دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۶ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
قانون معاینه فنی باید تغییر کند
۱۴:۴۶ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
گرندکس
اعضای شورای شهر:

قانون معاینه فنی باید تغییر کند

پرشین خودرو: اعضای شورای شهر نسبت به مشکلات ترافیکی پایتخت تذکر داده و خواستار بازگشت قانون معاینه فنی به دو سال شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، روز سه شنبه و در جریان بررسی گزارش رئیس پلیس راهور تهران،‌ مهدی چمران با اشاره به اینکه معاینه فنی همچنان در کشور جدی گرفته نمی‌شود گفت: در انتهای سال دوباره بر داشتن معاینه فنی تاکید می‌شود و باعث می‌شود فشار مضاعفی بر مراکز معاینه فنی بیاید این در حالی است که در طول سال این مراکز با 15 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند باید معاینه فنی به صورت دایم و جدی باشد و سیری منطقی در خصوص مراجعات داشته باشد که در این زمینه توجه پلیس راهور می‌تواند کارساز باشد.

در ادامه این جلسه هادی ساعی با اشاره به اصلاح رفتارهای ترافیکی پایتخت نشینان گفت: گزارش ارایه شده سبب خوشنودی اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم است.

وی از پلیس راهور درخواست کرد با نهادهای دولتی و خصوصی که پیاده روی اطراف سازمان خود را برای پارک ماشین‌های خود می‌بندند برخورد کند .

معصومه ابتکار نیز در این جلسه با بیان اینکه مدیریت شهری در قبال سیاست افزایش خودروها در پایتخت منفعلانه عمل می‌کند گفت: مدیریت شهری تنها به ساخت بزرگراه‌ها، دو طبقه کردن و تونل سازی دست می زند این در حالی است که مدت‌هاست ظرفیت تهران برای ورود خودرو به پایان رسیده و خودروها در نقاط اطراف شهر و خارج از محدوده ترافیک ورود پیدا کرده و درد سرهای مضاعفی را برای پلیس راهور ایجاد کرده‌اند.

ابتکار با بیان اینکه توجه به پلیس فرهنگ ترافیکی اتفاق مهمی است گفت: نقش رسانه‌ ملی و انتقال فرهنگ ترافیکی و آموزش‌های غیرمستقیم بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به لزوم دو ساله شدن برگه معاینه فنی گفت:‌ تغییر این قانون آسیب‌های زیادی به معضل آلودگی هوا و ایمنی ترافیکی داشته است.

معصومه آباد نیز با اشاره به وضعیت ماموران راهنمایی و رانندگی در سطح شهر خواستار ایجاد استراحت‌گاه‌هایی برای آنها شد و گفت: گاهی اوقات نوشیدن یک لیوان آب لیمو می‌توان phخون آنها را به وضعیت عاد برگرداند و از لحاظ سلامتی به آنها کمک کند.

وی خواستار توجه ویژه پلیس به اطراف مکان ‌های ویژه مانند بیمارستان‌ها شد و گفت: کسانی که در این مناطق تردد می‌کنند معمولاً در وضعیت جبرانی قرار دارند و یک تصادف می‌تواند بار ترافیکی زیادی برای مراجعه کنندگان ایجاد کند.

آباد از احداث بیمارستان‌‌ها در معابر تنگ گلایه کرد.

در ادامه علیرضا دبیر نیز با بیان اینکه مشکل اصلی ترافیک معابر شهری است گفت: سالانه 5 کیلومتر خودرو به پایتخت اضافه می‌‌شود. مگر ما چقدر می‌توانیم معبر بسازم.

وی خطاب به رئیس پلیس راهور تهران گفت: سهم شهرداری هنوز از جرایم راهنمایی و رانندگی پرداخت نشده و بهتر بود شما در گزارشتان در خصوص پرداخت سهم خود از جرایم توضیح می‌دادید.

حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر نیز با بیان اینکه تهران با 10 میلیون جمعیت 20 درصد سفرهای درون شخصی‌اش با خودروهای شخصی انجام نمی‌شد گ فت: همین حالا که در حال تشکر از هم هستیم مردم در ترافیک‌های شدیدی گرفتارند اگر شما 10 دقیقه دیرتر از مسیر مبداء خود حرکت کنید متوجه می‌شوید با چه اختلافی به محل کارتان می‌رسید.

وی با گلایه از برخورد پلیس نسبت به برخی از تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت:‌ بارها مشاهده شده خودروها وارد مسیر اتوبوس‌ها می‌شوند و پلیس هم با وجود مشاهده این امر از کنار آن‌ به راحتی می‌‌گذرد.

شکیب ادامه داد: نباید با هم تعارف داشته باشیم باید دردها را گفت تا راه بهبودی را پیدا کنیم. خوب است وقتی گزارش آمار ارایه می‌کنیم در خصوص استانداردها و فاصله خودمان از آن هم بگوییم.

وی با اشاره به مشکلات پیاده راه 17 شهریور گفت: پلیس باید نسبت به پروژه‌هایی که مصوبه شورا را ندارد دقت کند. متاسفانه ما تماس‌های زیادی از سوی شهروندان در خصوص مشکلات این پیاده راه داشتیم

وی تاکید کرد: نباید کارها را با سعی و خطا پیش ببریم. وقتی بزرگراه امام علی هنوز به افتتاح و بهره برداری نرسیده چگونه این بزرگراه را که مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد می کند را راه اندازی می‌کنیم و دو روزی مردم را به شوک فرو می‌بریم.

وی با اشاره به پروژه دو طبقه شدن صدر گفت:‌متاسفانه مردمی که از این مسیر می گذرند با استرس حرکت می‌کنند.

شکیب با اشاره به عدم توجه به مصوبات شورا در خصوص نرخ پارک‌های حاشیه‌ای گفت: متاسفانه این پارکبان‌ها نرخ های خود را می گیرند و هیچگاه مصوبات شورا رعایت نمی‌شود.

در ادامه پروین احمدی نژاد از پلیس راهور درخواست کرد در صورتی که خودرویی با جرثقیل حمل می‌شود به صاحبان آن اطلاع داده شود زیرا گاهی سبب مشکلات جسمی و وحشت صاحبان خودرو می شود.

رسول خادم نیز هم در این جلسه درخواست کرد پلیس راهور در خصوص کاهش هزینه‌ها پس از کنترل معابر توسط دوربین‌ها گزارشی ارایه کند و خواستار گزارش در خصوص فاصله مشکلات ترافیکی پایتخت با نقطه مطلوب شد تا واقع بینانه تر سطح توقع شهروندان مشخص شود.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
شورای شهر
نظر بینندگان
!
!
!