شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۴
خودروهایی که معاینه فنی را دور می‌زنند
۱۲:۵۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۴
اجاره خودرو

خودروهایی که معاینه فنی را دور می‌زنند

پرشین خودرو: «بیماران گریزان از پزشك!» این تعبیر مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای تهران از مالكان دو میلیون خودروی شخصی و سه میلیون دستگاه موتورسیكلتی است كه تاكنون حتی یك‌بار هم پایشان به مراكز معاینه فنی باز نشده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، همان‌هایی كه به‌عنوان متهم ردیف اول در بحران آلودگی هوا، نفس‌های شهرمان را به شماره انداخته‌اند، چون هیچ‌گاه نخواسته‌اند نقش 25 درصدی معاینه فنی در كاهش آلودگی هوا را جدی بگیرند.

سیدعلی رضوی، معافیت پنج ساله خودروهای نوشماره از معاینه فنی را تیر خلاصی به شرایط بحرانی آلودگی هوا می‌داند، چون معتقد است به این ترتیب دو میلیون خودروی واجد شرایط معاینه فنی كه یك میلیون آنها كمتر از پنج سال از عمرشان گذشته با استناد به قانونی كه چندان هم كارشناسی ‌شده نیست، براحتی معاینه فنی را دور می‌زنند.

او خلوت‌ترشدن روز به روز مراكز معاینه فنی را مهم‌ترین پیامد ناخوشایند اجرای این قانون می‌داند كه به قیمت ناایمن‌ترشدن خودروها از لحاظ فنی و افزایش آلایندگی آنها تمام می‌شود.

رضوی هشدار می‌دهد: اگر مراجعه خودروها به مراكز معاینه فنی همچنان روند نزولی خود را طی كند و در صورتی كه سازمان‌های متولی و مراجع قانونگذار برای الزام جدی‌تر مالكان خودروها و موتورسیكلت‌های شهرمان به انجام معاینه فنی نیندیشند قطعا شهروندان تهرانی امسال پاییز و زمستان بسیار آلوده‌ای را تجربه خواهند كرد.

گفت‌وگوی جام جم با سیدعلی رضوی، مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای پایتخت پیش‌روی شماست.

در حالی كه آلودگی هوای تهران هر روز در شرایط بحرانی‌تر قرار می‌گیرد و خودروهای داخلی نیز ناایمن‌تر و آلاینده‌تر می‌شوند، مراكز معاینه فنی خودرو هر سال خلوت‌تر از سال گذشته می‌شود. چرا؟

همان‌طور كه اشاره كردید.

متاسفانه در شرایطی كه 90 درصد آلودگی هوای پایتخت ناشی از منابع متحرك ـ خودروها و موتورسیكلت‌ها ـ است، اما تنها یك‌پنجم خودروهای واجد شرایط معاینه فنی به مراكز ما مراجعه می‌كنند، 1.5 میلیون خودرو معاینه فنی را دور می‌زنند كه اگر قانون معافیت پنج ساله خودروهای نوشماره را هم در نظر بگیریم، این رقم حدود 2.5 میلیون خودروی واجد شرایط مراجعه به مراكز معاینه فنی را شامل می‌شود كه از انجام معاینه فنی خودداری می‌كنند و در حالتی خوشبینانه در طول سال تنها 500 هزار خودرو به مراكز معاینه فنی مراجعه می‌كنند.

در واقع، قانون معافیت پنج ساله خودروها از انجام معاینه فنی به كاهش روند مراجعه خودروها برای انجام معاینه فنی دامن زده است.

یك مقایسه آماری ساده بین 6 ماه اول امسال با 6 ماه اول سال گذشته نشان می‌دهد با وجود تاكید سازمان‌های متولی به نقش معاینه فنی در كاهش آلودگی هوا و سختگیری پلیس نسبت به داشتن برگه معاینه فنی، اما متاسفانه آمار مراجعان به مراكز ما هر ساله نسبت به سال قبل با كاهش مواجه می‌شود.

