌های بین‌شهری، گفت: سقف افزایش نرخ کرایه اتوبوس‌های بین‌شهری مطابق مصوبات صورت گرفته 20 درصد اعلام شده است مشروط بر اینکه تا 10 روز از گازوئیل 15 تومانی مصوب قبل استفاده ‌کنند و پس از این مدت نرخ گازوئیل آنها تا 150 تومان افزایش می‌یابد که مجاز به افزایش نرخ کرایه‌ها تا 20 درصد هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که تا چه زمانی نرخ‌های مصوب ثابت خواهند ماند، تصریح کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در بخش بار 15 درصد، در بخش مسافربری عادی که از سال 81 هیچ تغییر نداشت 125 درصد، سواری کرایه و اتوبوس‌های ویژه که همیشه نرخ کرایه آنها توافقی تعیین می‌شد مجاز به افزایش 20 درصدی کرایه‌ها شده‌اند.

وی در خصوص افزایش کرایه خودروهای داخل شهری، خاطرنشان کرد: مطابق آخرین اطلاعات و اخبار واصله تا کنون هیچ مجوزی مبنی بر افزایش کرایه خودروهای داخل شهری صادر نشده است هر چند شایعاتی مبنی بر افزایش 10درصدی نرخ کرایه خودروهای داخل شهری مطرح است.

محمدعلی با اشاره به اینکه تمامی خودروهای سواری تحت پوشش شرکت‌های تعاونی مسافربری فعالیت می‌کنند، تأکید کرد: هر گونه تخطی و عدول از حدود قانونی تعیین شده برای رانندگان متوجه شرکت‌های متولی و قابل پیگیری از طریق مراجع قانونی اعم از سازمان حمل و نقل با شماره تماس 1888و 3000020 و تغزیرات است.

وی گفت: انتظار بخش خودرویی کشور از مسئولان بالادست و تصمیم‌گیر کشوری، کنترل و نظارت بر بازار قطعات جانبی خودروها و لوازم یدکی وسائط نقلیه است تا رانندگان در تأمین ملزومات خود با مشکل مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: البته دولت طی تمهیدات پیشگیرانه حجم عظیمی از قطعات جانبی خودرو و لوازم یدکی وسائط نقلیه را در انبارهای ذخیره‌سازی کرده است که در زمان بروز بحران‌های احتمالی از این ظرفیت‌ها برای کنترل بازار استفاده خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!