شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۰ | ۱۳۹۱/۰۷/۰۸
محدوده زوج و فرد دوربینی نمی شود
۱۰:۵۰ | ۱۳۹۱/۰۷/۰۸
اجاره خودرو

محدوده زوج و فرد دوربینی نمی شود

پرشین خودرو: تهران رتبه نخست کاهش تلفات رانندگی، نصب تابلوهای دوربین در خروجیهای محدوده طرح ترافیک، ساماندهی گذرگاههای عابر پیاده، برنامه های ترافیکی پلیس برای نیمه دوم سال،اصلاح هفتگی تابلوهای خیابان های پایتخت و جلوگیری از فعالیت پارکبان ها در صورت ارتکاب تخلف مهمترین بخشهای گفتگوی مهر با رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار حسین رحیمی در خصوص برنامه های مهم ترافیکی پلیس برای نیمه باقی مانده سال گفت:طرح‌های ویژه‌ای را در قالب طرح مهر به اجرا می‌گذاریم که برخورد با موتورسواران متخلف، ساماندهی گذرگاه‌های عابر پیاده و برخورد با سرعت و سبقت غیرمجاز از مهمترین آنها است. ضمن اینکه ماموران در اطراف مدارس مستقر می‌شوند و با همکاری آنها سعی می‌کنیم حوادث ترافیکی برای دانش‌آموزان را به حداقل برسانیم.

وی در خصوص دغدغه والدین در خصوص سرویس مدارس گفت: برنامه های بسیاری برای رانندگان سرویس مدارس در نظر گرفته شده است و قبل از بازگشایی مدارس تمام آنها در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده‌اند. معتقدیم اگر رانندگان سرویس را تحت آموزش قرار دهیم دانش‌آموزان نیز از آنها الگو گرفته و شاهد رفتارهای نمونه ترافیکی خواهیم بود.

رحیمی افزود: در سال تحصیلی گذشته هیچ حادثه‌ای برای سرویس مدارس در پایتخت رخ نداد اما نداشتن معاینه فنی و سوار کردن بیش از ظرفیت خودرو دو تخلف عمده سرویس مدارس است. امسال خط قرمز پلیس نداشتن معاینه فنی یا رعایت نکردن قوانین توسط راننده سرویس است.

حذف برخی خطوط اتوبوسرانی و تاکسی با راه اندازی بی.آر.تی رسالت

رئیس پلیس راهور تهران در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی اتوبان رسالت با توجه به راه اندازی خط 5 اتوبوس های تندرو از میدان آرژانتین تا مترو دردشت تاکید کرد: با راه اندازی این خط قشر زیادی از مردم در فاصله‌ای 10 دقیقه‌ای از متروی دردشت به میدان آرژانتین می رسند. پیش بینی می‌کنیم تعداد مسافربرهای شخصی با راه اندازی این خط کاهش یافته، ضمن اینکه خط‌وط عادی اتوبوس که با بی آر تی موازی می‌شوند از چرخه حذف و این عامل باعث کاهش ترافیک می‌شود. از نظر پلیس تغییر محسوسی در خصوص ترافیک این مسیر نباید رخ دهد.

برخورد با خودروهای پارک شده در حاشیه بزرگراه

رحیمی از برخورد با خودروهای پارک شده در حاشیه بزرگراه خبر داد و افزود: طبق قانون توقف در بزرگراه‌ها ممنوع است و نباید هیچ خودرویی به جز شرایط اضطرار در حاشیه بزرگراه‌ها توقف کند. متاسفانه رانندگان عادت کرده و این موضوع را به اشتباه فرا گرفته‌اند. در بزرگراه رسالت اصناف نیز فکر می‌کنند می‌توانند پیاده روها را به تسخیر خود درآورند به همین دلیل بسیاری از پیاده‌روهای حاشیه‌ای این بزرگراه توسط اصناف اشغال شده است. توقف در حاشیه بزرگراه‌ها ممنوع است و پلیس بر اساس قانون خودروی متخلفان را به پارکنیگ منتقل می‌کند.