به طور مثال در 6 ماه اول سال گذشته میزان مراجعه خودروهای سبك به مراكز معاینه فنی 331 هزار خودرو بوده كه این رقم در نیمه اول امسال به 293 هزار خودرو كاهش پیدا كرده و با افت 11 درصدی مواجه شده است. همچنین مراجعه خودروهای سنگین به مراكز معاینه فنی خودروهای تهران طی 6 ماه اول امسال نسبت به سال گذشته با كاهش 5 درصدی همراه بوده است.

در این میان، موتورسیكلت‌ها در فراری‌بودن از معاینه فنی گوی سبقت را از خودروها هم ربوده‌اند به این ترتیب كه آمار 584 موتورسیكلت مراجعه‌كننده به مراكز معاینه فنی طی 6 ماه اول سال 90 با 57 درصد كاهش به 249 دستگاه موتورسیكلت در مدت مشابه سال 91 رسیده است.

اما چیزی كه در این میان ما را نگران‌تر از همیشه كرده این است كه مراجعه‌نكردن خودروهای واجد شرایط انجام معاینه فنی در واقع به منزله ناایمن‌ترشدن خودروهاست كه پیامدهای جبران‌ناپذیر آن در وقوع تصادفات مرگباری كه نقص فنی خودروها عامل 13 درصد آنهاست، خود را نشان می‌دهد اما متاسفانه باز هم مالكان خودروهای واجد شرایط همچنان از انجام معاینه فنی خودداری می‌كنند كه البته به اعتقاد بنده این موضوع بیش از این كه با طرح‌های ضربتی و اعمال قوانین سختگیرانه بهبود پیدا كند، نیازمند فرهنگسازی میان رانندگان و اطلاع‌رسانی هر چه بیشتر در این زمینه است.

شاید به این ترتیب آنها متعهدانه‌تر نسبت به معاینه فنی خودرویشان عمل كنند و به این باور برسند كه انجام معاینه فنی در وهله اول موجب اطمینان از ایمنی خودرو و حفظ سلامت خود و سایر سرنشینان آن و در مرحله بعد تاثیر مستقیمی در كاهش آلودگی هوای شهرشان خواهد داشت كه به نظر می‌رسد متاسفانه هنوز اهمیت این موضوع در میان مالكان 1.5 میلیون خودروی گریزان از معاینه فنی در پایتخت جا نیفتاده است.

شما به روند كاهشی مراجعه خودروها به مراكز معاینه فنی اشاره كردید. به این ترتیب دور از انتظار نیست اگر در نیمه دوم سال مراكز معاینه فنی از هم‌اكنون نیز خالی‌تر شوند. در چنین شرایطی با توجه به پدیده وارونگی هوا در نیمه دوم سال، آیا كاهش مراجعه می‌تواند در تشدید آلودگی هوا تاثیرگذار باشد؟

با توجه به حاكم‌شدن پدیده وارونگی هوا در نیمه دوم سال، همچنان كه تجربه سال گذشته نیز نشان داد اگر شرایط مراجعه به خودروها برای انجام معاینه فنی با روند كاهشی ادامه پیدا كند و تدبیری هم درخصوص كاهش منابع آلودگی هوا كه خودروها و موتورسیكلت‌ها عامل 90 درصد آن هستند، اتخاذ نشود و از سوی دیگر راهكار جدی برای الزام خودروهای واجد شرایط در مراجعه به مراكز معاینه فنی صورت نگیرد، با استناد به گزارش‌های سازمان محیط‌زیست، پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و شركت كنترل كیفیت هوای تهران و آمارهای نه‌چندان رضایت‌بخشی كه از مراجعه خودروها به مراكز معاینه فنی داریم، پیش‌بینی می‌كنیم آلودگی هوای پایتخت در پاییز و زمستان امسال تشدید شده و نیمه دوم سال، بحران آلودگی هوا را پیش‌رو داشته باشیم.

