سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۹ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۰
جنگ تبلیغاتی بنز و ب.ام.و +تصویر
۱۱:۰۹ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۰
اجاره خودرو

جنگ تبلیغاتی بنز و ب.ام.و +تصویر

پرشین خودرو: خودروی اسمارت مرسدس بنز، رقیب خودروی مینی بی.ام.و، دست به ابتکار جالبی در تبلیغات زده است. در این تبلیغ جدید، یک خودروی عظیم الجثه SUV را روی سقف خودروی اسمارت قرار داده اند که نشان دهد این خودرو از لحاظ ایمنی چقدر محکم و با استقامت است. زیر عکس این تبلیغ هم از این شعار استفاده شده: اندازه کوچک، ایمنی بزرگ.

به گزارش «پرشین خودرو»، تبلیغ جدید خودرو اسمارت به نوعی شوخی با رقیب به حساب می آید.

بی.ام.و در سال 2002 تبلیغات وسیع اما بدون خرجی برای خودرو مینی خود به راه انداخته بود. در آن سال بی.ام.و برای آن که توجه مردم را به خودروی مینی جلب کند، یک خودروی مینی را روز شورولت SUV مدل Suburban قرار داده بود و در شهرهای مختلف می گرداند و در رویدادهای مهم ورزشی در معرض دید قرار می داد.

این تبلیغ در جلب توجه مردم موفق عمل کرد. حالا اسمارت با استفاده از همان موفقیت، دست به این ابتکار جالب زده و اثر آن تبلیغ موفق را به نفع خود تمام کرده است.

برند اسمارت از سال 2008 در آمریکا رونمایی شد. برای رونق فروش این خودرو نیازی به تبلیغات وسیعی نبود چون قیمت بنزین در آن سال سر به آسمان برداشته بود و به طور طبیعی خودروی اسمارت به عنوان خودروی شهری رونق گرفت طوری که در همان سال اول 25 هزار دستگاه اسمارت به فروش رسید.

اما سال 2011 تنها 5 هزار و 208 دستگاه اسمارت به فروش رفت. با تبلیغات جدیدی که امسال آغاز شد در نه ماهه اول سال 2012 فروش اسمارت دو برابر همین زمان در سال 2011 و به رقم 6 هزار و 281 دستگاه رسید. نکته جالب دیگر در مورد تبلیغ اسمارت این است که برخلاف عرف، نام اسمارت با حرف کوچک آغاز شده و به نظر می رسد که تأثیر خوبی هم داشته است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بنز
نظر بینندگان
!
!
!