جلوگیری از فعالیت پارکبان ها درصورت ارتکاب تخلف

رئیس پلیس راهور تهران تصریح کرد: خوشبختانه دیگر پارکبان تقلبی نداریم و برخی پارکبان‌ها تنها مرتکب تخلفات اندکی می شوند. مدیران شرکت‌ها روی رفتار پارکبان‌ها نظارت دارند ولی پلیس نیز بر کار پارکبان‌ها نظارت کرده و با تخلفات آنها برخورد می‌کند. خوشبختانه با نصب 15 هزار دستگاه پارک حاشیه‌ای میزان تخلفت پارکبان ها کاهش یافته است. البته بار دیگر به پارکبان‌های متخلف هشدار می‌دهیم که در صورت ارتکاب تخلف جلوی ادامه فعالیت آنها گرفته می‌شود.

پل های عابر پیاده استاندارد نیست

وی با اعلام اینکه برخی از پلی های تهران برای سالمندان استاندارد نیست تاکید کرد: پل‌های عابر پیاده به صورت کامل استاندارد نیست و برای سنین مختلف پیش بینی نشده است. ما تاکید کردیم که باید از پله‌‌های برقی استفاده کنند البته بخشی از عابران خود نیز رعایت نمی‌کنند و از سر غفلت از حصارهای ورودی بزرگراه‌ها عبور کرده و وارد مسیر راه می‌شوند. یکی از عیوب مهم در خصوص پل‌های هوایی این است که فرهنگ استفاده از آن در میان شهروندان جا نیافتاده است.

تهران رتبه نخست کاهش تلفات

رحیمی در مورد مهمترین برنامه های پلیس برای کاهش تصادفات گفت: مهمترین اقدام فرهنگسازی در میان رانندگان است. باید رفتارهای ترافیکی را در میان رانندگان پیاده کرد و از سامانه‌های مکانیزه برای کنترل ترافیک استفاده کنیم. به دنبال فرهنگسازی هستیم اما این اقدام آرام آرام رخ داده و زمان بر است. خوشبختانه طی 2.5 سال گذشته تهران رتبه نخست کاهش تلفات رانندگی را در کشور به دست آورده است. متاسفانه برخی رانندگان رفتارهای غلط ترافیکی برایشان عادت شده است که ترک این امر نیاز به شش ماه تا یک سال فرهنگسازی دارد.

راه اندازی مناطق نمونه ترافیکی در پایتخت

وی با اشاره به اینکه طرح راه اندازی مناطق نمونه ترافیکی ادامه دارد افزود: این طرح متوقف نشده است و پلیس اجرای برنامه های خود را در مناطق برای بهبود وضعیت ترافیک دنبال می‌کند. پس از ساماندهی پارک حاشیه‌ای به دنبال کنترل عبور و مرور عابران و ساماندهی گذرگاه‌های عابر پیاده هستیم.

اصلاح هفتگی تابلوهای خیابانهای پایتخت

به گفته رئیس پلیس راهور، کار بررسی و اصلاح تابلوهای ترافیکی سطح شهر با همکاری شهرداری آغاز شده است و تیمی مشترک هر هفته تابلوهای یک خیابان را اصلاح می کند. این اقدام در سراسر تهران در حال انجام است و به زودی تمام تابلوهای سطح شهر آمایش و اصلاح می‌شود.

آغاز تابلو گذاری نصب دوربین در خروجی های طرح ترافیک

رحیمی در مورد آخرین وضعیت نصب دوربین در خروجی های طرح ترافیک و محدوده زوج و فرد اظهار داشت: هم اکنون کار تابلوگذاری خروجی‌های طرح محدوده طرح ترافیک آغاز شده است و به زودی دوربین‌های نظارتی نصب می‌شود. البته در محدوده زوج و فرد به جهت اینکه محدوده جدیدی را پیشنهاد داده‌ایم اما شورای عالی ترافیک نظری در مورد آن نداده است طرح نیمه کاره مانده است.