اکنون تنها الزام خودروها به انجام معاینه فنی، جریمه نقدی پلیس بوده و این‌طور كه آمارهای شما نشان می‌دهند این اهرم نیز تاكنون برای كشاندن خودروهای واجد شرایط به مراكز معاینه فنی موثر واقع نشده است. فكر نمی‌كنید زمان آن رسیده كه الزامات جدی‌تری برای واداركردن مالكان خودروها به انجام معاینه فنی اتخاذ شود؟

متاسفانه در شرایط کنونی تنها راهكار برای الزام خودروهای واجد شرایط به معاینه فنی جریمه پلیس است كه تاكنون چندان هم در الزام خودروها برای انجام این امر موثر واقع نشده است. شاید جالب باشد بدانید در آماری كه از مراجعه خودروها به مراكز معاینه فنی ما وجود دارد كمترین تعداد، مربوط به خودروهای شخصی شهروندان است، مابقی مراجعان مربوط به خودروهای دولتی و بخصوص تاكسی‌ها و اتوبوس‌های سطح شهر است.

این وسایل نقلیه نیز با ترفندها و تسهیلات ویژه‌ای كه برایشان در نظر گرفته شده تن به این كار می‌دهند. به طور مثال اتوبوس‌های شركت واحد تنها با پرداخت 4000 تومان موظفند حداقل سالانه دو بار برای انجام معاینه فنی مراجعه كنند.

همچنین برای تاكسی‌ها هم قرار است بزودی كوپن‌هایی در اختیارشان قرار گیرد تا آنها با تخفیف ویژه، سالانه چهار بار برای انجام معاینه فنی به مراكز مراجعه كنند.

البته برای الزام رانندگان تاكسی و اتوبوس تنها چاره این بوده كه اعلام كنیم اگر در انجام معاینه فنی كوتاهی كنند، حمایت‌ها و تسهیلات حمایتی سازمان‌شان قطع خواهد شد.

البته در كنار این موضوع لایحه‌ای را تدوین و به شورای شهر تهران ارسال كرده‌ایم كه براساس آن خودروهای فاقد برگه معاینه فنی نتوانند وارد محدوده زوج و فرد و طرح ترافیك شوند.

همچنین پیشنهاد داده‌ایم خودروهایی كه قصد دریافت آرم طرح ترافیك دارند، حتما باید برگه معاینه فنی دریافت كنند. شاید با تصویب دو لایحه مذكور در شورای شهر بتوان به جدی‌تر گرفته‌شدن اهمیت معاینه فنی برای خودروها و تاثیر غیرقابل انكار آن بر وضع بحرانی آلودگی هوا امیدوار شد.

مسئولان معاینه فنی در حالی طی این سال‌ها همواره از فراری‌بودن راكبان موتورسیكلت‌ها برای انجام معاینه فنی گلایه داشته‌اند كه این وسیله نقلیه یكی از متهمان اصلی آلودگی هواست، اما چرا تاكنون هیچ اقدام جدی از سوی متولیان برای الزام بیشتر راكبان موتورسیكلت به انجام معاینه فنی انجام نشده است؟

موتورسیكلت‌ها در حالی عامل 25 درصد از آلودگی هوای تهران هستند كه متاسفانه آمار مراجعه آنها به مراكز معاینه فنی در سال تقریبا صفر است. از حدود چهار میلیون موتورسیكلت در تهران سالانه حدود 1500 دستگاه برای معاینه فنی مراجعه می‌كنند.

خطوط معاینه فنی موتورسیكلت در مراكز ما وجود دارد، اما بهره‌برداری از آنها به دلیل كمبود مراجعه‌كننده تقریبا در حد صفر است.

