پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
خودروهای کوچک وارد گود می شوند
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
اجاره خودرو

خودروهای کوچک وارد گود می شوند

پرشین خودرو: نمایشگاه بین المللی خودرو اندونزی که از 20 تا 30 سپتامبر در جارکارتا برقرار بود، به عرصه رقابت خودروسازان برای تصاحب هر چه بیشتر سهم بازار کشور اندونزی تبدیل شد و مدل هایی که در این نمایشگاه عرضه شدند نشان داد که روند طراحی های خودرو به سمت خودروهای کوچک گرایش یافته است.

به گزارش «پرشین خودرو»، خودروسازان تویوتا، میتسوبیشی، سوزوکی و دایهاتسو با خودروهای سابکامپکت به میدان رقابت نمایشگاه بین المللی اندونزی قدم گذاشتند. رقبای کره ای آنان یعنی هیوندایی و کیا نیز از قافله عقب نبودند. در این کشور قشر متوسط رو به رشد گذاشته و این بخش از اجتماع به دنبال خرید خودروهای مقرون به صرفه و بادوام هستند.

خودروسازان شرکت کننده در این نمایشگاه با ذائقه ی بازدیدکنندگان آشنا بودند و خیلی از خودروهای به نمایش گذاشته شده آپشن هایی داشت که مورد توجه مردم اندونزی است از جمله فناوری پارک خودکار خودرو، فناوری جذب باکتری و ویروس در داخل خودرو و غیره.

البته معرفی مدل های کوچک به این معنی نیست که خودروهای پرمصرف SUV و وانت ها طرفدار نداشته باشند. هنوز هم مردم اندونزی چشمشان دنبال خودروهای همه کاره مثل تویوتا مدل Innova است. اما با افزایش قیمت بنزین و افزایش تردد خودرو در پایتخت و سنگین شدن ترافیک، ناخودآگاه مردم به سمت خودروهای کوچک گرایش پیدا می کنند.

سیاست های دولت اندونزی هم تشویق ساخت خودروهای سبز، کم مصرف و کم آلاینده است. علاوه بر این صاحبان خودروهای لوکس و تجملی در اندونزی بین 10 تا 50 درصد مالیات بیشتری نسبت به دارندگان خودروهای عادی می پردازند.

از بین خودروسازان آمریکایی، فورد مدل فیستای خود را در بازار اندونزی عرضه کرده که در همین سال 2012 تاکنون بیش از 10 هزار دستگاه از آن فروخته است.

تحلیل گران بازار خودرو تخمین می زنند که بازار خودروی اندونزی به زودی از یک میلیون دستگاه در سال خواهد گذشت. در سال 2011 میزان فروش خودرو در این کشور به 894 هزار و 180 دستگاه رسید. هنوز میزان مالکیت شخصی خودرو در این کشور به حد اشباع نرسیده است.

برآوردها نشان می دهد که در این کشور 240 میلیون نفری فقط 11 میلیون دستگاه خودرو در حال تردد است. بعید نیست ظرف یک دهه آینده میزان فروش خودرو در این کشور به 3 میلیون دستگاه در سال برسد.

شرکت تویوتا و زیر مجموعه آن دایهاتسو نسبت به سایر رقبا دست بالاتری در بازار اندونزی دارند. از این دو خودرو ساز به ترتیب خودروهای اگیا و آیلا در این نمایشگاه به نمایش در آمدند و از سال 2013 وارد خیابان های اندونزی خواهند شد.

میتسوبیشی نیز خودروی هاچ بک میراژ خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشت. این خودرو در تایلند مونتاژ شده و وارد بازار اندونزی خواهد شد. این خودروی سه سیلندر با حجم موتور 1200 سی سی عرضه می شود.

سوزوکی نیز از قافله عقب نمانده و طراحی جدیدی از خودروی سوئیفت خود را در نمایشگاه در معرض دید قرار داد. البته این خودرو بیشتر در سگمنت خودروهایی مثل یاریس تویوتا و جاز هندا،مزدا2، فیستای فورد و گراند اویگای هیوندایی است.

نکته جالب این نمایشگاه حضور تاتاموتورز هندوستان با 13 مدل خودرو از جمله خودروی نانو بود که هنوز لقب ارزان ترین خودروی دنیا را یدک می کشد.

خودروسازان آلمانی مثل بی ام و و همچنین فولکس هم به بازار اندونزی چشم دارند. فولکس با خودرویهای پولو، گلف و خودروی چند منظوره توران در این نمایشگاه حضور یافت.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروهای کوچک
نظر بینندگان
!
!
!