یكشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۷ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
هزینه درمان مصدومان تصادف چقدر است؟
۱۴:۵۷ | ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
اجاره خودرو

هزینه درمان مصدومان تصادف چقدر است؟

پرشین خودرو: با توجه به این که ایران بیشترین آمار را در بروز تصادفات رانندگی دارد سالانه بیش از 800 میلیارد تومان هزینه درمان مصدومین ناشی از این تصادفات می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، نوربخش دبیر انجمن جراحان ارتوپدی و عضو شورای عالی نظام پزشکی به باشگاه خبرنگاران گفت: متاسفانه کشور ایران در تلفات رانندگی سرآمد است و سالانه بیش از 27 هزار نفر بر اثر تصادفات رانندگی کشته می شوند.

وی گفت: هر یك از تصادفات رانندگی حداقل 3 تا 4 مصدوم دارد و با توجه به آمار تصادفات سالانه حدود 500 هزار نفر در اثر تصادفات رانندگی مصدوم و مجروح می شوند و نیازمند خدمات درمانی و بخصوص جراحی های ارتوپدی هستند.

وی با بیان این که در بروز تصادفات سه عامل رانندگی نامناسب، جاده نامناسب و ماشین غیر استاندارد نقش دارند، خاطر نشان کرد: این تصادفات موجب صرف هزینه آتی سنگین برابر 800 میلیارد تومان به صورت سالانه در رفع مشکلات درمانی و بهبود مجروحان این تصادفات می شود.

وی تصریح کرد: هنوز هیچ برنامه ای منسجم برای پیشگیری از این تصادفات در کشور مدون نشده است و این هزینه به این شکل صرف می شود. در صورتی که می شد با برنامه ریزی این هزینه را در راه افزایش ارتقاء شرایط بهداشت و معضلات درمانی مردم طی کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مجروحتصادف
نظر بینندگان
!
!
!