چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۷ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۵
تولید خودرو بدون ایربگ؛ ممنوع
۱۲:۴۷ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۵
اجاره خودرو

تولید خودرو بدون ایربگ؛ ممنوع

پرشین خودرو: رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: خودروهای تولید شده توسط شرکت های خودروساز داخلی باید حتما دارای کیسه هوا باشند.

ب گزارش «پرشین خودرو»، نظام الدین برزگری اظهار داشت: مردم نیز باید توجه داشته باشند که از خرید خودروهای بدون کیسه هوا و ترمز ABS خودداری کنند.

وی گفت: با وجود اینکه برخی از این شرکت ها با کمبود کیسه هوا مواجه هستند ولی این نمی تواند دلیلی برای ادامه تولید خودروهای بدون کیسه هوا باشد و خودروهایی که تولید می شوند باید به پارکینگ منتقل و پس از تجهیز به کیسه هوا در اختیار مشتری قرار گیرد.

برزگری در مورد نصب ایربگ بر روی پراید نیز افزود: این محصول برای نصب ایربگ با مشکلاتی مواجه بود که برای حل این مشکل یک مهلت شش ماهه از شورای عالی استاندارد گرفته بودند که تا اول مهر بر روی پراید، ایربگ نصب شود.

وی یادآور شد: ترمز ABS (ضدقفل) برروی همه خودروهای داخلی نصب شده و خوشبختانه در این مورد مشکلی وجود ندارد.

برزگری با بیان اینکه این سازمان با جدیت پیگیر رعایت استانداردهای لازم در خودروهای ساخت داخل است، به ایرنا گفت: برخی خودروهای ساخت داخل از جمله پراید از نظر تست تصادف مشکلاتی داشتند که روی آنها کار شد و بدنه آنها مقاوم سازی شد، به طوریکه پراید های تولیدی هم اکنون 65 کیلوگرم سنگین تر از قبل هستند.

رییس سازمان ملی استاندار ایران همچنین از فعالیت های این سازمان براساس استاندارد فناوری های جدید مبتنی بر نانو خبر داد.

برزگری گفت: در زمان حاضر 45 کشور دنیا در رابطه با استانداردهای نانو فعالیت می کنند که جمهوری اسلامی ایران جزو این 45 کشور است که با این علوم و فنون جدید آشنا شده و حرفی برای گفتن در این زمینه دارد.

وی اظهار کرد: کشورمان با ارایه مقالات ISI در سال گذشته در رابطه با مقوله نانو و تولیدات نانو توانست رتبه دوازدهم را در بین 20 کشور پیشرو کسب کند که این امر موفقیت بزرگی برای ایران اسلامی محسوب می شود.

رییس سازمان ملی استاندارد همچنین با اشاره به انجام مطالعاتی در بخش نانو مترولوژی ( نانو در اندازه شناسی) توسط این سازمان گفت: با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درصدد راه اندازی آزمایشگاه مرجع برای توسعه صنایع کشور و سوق دادن آنها بطرف فناوری های جدید علم نانو هستیم.

برزگری با عنوان اینکه افزایش قیمت ها غیرقابل انکار است افزود: نمی توان ادعا کرد که افزایش قیمت ها تاثیری بر کیفیت تولیدات نداشته است.

وی گفت: همین امر کار سازمان استاندارد را مشکلتر کرده است.

برزگری اضافه کرد: این سازمان بطور مرتب از مردم نظرسنجی می کند زیرا استاندار به همه مردم ایران تعلق دارد و بعنوان وکیل مردم در حفظ سلامت آنها انجام وظیفه می کند.

وی یادآور شد: براساس این نظرسنجی ها در برخی از اقلام مواد غذایی و بویژه فرآورده های لبنی مردم گلایه هایی داشتند که که از هفته گذشته 20 قلم از این اقلام که در زمینه کیفیت، تعداد، مقدار، حجم و کم فروشی بود را مورد بررسی و تحقیق قرار داده و با تولید کنندگان آن برخورد جدی خواهد شد.

رییس سازمان استاندارد ایران گفت: این کار بصورت ویژه دنبال می شود و در این هفته خبرهایی از برخورد سازمان استاندارد با این متخلفان در رسانه های جمعی منعکس خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایربگ
نظر بینندگان
!
!
!