چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۸ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۴
برای نجات صنعت خودرو چه باید کرد؟
۰۹:۳۸ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۴
اجاره خودرو

برای نجات صنعت خودرو چه باید کرد؟

پرشین خودرو: دبیر انجمن قطعه‌سازان معتقد است که اگرچه رشد قیمت یکی از ابزارهای خروج صنعت خودرو از بحران فعلی است اما نباید از ابزارهای موثرتری که در حوزه‌هایی چون سیستم بانکی، مالیات، تامین اجتماعی و گمرکات در اختیار مسوولان اقتصادی کشور است غافل شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، به گفته قربانی، انتقال تمام افزایش هزینه‌های تولید خودرو به مصرف‌کنندگان منطقی نبوده و در نهایت موجب ضرر و زیان دو طرفه مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ناحیه افت تقاضای بازار خواهد شد.

ساسان قربانی اظهار کرد: تولید خودرو با قیمت‌های فعلی همچنان ضررده است اما افزایش قیمت خودرو نیز باید در حدی باشد که از یک سو تولیدکنندگان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و از سوی دیگر نیز قدرت خرید مردم حفظ شده و فشاری بیش از حد به این بخش وارد نشود.

وی با بیان اینکه در شرایطی که برخی صنایع دچار بحران‌های مختلف از جمله کمبود نقدینگی میشوند نظام بانکی، مالیاتی، گمرکات و تامین اجتماعی نباید مانند شرایط عادی به کار خود ادامه دهند، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی اگر بخواهیم تمام افزایش هزینه‌های صورت گرفته در تولید خودرو را به مصرف‌کننده منتقل کنیم منطقی نبوده و هم آنکه در نهایت موجب ضرر و زیان دو طرفه مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ناحیه افت تقاضای بازار خواهد شد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی نباید از ابزارهای موثرتر در اختیار دولت برای کنترل رشد قیمت خودرو غافل شد به‌گونه‌ای که دولت می‌تواند بخشی از افزایش هزینه‌های تولید خودرو را متقبل شود به عنوان مثال قطعه‌سازانی که دارای معوقات بانکی هستند از بخشودگی دو ساله برخوردار شده و از آن سو ادارات مالیات، تامین اجتماعی و گمرکات نیز مشوق‌ها و تخفیفاتی را برای تولیدکنندگان در نظر بگیرند.

دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران تصریح کرد:‌ اجرای این مشوق‌ها باعث می‌شود که به عنوان مثال قیمت تمام شده تولید خودرو حدود 30 درصد کاهش یابد. در این صورت می‌توان امیدوار بود که قیمت خودرو در سطوح فعلی حفظ شده و از رشد بیشتر قیمت‌ها و وارد آمدن فشار بیشتر به مصرف‌کنندگان جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، قیمت‌های جدید خودروهای پرتیراژ داخلی هفته گذشته به خودروسازان ابلاغ شد. اگرچه برخی خودروسازان مدعی بودند که با رشد قیمت‌های رسمی خودرو نرخ بازار آزاد این محصولات کاهش خواهد یافت اما با ابلاغ قیمت‌های رسمی نرخ انواع خودرو در بازار نیز افزایش یافته است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ساسان قربانی
نظر بینندگان
ناشناس
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۷/۲۴
بهترین راه درآوردن پدر مردمه.شما که تواناییشو دارید بسم الله
!
!
!