سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۲ | ۱۳۹۱/۰۷/۰۹
شرایط آزادسازی قیمت خودرو چیست؟
۱۴:۲۲ | ۱۳۹۱/۰۷/۰۹
اجاره خودرو

شرایط آزادسازی قیمت خودرو چیست؟

پرشین خودرو: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بابیان اینکه آزادسازی قیمت خودرو به حرف و شعار شبیه است تا به یک برنامه و استراتژی، اظهار داشت: درباره توقف عرضه خودرو به بهانه آزادسازی قیمت‌ از وزیر سوال کردیم اما پاسخ قانع کننده ای داده نشد، به همین دلیل تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی بررسی و تقدیم هیات رییسه مجلس شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی علیلو در واکنش به آزادسازی قیمت خودرو با طرح این سوال که مگر تاکنون دولت قیمت تعیین می کرد اظهار داشت: قیمت خودرو تاکنون آزاد و بیشتر از قیمت تمام شده اش بود.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شعار حمایت از تولید باید محقق شود افزود: اگر منظور از آزادسازی رقابتی شدن بازار است باید تعرفه واردات کاهش و کیفیت خودروهای داخلی افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی لوازم خود را می خواهد گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس با توجه به نامگذاری امسال به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی موافق کاهش تعرفه خودرو نیست.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: خودروسازان مشکلاتشان را به تحریم ربط می دهند در حالی که چند سالی است که از وزیر و رییس جمهور می شنویم که در ساخت خودرو خودکفا شدیم و خودرو ملی تولید کرده ایم.

نماینده مردم شبستر در مجلس ادامه داد: اگر در تولید خودرو داخلی خودکفا هستیم چرا با اعمال تحریم ها صنعت خودروسازی دچار رکود شد.

وی با طرح این سوال که چرا کشور با این همه پیشرفت علمی در تولید خودرو خودکفا نشد؟ به خانه ملت گفت: در تحقیق و تفحص از خودرو به سوالات مردم و نمایندگان پاسخ خواهیم داد.

علیلو افزود: در تحقیق و تفحص به این سوال که چرا خودروسازان دچار رکود و کاهش تولید شدند و یک مرتبه تبدیل به بدهکاران بزرگ شدند پاسخ داده خواهد شد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره شرایط سخت پرداخت تسهیلات به خودروسازان اظهار داشت: پرداخت تسهیلات به خودروسازان از ابتدا غلط بود و فکر می کنم باید در ساختارخودروسازی که در عرض ۴۰ سال نتوانسته قائم به ذات کار کند تجدید نظر کرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس در پایان یادآورشد: درشرایطی که بودجه پروژه های عمرانی به سختی تهیه می شود معنا ندارد که به خودروسازان میلیاردی وام داده شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آزادسازی
نظر بینندگان
!
!
!