برخورد با تخلفات شبانه

وی با اعلام اینکه طرح ویژه برخورد با تخلفات شبانه تداوم می یابد افزود:خوشبختانه با اجرای طرح ویژه برخورد با تخلفات شبانه در طول فصل تابستان تخلفات رانندگی به شدت کاهش یافت. در هفته آخر شهریور ماه دیگر شاهد ترافیک‌های شبانه نیستیم و به حضور مردم برای خرید ترافیک عصرگاهی در تهران افزایش یافته است. ساعت پیک ترافیک تغییر کرده و از غروب آفتاب آغاز و تا ساعتی از شب ادامه دارد. تخلفات شبانه آثار بدی را به همراه دارد و حوادث آن عمدتاً دلخراش است. بعد از بازگشایی مدارس نیز پلیس همانند گذشته با تخلفات شبانه قاطعانه بخورد می‌کند. هم اکنون گشت شبانه در بزرگراه‌های پایتخت فعال است و پلیس سخت‌تر از گذشته با تخلفات برخورد می‌کند.

اجرای موفقیت آمیز طرح گذرگاه عابر پیاده

رحیمی به اجرای طرح کنترل گذرگاه های پایتخت اشاره کرد و گفت:اجرای این طرح را موفقیت آمیز می دانم چرا که در گذشته از هر 10 نفر که پشت عابر می‌ایستادند 8 نفر عبور می‌کردند اما خوشبختانه هم اکنون بیش از 8 نفر هنگامی که چراغ عابر قرمز است پشت خط می ایستند. کار سختی نیست و فکر می کنیم بتوانیم این فرهنگ را در میان عابران پیاده جا بیاندازیم.

آموزش اجباری رانندگان متخلف تهرانی

رئیس پلیس راهور تهران از اجرای طرح آموزش اجباری رانندگان متخلف تهرانی خبر داد و تصریح کرد: براساس طرحی که از چندی قبل به اجرا در آمد تمامی رانندگانی که مرتکب تخلف شوند و خودروی آنها توقیف شوند قبل از ترخیص باید آموزش‌های اجباری را برای ترخیص خودرو ببینند. در گذشته به صورت رندومی رانندگان تحت آموزش قرار می‌گرفتند اما هم اکنون تمام رانندگانی که خودروی آنها توقیف شود باید آموزش‌های لازم را ببینند در غیر این صورت خودروی آنها ترخیص نمی‌شود. علاوه بر متخلفان پلیس آمادگی دارد آموزش‌های لازم را به کارکنان سازمان‌ها ارایه کند. امروز در لایه‌های مختلف جامعه از حوزه‌های علمیه تا مهدکودک‌ها و اصناف حضور داریم و آموزش‌های لازم را به آنها ارایه می‌کنیم.

برخورد با افرادی که با جان مردم بازی می کنند

وی در پایان با بیان اینکه پلیس بر سر جان مردم با کسی تعارف ندارد و با جدیت به دنبال افزایش ایمنی راه و خودرو است، افزود: در تصادفات منجر به جرح و فوت پس از بررسی اگر دستگاهی سهل انگاری کرده باشد موضوع به مراجع قضائی اعلام و با متخلفان برخوردهای لازم می‌شود. در مورد راه‌ها نیز باید گفت ایمن سازی معابر شهر تهران پس از برگزاری جلساتی با شهرداری آغاز شده است و کار ایمن سازی اتوبان یادگار امام انجام شد ضمن اینکه چندی قبل با ایمن سازی تونل توحید میزان حوادث ترافیکی در این تونل به صفر رسید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سردار رحیمی
نظر بینندگان
!
!
!