متاسفانه اجباری برای معاینه فنی موتورسیكلت‌ها وجود ندارد و این تعداد موتورسیكلتی هم كه سالانه مراجعه می‌كنند بیشتر موتورهای متعلق به پیك هستند كه از آنها برگه معاینه فنی خواسته می‌شود. شاید اگر مراجع قانونگذار در قانون بصراحت به موضوع الزام موتورسیكلت‌ها بر انجام معاینه فنی تاكید می‌كردند حالا حدود سه میلیون دستگاه موتورسیكلت بدون برگه معاینه فنی در تهران وجود نداشت. در واقع تا زمانی كه نقص قانونی در این زمینه داریم، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم تمام راكبان موتورسیكلت‌ها با میل و رغبت خودشان برای انجام معاینه فنی مراجعه كنند.

به فرض این كه با اجرای یك طرح ضربتی به تمام خودروهای واجد شرایط انجام معاینه فنی برای مراجعه به مراكز معاینه فنی هشدار داده شود، آیا ظرفیت موجود پاسخگوی حجم مراجعه شهروندان خواهد بود؟

در حال حاضر 12 مركز معاینه فنی خودروهای سبك و چهار مركز معاینه فنی خودروهای سنگین در مجموع با 38 خط مكانیزه معاینه فنی در پایتخت فعال است، اما متاسفانه در شرایط عادی 70 درصد ظرفیت این مراكز خالی است و از 2.5 میلیون خودروی واجدشرایط در هر سال تنها 500 هزار دستگاه در حالت خوشبینانه به این مراكز مراجعه می‌كنند.

در مورد اجرای طرح‌های ضربتی حتما شما هم تجربه دوره‌های پیش را به یاد دارید. هر از چند گاه پلیس راهور برای جدیت بخشیدن به موضوع معاینه فنی، طرح‌های ضربتی را به اجرا درمی‌آورد كه این موضوع باعث هجوم یكباره خودروها به مراكز معاینه فنی و تشكیل صف‌های طویل و ساعت‌ها معطلی رانندگان می‌شد و پس از مدتی كه آب‌ها از آسیاب می‌افتاد دوباره معاینه فنی به فراموشی سپرده می‌شد.

موضوع مهم این است كه ظرفیت مراكز ما كاملا پاسخگوی نیاز فعلی شهر تهران است، اما اجرای طرح‌های ضربتی كه باعث هجوم یكباره شهروندان به مراكز معاینه فنی می‌شود این تصور را ایجاد می‌كند كه ظرفیت فعلی مراكز پاسخگوی مراجعه شهروندان نیست بنابراین با توجه به 38 خط معاینه فنی فعالی كه در سطح شهر مستقر است اگر مسئولان پلیس به عنوان ضابطان اجرای قانون اطلاعاتی از وضع خودروهای شهر تهران در اختیار ما قرار دهند، این امكان را خواهیم داشت كه در طول سال و به طور مستمر و تدریجی خودروهایی را كه موعد معاینه فنی‌شان در حال اتمام است، شناسایی كرده و با تماس تلفنی با شهروندان از آنها بخواهیم برای انجام معاینه فنی به نزدیك‌ترین مركز معاینه فنی به محل سكونت یا كارشان مراجعه كنند، اما اگر بخواهیم فقط رانندگان را با طرح‌های ضربتی ملزم به انجام معاینه فنی كنیم باز هم با همان شلوغی و ازدحام در مراكز معاینه فنی مواجه خواهیم بود.

چندی پیش رئیس پلیس ترافیك شهری ناجا با انتقاد شدید از عملكرد مراكز معاینه فنی عنوان كرد كه به دلیل سودآوری اقتصادی در این مراكز، كیفیت بررسی‌ها و تست‌های ارزیابی خودرو بشدت پایین آمده است. شما چقدر این موضوع را می‌پذیرید؟

