شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۷
ابلاغ استاندارد مصرف سوخت گازسوزها
۰۹:۱۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۷
اجاره خودرو

ابلاغ استاندارد مصرف سوخت گازسوزها

پرشین خودرو: مدیر بهینه‌سازی انرژی در بخش حمل و نقل شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت از ابلاغ استاندارد ملی مصرف سوخت خودروهای گازسوز خبر داده و خاطرنشان كرد كه برخی از خودروهای در حال تولید این استاندارد را پاس نخواهند كرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، محمدرضا فیض‌آبادی در پاسخ این پرسش كه كدام خودروها استاندارد ملی مصرف سوخت خودروهای گازسوز را پاس نخواهند كرد؟ را به مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران محول كرد.

او اظهار كرد:‌ استاندارد ملی مصرف سوخت خودروهای گازسوز از ابتدای مهرماه ابلاغ شده و لازم‌الاجرا است.

وی با بیان اینكه خودروهایی كه استاندارد معیار مصرف سوخت بنزین را پاس نمی‌كنند، استاندارد ملی مصرف سوخت گاز را نیز پاس نخواهند كرد، خاطرنشان كرد: البته استاندارد تدوین شده در زمینه مصرف سوخت گاز با استانداردهای اروپایی فاصله زیادی دارد با این حال سطح تكنولوژی صنعت خودروی داخلی در حدی است كه برخی از خودروها این استاندارد را نیز پاس نخواهند كرد.

مدیر بهینه‌سازی انرژی در بخش حمل و نقل شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت در پاسخ به این پرسش كه كدام خودروهای در حال تولید استاندارد جدید مصرف سوخت گاز را پاس نخواهند كرد؟ تصریح كرد: نظارت بر حسن اجرای استانداردها و تعیین مصداق‌ها در این حوزه بر عهده سازمان ملی استاندارد ایران بوده و این سازمان در این خصوص باید پاسخگو باشد.

به گفته وی، خودروسازان موظفند كه برچسب مصرف سوخت بنزین و گاز را بر روی سمت راست شیشه جلوی خودرو نصب كنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!