شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۹ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۲
خودروهای قدیمی آپدیت می شوند
۱۰:۲۹ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۲
اجاره خودرو

خودروهای قدیمی آپدیت می شوند

پرشین خودرو: به صِرف آن که خودروی شما قدیمی است دلیل نمی شود که نتوانید از فناوری های جدیدی که عصر تلفن های هوشمند فراهم کرده استفاده کنید.

به گزارش «پرشین خودرو»، کافی است سیستم استریوی داخل خودروی خود را ارتقا بدهید در آن صورت نه تنها این سیستم های جدید امکانات جهت یابی و مکان یابی در اختیار می گذارند بلکه امکان نصب انواعی از اپلیکیشن های عصر تلفن های آیفون و تلفن های مجهز به سیستم عامل اندروید روی این سیستم ها فراهم آمده است.

پایونییر برند معروف سازنده سیستم های ضبط و پخش داخل خودرو از همین حالا به نسل دوم اپلیکیشن AppRadio 2 مجهز شده است، به بیان دیگر این سیستم ضبط و پخش به طور کامل از تلفن های iPhone 4 و 4S و حتی خیلی از تلفن های مجهز به اندروید پشتیبانی می کند.

صفحه نمایش آن لمسی است و این سیستم مجهز به بلوتوث و رادیوی اف ام و ای ام است. در عوض دیگر این سیستم سی دی خوان ندارد چون طوری طراحی شده که فایل های صوتی تلفن همراه را اجرا می کند.

علاوه بر دو اپلیکشن مخصوص پخش رادیو و موسیقی Pandora و Rdio می توان نرم افزارهای مربوط به خودرو و ترافیک از جمله Waze و Inrix Traffic را روی این سیستم نصب کرد. این روزها بیشتر خیابان ها در اکثر کشورهای دنیا به امکانات ترافیکی پیشرفته مجهز می شوند و به تدریج صاحبان خودرو باید از این نرم افزارها استفاده کنند. برخی از این اپلیکیشن ها طوری طراحی شده اند که به سرعت اطلاعات در مورد پارکینگ های عمومی و میزان ظرفیت آنها را در هر لحظه در نزدیک ترین مکان به خودروی را روی صفحه نمایش نشان می دهند.

برخی ازاین نرم افزارها با برقراری ارتباط با سیستم های ترافیک شهری از وقوع تصادف در مسیرهای پیش رو به راننده خبر می دهند و مسیرهای جایگزین پیشنهاد می کنند. در حال حاضر در 43 شهر و 79 فرودگاه در آمریکا امکان استفاده از نرم افزارهای پارکینگ یاب فراهم آمده است.

برای کسانی که یک کلکسیون سی دی دارند پایونییر انتخاب مناسبی نیست به جای آن بهتر است از برند سونی مدل XAV-701HD بهره ببرند. برعکس پایونییر که بیشتر برای دارندگان آیفون مناسب است، سونی برای تلفن های اندرویدی مناسب تر خواهد بود.

این مدل سونی قادر به دریافت ایستگاه های رادیویی اچ دی است (که از کیفیت صوتی بالاتری نسبت به ایستگاه های معمولی برخوردارند). سونی به دلیل مجهز بودن به بلوتوث می تواند فایل های صوتی تلفن های مختلف از جمله آیفون ها، بلک بری و تلفن های اندرویدی را به اجرا درآورد.

اگر قصد عوض کردن سیستم صوتی خودروی قدیمی خود را ندارید باز هم امکان تجهیزبه فناوری های نو از طریق سیستم صوتی Clarion مدل NextGate فراهم است. این دستگاه در حقیقت یک کنترلر اپلیکیشن تلفن های آیفون است و کافی است که اپلیکیشن Clarion's Smart Access روی آن نصب شود تا بتوان از اکثر امکانات تلفن های هوشمند استفاده کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروهای قدیمی
نظر بینندگان
!
!
!