سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
آغاز ثبت نام طرح خروج خودروهای فرسوده به روش نقدی
۱۲:۰۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
اجاره خودرو

آغاز ثبت نام طرح خروج خودروهای فرسوده به روش نقدی

پرشین خودرو: معاون نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و مدیریت سوخت كشور از آغاز طرح ویژه خروج 40 هزار خودروی سواری شخصی فرسوده به روش نقدی از امروز خبر داد و گفت: این طرح به مدت دو ماه انجام می‌شود و با توجه به ظرفیت اعلام شده با تكمیل تعداد ظرفیت سایت بسته خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، امیررضا رجبی روز سه‌شنبه با تشریح جزیات مربوط به طرح ویژه 40 هزار خودروی فرسوده گفت: یكی از اولویت‌های شش ماهه دوم امسال اجرای طرح‌های بدون جایگزین است كه به روش نقدی انجام می‌شود و با توجه به اینكه پیشنهاد اجرای طرح ویژه خروج خودروهای سواری شخصی فرسوده به تصویب رییس ستاد حمل و نقل و سوخت كشور رسیده است این طرح از امروز به مدت 2 ماه اجرا می‌شود.

وی با بیان اینكه مبلغ پرداخت گواهی اسقاط خودروهای شخصی فرسوده در این طرح افزایش یافته گفت: بر اساس این طرح ویژه دارندگان خودروهایی با مدل 56 تا 70 می‌توانند در مراكز اسقاط و در طرح نقدی ثبت‌نام كرده و نسبت به خروج خودروهای فرسوده خود اقدام و مبالغ گواهی اسقاط را دریافت كنند.

رجبی تصریح كرد: بر این اساس مقرر شده در طرح ویژه خروج 40 هزار خودروی فرسوده سواری شخصی برای خودروهای مدل 56 تا 62 یك میلیون و 300 هزار تومان، مدل 63 و 64 یك میلیون و 400 هزار تومان و برای خودروهای مدل 65 تا 70 نیز یك میلیون و 500 هزار تومان ارزش گواهی اسقاط پرداخت می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را حمایت از اقشار كم درآمد جامعه عنوان كرد و گفت: این طرح برای تسریع در روند نوسازی و از رده خارج كردن خودروهای فرسوده‌ای است كه باعث آلایندگی محیط زیست، افزایش مصرف سوخت، و افزایش تلفات و تصادفات می‌شود صورت می‌گیرد.

به گفته معاون نوسازی ناوگان حمل و نقل و مدیریت سوخت كشور این طرح از امروز آغاز و به مدت 2 ماه اجرا می‌شود اما با توجه به اینكه ظرفیت اعلام شده برای خروج خودروهای سواری شخصی فرسوده 40 هزار خودرو است لذا در صورت تكمیل ظرفیت قبل از مهلت اعلام شده سایت به طور خودكار بسته خواهد شد.

وی گفت: ثبت‌نام برای این طرح از طریق دفاتر مجاز اسقاط به تفكیك هر استان در سایت http:// www.nosazinavgan.ir و یا از طریق ثبت نام اینترنتی توسط خود متقاضیان از طریق سایت http:// www.nosazin.net انجام می‌شود.

رجبی تاكید كرد: دارندگان خودروهای سواری شخصی فرسوده از این طرح ویژه استفاده كنند چرا كه از سال 92 كمك بلاعوض به دارندگان خودروهای سواری فرسوده برای برخی خودروها به صفر می‌رسد و برای برخی خودروها نیز كاهش قابل توجهی خواهد داشت لذا از این فرصت باقی مانده برای خروج خودروهای فرسوده خود اقدام كنند.

وی با بیان اینكه از ابتدای امسال تاكنون 65 هزار نفر در طرح نقدی خروج خودروهای فرسوده شركت كرده‌اند، از افزایش میزان استقبال از طرح نقدی خبر داد.

معاون نوسازی ناوگان حمل و نقل و مدیریت سوخت كشور درباره خروج خودروهای فرسوده دولتی نیز گفت: از زمان اجرای طرح تاكنون 20هزار خودروی فرسوده دولتی از رده خارج شده و بر اساس مصوبه تا زمان تعیین تكلیف خودروی فرسوده دستگاه‌های دولتی، خودروهای جایگزین در اختیار آنها قرار نگرفته است.

وی همچنین درباره تردد خودروهای كلكسیونی كه سن آنها از سن فرسودگی بالاتر است، گفت: بر اساس مصوبه كمیسیون میراث فرهنگی و گردشگری، تنها خودروهای كلكسیونی و خاص می‌توانند با مجوز این سازمان مشمول اسقاط خودرو نبوده و علیرغم اینكه در سن بالاتر از فرسودگی هستند تردد كنند.

رجبی درباره اینكه در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده برخی از شعبات به بهانه نبود اعتبار وام به متقاضیان ارائه نمی‌دهند گفت: در حال حاضر 10 هزار شعبه بانك‌های مختلف با ستاد نوسازی ناوگان همكاری می‌كنند و ممكن است بخشی از این شعب تخلفاتی را مرتكب شوند اما آنچه كه مهم است روند خروج خودروهای فرسوده به قوت خود باقی است و انجام می‌شود اما متقاضیانی كه با چنین مشكلاتی مواجهند می‌توانند آنرا به شماره تلفن 88549420 الی 23 اطلاع دهند.

وی در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران مبنی بر اینكه عنوان شده سهمیه سوخت افرادی كه برای دریافت بیمه شخص ثالث اقدام نكرده‌اند حذف خواهد شد یادآور شد كه این موضوع در حوزه كاری من نیست و اطلاعی از این موضوع ندارم.

رجبی درباره برنامه ستاد نوسازی ناوگان درباره اجرای طرح‌های خروج خودروهای فرسوده تا پایان برنامه پنجم، گفت: در حال حاضر 270 هزار خودروی سواری شخصی فرسوده در كشور وجود دارد كه به ترتیب از رده خارج می‌شوند.

به گفته وی سن منع تردد خودروها برای سال 92 در تهران و شهرهای آلوده 20 سال و در سایر شهرها 25 سال تعریف شده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرو فرسوده
نظر بینندگان
!
!
!