سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
از پروژه پلت‌فرم ملی خودرو چه خبر؟
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۱/۰۶/۲۶
اجاره خودرو

از پروژه پلت‌فرم ملی خودرو چه خبر؟

پرشین خودرو: رییس دانشكده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت از برگزاری جلسه شورای راهبردی و كنسرسیوم طراحان پلت‌فرم و خودرو ملی خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدحسن شجاعی‌فرد اظهار كرد: هفته گذشته جلسه شورای راهبردی طراحی پلت‌فرم ملی با حضور معاون وزیر علوم، روسا و نمایندگان دانشگاه‌ها و برخی مسوولان مرتبط برگزار شد.

وی با بیان اینكه در جلسه شورای راهبردی مذاكراتی درخصوص روند كلی طراحی پلت‌فرم ملی صورت گرفت، خاطرنشان كرد: پس از آن جلسه كنسرسیوم دانشگاه‌های دخیل در طراحی پلت‌فرم ملی برگزار و تقسیم كار مربوطه انجام شد.

شجاعی‌فرد ادامه داد: طبق تقسیم كار صورت گرفته، مقرر شد دانشگاه علم و صنعت به عنوان دانشگاه محوری فرایند طراحی تمام اجزای پلت‌فرم ملی به جز بخش‌های موتور، گیربكس و دیفرانسیل را انجام دهد. طراحی موتور نیز به دانشگاه امیركبیر، طراحی گیربكس و دیفرانسیل به دانشگاه خواجه‌نصیر و طراحی كنترل‌ كننده سیستم موتور و آزمایش‌های مربوط به موتور به دانشگاه تهران محول شد.

رییس دانشكده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت تصریح كرد: در حال حاضر اقدامات مربوط به طراحی پلت‌فرم ملی آغاز شده و با تقسیم كار صورت گرفته از ابتدای مهر بخش اصلی پروژه كلید خواهد خورد.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه پیش‌بینی شده پلت‌فرم ملی ظرف سه سال از شروع كار به تولید خواهد رسید؛ به‌گونه‌ای كه فاز اجرایی این پروژه از مهر امسال آغاز شده و مهر 1394 به پایان می‌رسد.

متولیان این پروژه متعهد شده‌اند كه ظرف سه سال یك پلت‌فرم و خودرو ملی را با چنان ویژگی‌هایی فنی، استانداردی و ایمنی تولید كنند كه قابلیت صادرات به نقاط مختلف جهان را داشته باشد.

برند خودرو تولید شده روی این پلت‌فرم متعلق به ایران بوده و به هیچ شركت خودروسازی تعلق نخواهد داشت.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پلت فرم
نظر بینندگان
!
!
!