پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۱/۰۷/۰۹
دردسر سوخت سرطانی برای خودروسازان
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۱/۰۷/۰۹
اجاره خودرو

دردسر سوخت سرطانی برای خودروسازان

پرشین خودرو: اعلام سرطانزا بودن سوخت دیزل(گازوئیل) و لزوم استفاده از استانداردهای جدید،خودروسازان فرانسوی را در بحبوحه بحران اقتصادی با مشکلات عمده ای مواجه کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، روزنامه فرانسوی لوموند امروز در پایگاه اینترنتی خود نوشت: تولید خودروهای دارای موتور دیزل سالها نقطه قوت خودروسازان فرانسوی بویژه شرکتهای رنو و پژو سیتروئن بود اما اکنون این مزیت برای آنان مشکل ساز شده و لزوم انطباق با معیارهای جدید کار آنان را مشکل کرده است.

در اواسط دهه 1990 میلادی استفاده از فناوری موتورهای دیزل که به منزله کاهش مصرف سوخت و افزایش توان خودروها بود فروش خودرو ها را بسیار افزایش داد.

در سال 2012 حدود 60 درصد خودروها در فرانسه و بیش از 70 در صد خودروهای نو در این کشور دیزلی هستند که 20 درصد بیشتر از میانگین اروپایی است.

پس از آنکه در ماه ژوئن گذشته مرکز بین المللی پژوهشهای سرطان(وابسته به سازمان بهداشت جهانی) رسما اعلام کرد که گازهای منتشر شده از سوخت گازوئیل سرطانزا هستند، آب سردی روی صنایع خودرو سازی فرانسه ریخته شد.

خودروسازان از جمله خودروسازان فرانسوی می دانند که به کارگیری استاندارد یورو6 برای کاهش آلایندگی در سال 2014 هزینه ساخت موتورهای دیزل را افزایش خواهد داد. به همین منظور شرکتهای رنو و پژو سیتروئن مانند سایر رقیبانشان به تولید خودروهای کوچک نسل جدید سه سیلندر با سوخت بنزین روی آورده اند.

علاوه بر گزارش مرکز بین المللی پژوهشهای سرطان که فضایی در مخالفت با سوخت دیزل ایجاد کرده است برخی افراد طرفدار محیط زیست و حتی سیاستمداران فرانسوی با واردات گازوئیل مخالفت می کنند و خواستار وضع مالیات برابر با بنزین برای آن هستند که این خود نیز ضربه ای به فروش خودروهای دیزل زده است.

با توجه به این اوضاع گیوم فوری مدیر بخش پژوهش و توسعه پژو سیتروئن در 17 سپتامبر زنگ خطر را به صدا درآورد و گفت ممنوعیت استفاده از دیزل زیان هنگفتی به این شرکت وارد می کند و خاطرنشان کرد نیمی از هزینه پژوهش و توسعه که با 15 هزار فرصت شغلی مرتبط است مستقیما صرف ساخت موتور خودرو می شود.

مقامات دولتی فرانسه نیز بین مسئله بهداشت عمومی و زیست محیطی و حفظ فرصتهای شغلی که در این کشور به تولید موتور دیزل وابسته است در تنگنا قرار گرفته اند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سرطان
نظر بینندگان
!
!
!