ما هرگز به مساله معاینه فنی به دید اقتصادی نگاه نمی‌كنیم چراكه هر مركز ما بیش از 5000 مترمربع وسعت دارد كه اگر هر استفاده‌ای جز معاینه فنی از آن بشود قطعا سود سرشاری خواهد داشت. از طرف دیگر در حال حاضر تنها با مبلغ 9000 تومان یك خودرو را به طور كامل و از تمام جهات تست و بررسی می‌كنیم و این در حالی است كه با وجود افزایش تورم سالانه امسال هم این مبلغ افزایشی نداشته و انتقادی هم به این مساله نداریم تا همه شهروندان دارای خودرو با هر شرایط مالی بهانه‌ای برای مراجعه نكردن به مراكز معاینه فنی خودرو نداشته باشند. البته انتقاد این مقام پلیس به آن دسته از مراكز معاینه فنی در كشور بود كه هنوز به سیستم مكانیزه تجهیز نشده‌اند در حالی كه تمام مراكز معاینه فنی خودروی پایتخت به صورت مكانیزه و پیشرفته‌ترین امكانات و تجهیزات در آنها به كار گرفته شده است، اما در مورد پایین‌آمدن كیفیت تست‌های ارزیابی ایمنی و آلایندگی‌ خودرو كه به آن اشاره شده بود تاكید می‌كنم در مراكز معاینه فنی مكانیزه مستقر در سطح پایتخت تمام تست‌ها و ارزیابی‌های ایمنی و آلایندگی خودرو به صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد. تست چراغ‌ها، آلاینده‌های خروجی اگزوز، لغزش جانبی، كمك فنر، آزمون ترمزها و اتصالات جلوبندی تنها بخشی از تست‌هایی است كه كارشناسان و متخصصان ما در مراكز معاینه فنی خودروها را مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌دهند.

تست‌ها و بررسی‌های سنجش ایمنی و آلایندگی خودروها كه هم‌اكنون در مراكز معاینه فنی انجام می‌شود چقدر با جدیدترین استانداردهای معاینه فنی روز دنیا مطابقت دارد؟ اگر به خاطر داشته باشید این موضوع حدود یك سال پیش هم موجب انتقاد مسئولان سازمان محیط زیست شده بود.

تست‌ها و ارزیابی‌های ایمنی و آلایندگی‌های خودروها را براساس ویژگی خودروهای تولید داخل ارتقا می‌دهیم. در حال حاضر خودروهای داخلی براساس استانداردهای ایمنی و آلایندگی جزو رده تولیدات EURO2 و EURO3است؛ بنابراین تمام دستگاه‌های ارزیابی و همچنین نوع تست‌ها، هم از لحاظ ایمنی خودروها و هم از لحاظ آلایندگی آن بر همین مبنا انجام می‌شود. ضمن این كه اگر كیفیت خودروهای تولید داخل ارتقا پیدا كند یعنی استانداردهای تولید خودروی داخلی به EURO5 و EURO6 برسد از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست به ما ابلاغ می‌شود كه تست‌های بررسی و سنجش خودروها در مراكز معاینه فنی و همچنین تمام دستگاه‌ها نیز مطابق با این استانداردها ارتقا پیدا كند.

به این ترتیب تست‌های سنجش ایمنی و آلایندگی خودروهای داخلی در مراكز معاینه فنی پایتخت مطابق با آخرین وضع استانداردهای معاینه فنی خودروهایی با ویژگی EURO2 و EURO3 است. در واقع اگر هم‌اكنون امكان اجرای تست‌هایی همزمان با آخرین استانداردهای روز دنیا در سنجش خودروهای داخلی از لحاظ ایمنی و آلایندگی وجود ندارد، دلیل عمده آن این است كه هنوز بسیاری از خودروهای تولید داخل كیفیت‌شان به اندازه آخرین استانداردهای ایمنی و آلایندگی خودروهای دنیا ارتقا نیافته و اگر این تست‌ها روی تولیدات داخلی اجرا شود قطعا تعداد زیادی از خودروها مردود خواهند شد؛ بنابراین تست‌های خودرو در مراكز معاینه فنی باید براساس كیفیت تولیدات داخلی به روز شوند.

