شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۶ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
خطر واردات خودروهای‌ لوکس برای اقتصاد
۰۹:۳۶ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
اجاره خودرو

خطر واردات خودروهای‌ لوکس برای اقتصاد

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واردات عروسک، چوب بستنی، سنگ قبر و از همه مهم‌تر واردات خودروهای لوکس و لوازم آرایشی با ارز مرجع اقتصاد کشور را در معرض خطر جدی قرار داده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، ارسلان فتحی‌پور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم خراسان شمالی اظهار داشت: علیرغم اینکه رهبری بر مسئله تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی تأکید داشتند اما امروز تولید ملی مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید مجلس، دولت و قوه قضاییه به فرمایشات رهبری لبیک بگویند، یادآور شد: هر کس در جریان تولید ملی کوتاهی کرده مقصر است و باید جرأت اعلام عذر خواهی از مردم را داشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به فارس گفت: امروز در جنگ اقتصادی با دشمنان باید همدلی را پیشه کنیم چراکه نظام اسلامی پیش از این با همدلی قوا شرایط سخت‌تری را پشت سر گذاشته است.

فتحی‌پور با بیان اینکه چرا باید تولید ملی با واردات بی‌رویه مورد بی‌مهری قرار گیرد، تأکید کرد: واردات عروسک، چوب بستنی، سنگ قبر و از همه مهم‌تر واردات خودروهای لوکس و لوازم آرایشی با ارز مرجع اقتصاد کشور را در معرض خطر جدی قرار داده است.

وی ادامه داد: چرا باید میزان واردات دو برابر صادرات باشد در حالی که اگر رکود در اقتصاد به وجود بیاید دچار مشکلات فراوانی خواهیم شد که بیرون آمدن از آن بسیار دشوار است.

وی افزود:‌ نجات تولید ملی کشور یعنی قطع وابستگی به خارج، ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری، افزایش رفاه و رضایت؛ بنابراین ایران به عنوان کشوری با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوان توان پشت‌سر گذاشتن این شرایط را دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: وجود منابع طبیعی، سرمایه‌های انسانی از جمله نخبگان، جوانان و ظرفیت‌های بالا نباید با بی‌تدبیری و بی‌فکری‌ها از دست بروند.

نماینده مردم کلیبر در مجلس با بیان اینکه واردات در هر شرایط بسیار آسیب‌زننده است، یادآور شد: عدم بهره‌برداری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و تعاونی موجب انجام واردات بی‌رویه شده است.

واردات کالاهای غیر ضروری بسیار خانمان سوزتر از مواد مخدر است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید منابع داخلی با ارزش افزوده در اختیار کشور قرار گیرد، گفت: از هر گونه خام فروشی که به نوعی جنایت و خیانت به نظام است باید جلوگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه برای پویایی اقتصاد باید بیش از این تلاش کرد، افزود: مسائل به وجود آمده اخیر در بازار ارز مشکلاتی را برای کشور رقم زد؛ ایجاد بورس و مرکز مبادلات ارزی با توجه به نرخ‌های بازار آزاد یعنی تبعیت از بازار کاذب و اگر به مسئله تولید پرداخته شود هیچ الزامی برای واردات کالا وجود ندارد.

وی افزود: واردات کالاهای بی‌کیفیت و غیر ضروری بسیار خانمان سوزتر از مواد مخدر است چون اگر به مسئله تولید توجه نشود قطعاً جوانان و نخبگان کشور غیرفعال باقی خواهند ماند.

فتحی‌پور گفت: ثبات بازار ارز در نتیجه تولید کالاهای اساسی در داخل کشور موجب حذف بازارهای کاذب خواهد شد.

۴۰۰ هزار خودروساز و قطعه‌ساز در معرض خطر هستند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برای حمایت از خودروسازان داخلی یک هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شد، گفت: عدم پرداخت این تسهیلات و عدم اختصاص ارز مرجع به قطعه‌سازان و به جای آن اختصاص ارز برای واردات خودروهای لوکس و قیمتی مشکلات فراوانی را برای این قشر از جامعه به وجود آورده است.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه خودروسازان و قطعه‌سازان بیش از ۴۰۰ هزار نفر هستند، افزود: اگر این صنعت نادیده گرفته شود ضربه جدی به اقتصاد کشور وارد خواهد شد.

فتحی‌پور تأکید کرد: باید واردات هرگونه خودروی لوکس چه با ارز مرجع و چه با سرمایه‌های ارزی داخلی در اختیار برخی افراد متمول ممنوع اعلام شود چراکه هیچ ضرورتی برای ورود این محصولات به کشور وجود ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات ارزان قیمت و حمایت جدی از صنعت قطعاً بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر «حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه‌ ایرانی» را در این بخش محقق خواهد کرد، گفت: دولت باید با هرگونه واردات خودروهای لوکس با ارز مرجع جلوگیری و برخورد کند چراکه اخیراً بسیاری از خودروهای لوکس و گران‌قیمت بدون هیچ نظارتی به کشور وارد می‌‌شده است.

وی افزود: برخی از عناصر در کشور مأموریت دارند تا سرمایه‌های ارزی را از کشور خارج کنند؛ ذخایر ارزی و طلا به عنوان پشتیبان استراتژیک کشور نباید به همین راحتی از دست برود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
وادرات خودرو
نظر بینندگان
دانشجو
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۸/۰۱
مقصر اصلی خودشونن وقتی ماشین بی کیفیت به مردم میدن و بعد میرن ماشین مدل بالا میخرن با همون پولا
!
!
!