چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۴ | ۱۳۹۱/۰۶/۱۷
ساماندهی 15هزار فضای پارک خودرو
۱۱:۵۴ | ۱۳۹۱/۰۶/۱۷
اجاره خودرو

ساماندهی 15هزار فضای پارک خودرو

پرشین خودرو: معاون اجرایی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: نسبت به ساماندهی حدود 15 هزار فضای پارک حاشیه ای از طریق نصب دستگاه های خودپرداز پارک هوشمند در معابر شهری پایتخت اقدام شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، وحید نوروزی، با بیان این مطلب گفت: به منظور سامان بخشیدن به ترافیک ساکن، از اواخر دی ماه سال گذشته تا اواخر مرداد ماه سال جاری دستگاه‌های خودپرداز پارک هوشمند در 47 محور پایتخت نصب و راه‌اندازی شده است.

وی ایجاد تعادل بین حجم عرضه و تقاضای فضای پارک را از جمله اهداف این طرح بر شمرد و اظهار کرد: به موازات این اقدام تشویق بخش خصوصی به مشارکت در احداث پارکینگهای مکانیزه ادامه دارد، ضمن این که هدف نهایی مدیریت شهری ترغیب شهروندان به استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای وسایل نقلیه شخصی است.

نوروزی با اشاره به این که کارت های هوشمند اعتباری سه منظوره بر اساس مبلغ مصوب شورای شهر تعریف شده و بر مبنای مدت توقف تنظیم می شوند، تصریح کرد: این کارت‌ها با قابلیت کاربرد در خطوط مترو، خطوط اتوبوسرانی تندرو و دستگاه خودپرداز پارک طراحی شده و در ایستگاه‌های مترو و نیز توسط فروشندگان در برخی معابر قابل شارژ هستند.

وی با بیان اینکه مدت توقف در معابر تحت پوشش دستگاههای خودپرداز پارک قابل تنظیم است، اضافه کرد: هر دستگاه خودپرداز، فضای پارک 8 خودرو را تحت پوشش دارد و اعتبار مدت توقف فضای پارک هر خودرو از طریق شماره ثبت شده بر روی دستگاه مورد کنترل قرار می گیرد.

نوروزی با استناد به ماده 7 قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جرایم رانندگی تاکید کرد: بر اساس این قانون، در شهرهایی که از طرف شهرداری در خیابان‌ها و معابر پارکومتر نصب یا توقفگاه ایجاد می‌شود، حق توقف متناسبی با تصویب انجمن شهر (شورای شهر) دریافت خواهد شد.

وی همچنین به ماده 163 آیین نامه راهنمایی و رانندگی استناد کرد و گفت: ایستادن یا توقف وسایل نقلیه در جاهایی که دستگاه توقف سنج (پارکومتر) نصب شده یا توقف با کارت پارک یا انواع دیگر تجهیزات با علائم مشخص کننده مجاز است، به علت عدم پرداخت هزینه توقف یا نداشتن کارت پارک و یا پایان زمان توقف، غیر قانونی تلقی می‌شود.

نوروزی نرخ مصوب برای هر ساعت توقف در داخل محدوده طرح ترافیک را 6 هزار ریال و در خارج از محدوده طرح ترافیک را 3 هزار ریال ذکر و اعلام کرد: این نرخ بر اساس لایحه مجوز توسعه و بهبود وضعیت پارکینگ‌ها و توقفگاههای عمومی شهر تهران که در بهمن 89 مورد تصویب شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت، تعیین شده است.

معاون اجرایی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: اقدام مدیریت شهری در ساماندهی فضای پارک حاشیه ای خودروها در معابر شهری با حداقل هزینه ممکن اقدامی اجرایی در جهت توزیع عادلانه فضای پارک و قدمی در راستای تامین حقوق اجتماعی تمام دارندگان خودرو محسوب شده و عین عدالت است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فضای پارک خودرو
نظر بینندگان
!
!
!