براساس اعلام مسئولان پلیس راهور ناجا در تصادفات اگر خودرویی دارای برگه معاینه فنی باشد و نقص فنی آن نیز مشهود باشد، مركزی كه در آن برای خودروی مذكور برگه معاینه فنی صادر كرده به عنوان مقصر تحت تعقیب قرار می‌گیرد. در این خصوص تاكنون مواردی از شكایت شهروندان یا پلیس در جایگاه مدعی‌العموم داشته‌اید؟

برچسب‌های معاینه فنی پس از بررسی‌ها و انجام تست‌های دقیق ایمنی و آلایندگی روی خودروها در مراكز معاینه فنی تهران كه همگی مكانیزه هستند، صادر می‌شود و صدور برگه‌های معاینه فنی فله‌ای بدون حضور خودرو در مراكز و بررسی آن صرفا در مراكز غیراستاندارد معاینه فنی در حاشیه پایتخت انجام می‌شود و خوشبختانه تاكنون حتی یك شكایت هم از نقص فنی منجر به تصادفات با وجود داشتن برگه معاینه فنی نداشته‌ایم.

به موضوع خوبی اشاره كردید، قطعا شما هم از موضوع صدور تلفنی برگه‌های معاینه فنی با قیمت حدود 30 هزار تومان بدون این‌كه نیازی به بردن خودرو به مراكز معاینه فنی باشد، خبر دارید. برگه‌های معاینه فنی تلفنی بخصوص در زمان توزیع آرم‌های طرح ترافیك در حالی بازار داغ خود را پیدا كرده‌ است كه به نظر می‌رسد این برگه‌ها به هیچ عنوان قابل شناسایی از سوی پلیس هم نیست. آیا این وضع گویای این واقعیت نیست كه نبود نظارت كافی باعث شده در مراكز معاینه فنی چنین تخلفاتی رخ دهد؟

من نیز صدور تلفنی برگه‌های معاینه فنی بدون این‌كه نیازی به حضور خودرو در مراكز معاینه فنی باشد را شنیده‌ام، اما تاكید می‌كنم این موضوع به هیچ‌وجه در مراكز معاینه فنی تهران اتفاق نمی‌افتد و حتی یك مورد هم در مراكز ما گزارش نشده است.

متاسفانه مراكز معاینه فنی در حاشیه تهران فعالیت می‌كنند كه برگه معاینه فنی را بدون نیاز به بازدید خودرو در این مراكز برای متقاضیان صادر می‌كنند.

به دلیل گزارش همین تخلفات هم است كه ما با توافق پلیس راهور، برگه‌های معاینه فنی صادرشده در شهرستان را قبول نداریم و فقط از نظر ما برگه‌هایی معتبر هستند كه در مراكز معاینه فنی پایتخت باشد.

از نظر ما و پلیس صرفا برگه‌هایی كه در مراكز معاینه فنی مكانیزه پایتخت و سایر شهرهایی كه به معاینه فنی مجهزند، صادر شده باشد، معتبر است.

چطور اینقدر با اطمینان می‌گویید كه در مراكز معاینه فنی تهران سفارش تلفنی برای صدور برگه معاینه فنی صحت ندارد، در حالی كه در مورد توزیع آرم‌های طرح ترافیك به دلیل شلوغی این مراكز و فرصت اندك شهروندان با صرف هزینه‌ای دو تا سه برابر دریافت چنین برگه‌های بی‌دردسری خیلی هم غیرممكن نیست!

اکنون دوربین‌های نظارت تصویری در داخل تمام مراكز معاینه فنی ما نصب شده‌ است كه تمام مراحل انجام تست ایمنی و آلایندگی خودروها با این دوربین‌ها رصد می‌شود و در نهایت تمام نتایج تست‌ها به همراه عكس خودرو و شماره پلاك آن الصاق شده و در نهایت برگه معاینه فنی با استناد به وجود و رویت این مدارك صادر می‌شود. حتی این امكان هم وجود دارد كه در ستاد مركزی معاینه فنی هر لحظه به صورت آنلاین مراحل تست خودروها در مراكز معاینه فنی رصد شود و در صورت ارسال گزارشی مبنی بر احتمال تخلف در صدور برگه معاینه فنی یك خودرو به تصاویر و عكس‌های دوربین‌های نظارت تصویری مستقر در مركز مورد نظر مراجعه می‌كنیم، اگر برگه با استناد به انجام تست‌ها و با حضور خودرو در مركز صادر شده باشد حتما تصاویر و نتایج مكتوب تست‌ها به عنوان مدرك موجود خواهد بود، پس می‌بینید مكانیزه بودن مراحل انجام معاینه فنی خودروها در مراكز ما راه هر گونه تخلف و سوءاستفاده‌ای را بسته است.

