دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
چند میلیون خودرو در کشور وجود دارد؟
۱۲:۰۲ | ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
اجاره خودرو

چند میلیون خودرو در کشور وجود دارد؟

پرشین خودرو: رییس پلیس راهور ناجا از پیش‌بینی افزایش 30 درصدی بار ترافیك در مهرماه امسال نسبت به شهریور ماه خبر داد و گفت: در عین حال آمارها نشان می‌دهد شمار خودروهای كشور از مهر ماه سال گذشته تاكنون با یك میلیون افزایش به بیش از 16 میلیون دستگاه رسیده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار اسكندر مومنی با اشاره به اینكه عید نوروز نقطه عطف ترافیك برون‌شهری و مهر ماه نقطه عطف ترافیك درون‌شهری است، گفت: در نیمه نخست سال به دلیل طولانی بودن روز و توزیع سفرها، تعطیلی مراكز آموزشی و مسافرت تعداد زیادی از شهروندان، بار ترافیك خود را نشان نمی‌دهد اما با بازگشایی مدارس و ورود حدود 10 میلیون دانش‌آموز و معلمان آنها به مدارس، شاهد افزایش بار ترافیكی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینكه آمارها نشان می‌دهد از مهرماه سال گذشته تاكنون، یك میلیون دستگاه خودرو به تعداد خودروهای كشور افزوده شده و مصرف سوخت نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، افزود: بر این اساس پیش‌بینی می‌كنیم بار ترافیك در مهر ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد و نسبت به شهریور ماه حدود 30 درصد افزایش یابد.

رییس پلیس راهور ناجا از تدابیر ویژه پلیس برای كنترل ترافیك مهر ماه خبر داد و به ایسنا گفت: نظارت بر سرویس مدارس، هماهنگی با شهرداری‌ها برای ایمن‌سازی معابر، آماده‌باش 100 درصدی نیروهای پلیس در نیمه نخست مهرماه، استفاده از تمام تجهیزات از جمله بالگرد برای نظارت بر كنترل ترافیك سال جدید تحصیلی و ... از جمله برنامه‌های اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی برای بازگشایی مدارس است.

ممنوعیت هرگونه عملیات عمرانی در معابر درون‌شهری در مهرماه

وی با اشاره به پیش‌بینی حجم بالای ترافیك در روزهای پایانی شهریور و مهر ماه، گفت: بر این اساس انجام هرگونه عملیات عمرانی در معابر درون‌شهری در مهرماه ممنوع است.

رییس پلیس راهور ناجا همچنین به ساماندهی سرویس مدارس اشاره و تاكید كرد: مدیران مدارس نباید از سرویس‌های غیرمجاز و فاقد برچسب استفاده كنند كه بر این اساس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با متخلفان در این زمینه برخورد می‌كنند.

بالگردها ترافیك مهر را كنترل می‌كنند

وی از بكارگیری نیروهای كمكی برای روانسازی ترافیك درونشهری مهرماه خبر داد و گفت: این نیروها در مهرماه به كمك نیروهای پلیس راهور برای روان‌سازی ترافیك می‌آید.

رییس پلیس راهور ناجا از بكارگیری امكانات پروازی برای كنترل ترافیك از طریق هوایی در مهرماه خبر داد و گفت: بر این اساس بالگردهای هواناجا ترافیك مهرماه را در سراسر كشور كنترل می‌كنند.

برچسب ها:
مومنی
نظر بینندگان
!
!
!