سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۲ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
350هزار راننده کامیون بیمه تکمیلی شدند
۱۳:۱۲ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
اجاره خودرو

350هزار راننده کامیون بیمه تکمیلی شدند

پرشین خودرو: رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل کالا با بیان اینکه 350 هزار راننده کامیون برون‌شهری و خانواده آنها تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند، گفت: طی دو سال اخیر 35 هزار راننده کامیون از خدمات بیمه تکمیلی درمان استفاده کردند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، حسین احمدی‌زاده درباره بیمه رانندگان کامیون اظهار داشت: موضوع بیمه تکمیلی درمان راننده‌های برون شهری حمل بار در سراسر کشور که دارای کارت هوشمند هستند، کار بزرگی بود که طی همکاری مطلوب سازمان راهداری با انجمن انجام گرفت.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی و کالای کشور تصریح کرد: شغل رانندگی خصوصاً در جاده‌های بین‌شهری بسیار طاقت فرسا است و معمولاً رانندگان به دلیل مسائل مالی و مسافت زیادی که با مراکز درمانی دارند، امکان رسیدگی به امور سلامت خود را نداشته و اگرهم داشته باشند، تمکن مالی پرداخت هزینه‌های درمانی را ندارند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط سه جانبه خوبی بین مجموعه کارگری، کارفرمایی و دولت در بیمه رانندگان برقرار شد، افزود: در مرحله اول از 22 خرداد سال 89 تا تیرماه 90، تنها رانندگان و وضع حمل همسر آنها تحت بیمه بود.

رئیس کانون انجمن صنفی شرکت‌های حمل کالای کشور با بیان اینکه از تیرماه تا 12 شهریور 90 چانه‌زنی‌ها با بیمه انجام شد، ادامه داد: بیمه 450 هزار نفر راننده، مورد نظر انجمن بود، طی بررسی با بخش IT سازمان راهداری، نهایتاً رانندگان فعال در بخش بار کشور که حدود 350 هزار نفر هستند، مشخص شد و تحت پوشش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه تا قبل از این رانندگان کامیون تحت پوشش هیچ بیمه تکمیلی برای انجام امور درمانی خود قرار نداشتند، یادآور شد: برای بیمه شدن، راننده‌ها باید گواهینامه و کارت هوشمند سوخت داشته باشند، ضمن آنکه طی دو سال اخیر مشغول به فعالیت بوده باشند.

رئیس کانون انجمن صنفی شرکت‌های حمل کالای کشور اضافه کرد: وقتی 350 هزار نفر راننده تحت پوشش قرار گرفتند به شرکت بیمه اعلام کردیم که در ازاء این افزایش خدمات بهتری ارائه دهند که طی همکاری بیمه، همه خانواده راننده‌ها در کنار پدران و مادران آن‌ها که تحت تکفل آنها بودند، تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و پس از آن آتش‌سوزی منازل آنها هم تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

احمدی‌زاده تصریح کرد: حتی تا یکی دو ماه گذشته حدود 800 راننده فوت شده داشته‌ایم که خانواده آنها از بیمه آنها استفاده می‌کنند.

وی اظهار داشت: قبلاً بابت فوت عادی مبلغ 30 میلیون ریال به خانواده رانندگان پرداخت می‌شد که به 60 میلیون ریال افزایش یافت.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی و کالای کشور تصریح کرد: همچنین خسارت بیمه فوت رانندگان در اثر حادثه، از 50 میلیون ریال به 100 میلیون ریال افزایش یافت.

احمدی‌زاده درمورد تأمین مالی این بیمه اظهار داشت: با کسر مبلغی ناچیز از هر بارنامه‌ای که توسط شرکت حمل کالا صادر می‌شود، هزینه بیمه تکمیلی رانندگان و خانواده های آنها تأمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر همچنین 35 هزار نفر از رانندگان کامیون از خدمات بیمه تکمیلی درمان استفاده کردند، تصریح کرد: راننده‌ها قبلاً به دلیل هزینه‌های بالای درمان، برای آزمایش‌های پزشکی دوره‌ای مراجعه نمی‌کردند، اما هم‌اکنون از نظر سلامتی جسمی در شرایط خوبی هستند و این امر در افزایش فعالیت، شادابی و کاهش سوانح رانندگی بسیار مؤثر است.

احمدی‌زاده اضافه کرد: هزینه‌های معمولی درمان توسط بیمه تأمین اجتماعی و مازاد بر آن توسط بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود، در نتیجه راننده‌ها پرداختی برای درمان ندارند و این مورد به راننده احساس امنیت می‌دهد.

وی اظهار داشت: با توجه به اجرای این طرح طی 2.5 سال گذشته و جا افتادن بیمه رانندگان کامیون و بیمه تکمیلی آنها، سعی می‌کنیم که از این پس این موضوع از طریق کانون رانندگان پیگیری شود تا تشکل‌های رانندگان این موضوع را دنبال کنند.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی و کالای کشور خاطرنشان کرد: 216 شرکت تعاونی فعال بار با 100 هزار کامیون‌دار در سطح کشور وجود دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بیمه تکمیلی
نظر بینندگان
داود اینانلو
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۰/۱۶
با سلام بنده راننده کامیون و دارای کارت هوشمند هستم و میخواهم خودم و خانواده هم رو بیمه کنم لطفا راهنمایی کنید کجا خودم رو بیمه کنم و بتوانم از بیمه استفاده نمایم. تماس 09196946659
محمد رمضانی
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۲
درخواست بیمه تکمیلی
!
!
!