اسفند سال گذشته، مجلس در جریان تصویب قانون جدید جرایم رانندگی، خودروهای نوشماره را تا پنج سال از معاینه فنی معاف كرد. این موضوع با واكنش شدید مسئولان شهری همراه شد، چون معتقد بودند این قانون به بحران آلودگی هوا دامن خواهد زد، اما حالا با گذشت یك‌سال به نظر می‌رسد حساسیت‌ها در این باره از بین رفته و متولیان محیط‌زیست كوتاه آمده‌اند.

تصویب معافیت پنج ساله خودروهای نوشماره از معاینه فنی از جمله تصمیمات نسنجیده‌ای بود كه به اعتقاد بنده و بسیاری از فعالان محیط‌زیست بدترین ضربه را به تشدید آلودگی هوا زده است. ما به قانون پنج‌ساله شدن معافیت خودروهای نوشماره از انجام معاینه فنی احترام می‌گذاریم، اما معتقدیم كه این قانون حتما باید اصلاح شود، چرا كه هم‌اكنون وضع ایمنی برخی خودروهای تولید داخل به حدی نامطلوب است كه فقط یك‌سال پس از تولید دارای مشكلات و نقایص فنی جدی می‌شوند، از جمله مشكلاتی در سیستم سوخت و احتراق یا نقص فنی در ترمز چه برسد به این‌كه بخواهیم این خودروها را برای پنج سال از انجام معاینه فنی معاف كنیم.

البته در این زمینه برخلاف تصور شما بیكار ننشسته‌ایم و همچنان از طریق اداره كل محیط‌زیست استان تهران و شورای شهر پیگیر راه‌های قانونی برای تغییر معافیت پنج‌ساله خودروهای نوشماره از معاینه فنی هستیم. همچنین از نمایندگان مجلس درخواست می‌كنیم این مصوبه را مورد بازنگری قرار دهند، چرا كه معتقدیم معافیت پنج‌ساله خودروهای نوشماره یعنی معاف‌كردن 2.5 میلیون خودروی نیازمند انجام معاینه فنی و تشدید بحران آلودگی هوا كه منابع آلاینده متحرك عامل 90 درصد آن است.

البته اقدامات دیگری هم در حال اجراست از جمله این‌كه پیشنهادی به سازمان ترافیك ارائه كرده‌ایم كه براساس آن خودروهای زیر پنج‌سال كه نیازی به دریافت برگه معاینه فنی ندارند به حال خود رها نشوند و وضع ایمنی و آلایندگی آنها در یك دوره زمانی تعیین‌شده مورد بازبینی مجدد قرار بگیرند.

قرار است خودروهای فاقد برگه معاینه فنی در تهران بزودی به صورت مكانیزه شناسایی شوند. شیوه اجرا چگونه خواهد بود؟

