سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
برندهای بزرگ به دنبال خودروهای کوچک
۰۹:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
اجاره خودرو

برندهای بزرگ به دنبال خودروهای کوچک

پرشین خودرو: امسال سال رونق خودروهای کوچک در آمریکا است و در این میان سونیک شورولت و مدل 500 فیات با استقبال خوبی رو به رو بوده اند.

به گزارش «پرشین خودرو»، برندهای بزرگ مثل شورولت، فیات، تویوتا، فولکس و هندا از سال 1993 تا کنون خودروهای کوچک زیادی در بازار آمریکا فروخته اند اما ماه سپتامبر امسال در چهار سال گذشته رکورد زده است. فیات 500 را هم باید به حساب خودروساز سوم آمریکا یعنی کرایسلر گذاشت که بخش عمده ای از سهام آن در اختیار فیات ایتالیا است.

افزایش قیمت بنزین میدان را در اختیار خودروهای کوچک قرار داده و خودروهای کامپکت، سابکامپکت، سدان های کوچک و خودروهای کوپه در ماه گذشته 50 درصد رشد داشته اند و به رقم 240 هزار و 288 دستگاه رسیده اند. فروش خودروهای کوچک تقریباً در همه برندها رو به رشد گذاشته و در سه سال گذشته از هر 5 خودروی فروخته شده یک خودرو به خودروهای کوچک تعلق داشته است.

تام لیبی از تحلیل گران R.L. Polk & Co. در مصاحبه تلفنی با بلومبرگ گفت: زمانی این خودروها را در بخش خودروهای اقتصادی یا ارزان econo- boxes می گنجاندند اما اکنون برخی از مدل ها بیش از 10 ایربگ دارند. چه سیویک هندا باشد، چه فوکس فورد یا سونیک شورولت یا دارت دوج، مردم به این نتیجه رسیده اند که خودروهای کوچک از اعقاب خود بسیار بهترند.

با این روند اگر پیش برود شاید بتوان سال 2012 را سال خودروهای کوچک نامید. به هر حال اکنون خودروهای کوچک 20 درصد سهم بازار آمریکا را به خود اختصاص داده اند. هر چند که از قدیم خودروهای کوچک متعلق به کسانی بود که از عهده خرید خودروهای بزرگ برنمی آمدند اما به تدریج این رویکرد در حال تغییر است چون دیگر کوچک بودن خودرو به معنی ایمنی یا رفاه کمتر نیست.

شرکت فولک واگن هم از سال 2011 مدل بیتل (معروف به قورباغه ای) از نو طراحی کرده و در ماه سپتامبر امسال فروش آن سه برابر سپتامبر سال 2011 شده است.

شرکت کیا هم طراحی ریو را تغییر داده و به همین دلیل فروش آن از 190 دستگاه به 3171 دستگاه در ماه سپتامبر رسیده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آمریکا
نظر بینندگان
!
!
!