شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۷ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۶
بازار خودروهای الکتریکی شکننده است
۰۹:۴۷ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۶
اجاره خودرو

بازار خودروهای الکتریکی شکننده است

پرشین خودرو: به رغم قیمتهای متنوع سوخت و انواع امکاناتی که در اتومبیلهای الکتریک وجود دارد بازار این نوع اتومبیلها به شدت آشفته شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، تقاضای ضعیف مشتری هم اتومبیل سازان بزرگ را چون جنرال موتورز و نیسان را که نتوانستند هدفهای فروش خود را در بازار اتومبیلهای برقی به دست آورند، هدف گرفته و هم شرکتهای تازه پای این عرصه را مورد اصابت قرار داده است.

شان مک الیندن تحلیلگر مرکز تحقیقات اتومبیل در آن آربور میشیگان اظهار داشت: اتومبیلهای الکتریک درمقایسه با کاربرد آنها در سال 1912، امروز دیگر کاربردی نیستند، زمان شارژ آنها طولانی است، هزینه های بالا و انتخابهای محدود از عوامل عدم محبوبیت این اتومبیلها در دنیای امروز هستند.

اتومبیلهای الکتریک با انتقاد مستقیم از سوی اتومبیلهای هیبرید و اتومبیلهای عادی رو به رو هستند که میزان بهره وری سوخت آنها افزایش یافته تا استانداردهای دولتها رعایت شود.

به گزارش مهر، تویوتو اخیرا اعلام کرد که در نظر دارد رونمایی از اتومبیل eQ خود را با تعداد اندکی آغاز کند و هوندا نیز تعداد اتومبیلهای Fit EV خود را به 1100 مشتری در آمریکا ظرف دو سال آینده کاهش داده است.

شوری ولت از جمله اتومبیلهایی است که وقتی باطری آن از سوخت خالی می شود موتور بنزینی خود را روشن می کند و یکی از موفقترین اتومبیلهای الکتریک در ایالات متحده محسوب می شود.

ولت پس از آغازی با فروش محدود، امسال فروش خود را با کمک طرح اجاره ای تحفیف دار و تصمیم ایالت کالیفرنیا برای حرکت سریع در آزاد راه هایی که نیازمند رعایت قوانین خاصی هستند، به سه برابر گذشته رساند.

این درحالی است که فروش بیش از 16 هزار اتومبیل الکتریک در طول ماه سپتامبر هنوز هم با فروش 45 هزار ولتی که وزارت انرژی آمریکا در گزارش سال 2011 خود پیش بینی کرده فاصله بسیاری دارد. درحالی که قیمت سوخت افزایش می یابد، مشتری ها بیشتر به پریوس تویوتا که یک اتومبیل هیبرید است علاقمند شده اند و فروش آن امسال دو برابر شد و به بیش از 183 هزار دستگاه رسید.

فروش Leaf تمام الکتریک دارای برد 117 کیلومتر است 28 درصد کاهش یافته و به 5 هزار و 212 دستگاه در ایالات متحده رسیده است.

نیسان قرار است یک جلسه جدید درباره اتومبیلهای الکتریک در تنسی برگزار کند؛ چرا که اهداف بلند پروازانه ای که کارلوس گاسن برای دوبرابرکردن فروش Leaf در سال 2013 داشته کاملا برباد رفته است.

دو سال پیش گروه مشاوره بوستن پیش بینی کرده بود که تا سال 2020 فروش اتومبیلهای الکتریک به 5 درصد یا بین 4 تا 5 میلیون اتومبیل از کل فروش این صنعت در سراسر جهان می رسد. اکنون آنها اظهار می دارند که اتومبیلهای الکتریک باید نماینده سه درصد از فروش کلی جهانی باشند.

درحالی که اتومبیل سازان بزرگ می توانند سرمایه گذاریهای گسترده خود را در اتومبیلهای الکتریک با فروش اتومبیلهای عادی کاهش دهند، رشد آرام و دشواریهای انطباق فناوری الکتریک به ذایقه رانندگان مدرن چالشهای بزرگی برای این صنعت فراهم کرده است.

تلسا موتورز از تلاشهای خود برای تولید یک اتومبیل الکتریک جدید عقب مانده است چرا که در یک جلسه اخیر این شرکت اعلام کرد که توسط الون موسک میلیارد سیلیکون ولی توسعه یافته است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!