چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قانون جدید تخلفات رانندگی چیست؟
۱۲:۴۲ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۶
اجاره خودرو

قانون جدید تخلفات رانندگی چیست؟

پرشین خودرو: معاون حقوقی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی الزام پرداخت خسارات تصادفات رانندگی پس از تسویه حساب خلافی خودروها را تكذیب كرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ محبی در خصوص برخی خبرها در زمینه خودداری برخی شركت‌های بیمه از پرداخت خسارات تصادفات پیش از ارائه تسویه‌حساب صورت وضعیت خلافی خودروها گفت: این امر به هیچ عنوان قانونی نیست و پلیس چنین مصوبه‌ای را ندارد.

وی با اشاره به قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی گفت: بر اساس این قانون هرگاه راننده متخلف ظرف مهلت چهار ماه از تاریخ ابلاغ قبض جریمه متخلف، جریمه مربوطه را پرداخت نكند از سوی راهنمایی و رانندگی اخطاریه كتبی با مهلت یك‌ماهه مبنی بر پرداخت جریمه به وی ابلاغ می‌شود و در صورت پایان مهلت و عدم پرداخت، ضمن ضبط گواهینامه، پلاك وسیله نقلیه تا زمان پرداخت جریمه در سامانه راهنمایی و رانندگی توقیف خواهد شد.

همچنین در صورتی‌كه مبلغ جریمه خودرویی به ده میلیون ریال برسد راهنمایی و رانندگی موظف است مراتب را به مالك خودرو اعلام و چنانچه ظرف مهلت یك‌ماه از تاریخ ابلاغ، مالك خودرو نسبت به پرداخت جریمه یا اعتراض اقدام نكند، راهنمایی و رانندگی مكلف به توقیف خودرو تا پرداخت جریمه است. در صورت اعتراض، واحد مزبور موظف است درخصوص این موارد ظرف یك هفته تعیین تكلیف كند.

معاون حقوقی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با تاكید بر این كه پلیس برای وصول جرایم معوق رانندگان مجاری قانونی خود را دارد خاطرنشان كرد: بدیهی است شركت‌های بیمه برابر قوانین جاری ملزم هستند نسبت به پرداخت خسارات تصادفات رانندگی اقدام كنند و هیچ پیش‌شرطی به جز موارد مصوب قانونی در این خصوص مجاز نبوده و مورد تایید پلیس نیست.

برچسب ها:
جرائم رانندگی
نظر بینندگان
!
!
!