اکنون تنها ابزار شناسایی و كنترل خودروهای فاقد برگه معاینه فنی، ماموران راهنمایی و رانندگی به عنوان نیروی انسانی پلیس هستند كه قطعا در چنین شرایطی امكان اعمال قانون برای تمام خودروهای متخلف كه برگه معاینه فنی ندارند، وجود ندارد به همین دلیل چندی پیش لایحه‌ای را تدوین و به شورای اسلامی شهر تهران ارسال كردیم كه براساس آن همان‌طور كه هم‌اكنون ورود خودروها به محدوده طرح ترافیك به صورت مكانیزه كنترل شده و خودروهای متخلف فاقد آرم طرح ترافیك بدون نیاز به حضور فیزیكی پلیس و با دوربین شناسایی و جریمه می‌شوند، در مورد خودروهای بدون برگه معاینه فنی نیز این شیوه اجرایی شود. به این صورت كه دوربین‌های نظارت تصویری در سطح شهر بتوانند خودروهای متخلف بدون برگه‌ معاینه فنی را شناسایی كرده و پس از برداشتن شماره پلاك آنها این اطلاعات در اختیار پلیس راهور قرار گیرد تا برای خودروهای متخلف قبض جریمه صادر شود. به این ترتیب با مكانیزه‌شدن شناسایی خودروهای فاقد برگه معاینه فنی، اعمال قانون برای رانندگان متخلف با دقت بیشتری امكان‌پذیر خواهد شد.

در حال حاضر هم تا زمانی كه طرح مذكور در شورای شهر به تصویب برسد، ما در ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای تهران، مشغول تهیه بانك اطلاعاتی از خودروهای دارای معاینه فنی و همچنین خودروهای فاقد برگه معاینه فنی در پایتخت هستیم تا پس از تصویب طرح برای اجرا مشكلی نداشته باشیم و زیرساخت‌های اجرا فراهم باشد.

تلاش می‌كنیم اگر طرح شناسایی مكانیزه خودروهای فاقد برگه معاینه فنی در پایتخت به تصویب شورای شهر برسد تا پایان سال بتوانیم آن را اجرایی كنیم تا آن زمان هم همكاران ما در شركت كنترل ترافیك شهرداری تهران قول داده‌اند، سایر تقاطع‌ها و معابر شهری را كه فاقد دوربین‌های نظارت تصویری هستند، به این تجهیزات مجهز كنند تا پوشش بهتری از شهر داشته باشیم.

شما بارها تاكید كرده‌اید خودروهایی كه هم‌اكنون به عنوان سرویس مدارس به كار گرفته می‌شود، مناسب این كار نیست، پس چرا به این خودروها تائیدیه معاینه فنی برای فعالیت به عنوان سرویس مدارس داده می‌شود؟

هم‌اكنون 30 آیتم به عنوان شاخصه‌های استانداردبودن سرویس مدارس تعریف شده كه اگر قرار باشد در كارخانجات داخلی خودروهای ویژه‌ای به عنوان سرویس مدارس طراحی و تولید شوند باید حداقل این 30 شاخص را دارا باشند.

نحوه چیدمان صندلی‌ها، اندازه آنها، رنگ خودرو، وضع تابش نور، آینه‌ها و طراحی داخلی برای آسایش و تامین ایمنی دانش‌آموزان تا رسیدن به مدرسه یا منزل از جمله این شاخص‌هاست، اما این كه چرا در حال حاضر به خودروهایی كه به عنوان سرویس مدارس به كار گرفته می‌شوند برگه معاینه فنی داده می‌شود به هر حال واقعیت این است كه باید با شرایط موجود ساخت.

یعنی حالا كه هنوز خودروی ویژه سرویس مدارس در كارخانجات داخلی تولید نشده‌اند و بناچار باید از خودروهای عادی كه برخی هم كاركرد تاكسی دارند، به عنوان سرویس مدارس استفاده شده، حداقل كاری كه می‌توان انجام داد این است كه وضع ایمنی این خودروها را در مراكز معاینه فنی ارزیابی كرد تا در صورت نقص فنی یا داشتن هر گونه مشكلی، امنیت جانی دانش‌‌آموزان در معرض تهدید قرار نگیرد. در حال حاضر، دیگر از پیكان به عنوان سرویس مدارس استفاده نمی‌‌شود، پراید هم اولویت دوم است و اعلام شده بیشتر از پژو تاكسی یا ون به عنوان سرویس مدارس استفاده شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
معاینه فنی
نظر بینندگان
!
!
!