شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۶ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
باید در قانون معاینه فنی تجدیدنظر شود
۱۳:۲۶ | ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
اجاره خودرو

باید در قانون معاینه فنی تجدیدنظر شود

پرشین خودرو: مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوا یكی از ابرازهای كاهش آلودگی هوای كلان شهرهای كشور را انجام معاینه فنی خودروها عنوان كرد و گفت: انجام معاینه فنی در فواصل زمانی كوتاه، می تواند از تشدید آلودگی هوا در كلان شهرهای كشور جلوگیری كند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از موج، یوسف رشیدی با اعلام این طلب،‌ افزود: از آنجایی كه سیستم خودروهای سورای كشور انژكتوری است بنابراین تعویض كاتالیست خودروها به میزان فراوانی می تواند موجب كاهش خروج آلاینده ها از اگزوز این دسته از وسایل نقلیه شود.

وی با تاكید بر ضرورت تعویض كاتالیست فرسوده در خودروها،‌ اظهار داشت: از جمله ابراز كنترلی بر تعویض كاتالیست وسایل نقلیه، انجام معاینه فنی به موقع بر روی خودروها است.

رشیدی در این رابطه بیان كرد: متاسفانه علی رغم ضرورت انجام معاینه فنی بر روی خودروها،‌ مدت اعتبار معاینه فنی وسایل نقلیه بر اساس تصمیمات غیر كارشناسانه به پنج سال افزایش یافته است.

وی ارتقای سطح ایمنی در خودروها را از دیگر مزایای انجام معاینه فنی وسایل نقلیه عنوان كرد و ابراز داشت: با توجه به اثرت مثبت انجام به موقع معاینه فنی وسایل نقلیه طی بازه زمانی كوتاه مدت،‌ لازم است كه در خصوص قانون معاینه فنی خودروها تجدید نظر شود.

رشیدی در ادامه با بیان این نكته كه لزوما نقص فنی در خودروهای سورای به خصوص در خودروهای نظیر تاكسی ها و آژانس ها با كیلومتر پیمایش بالا پس از گذشت پنج سال از كاركردشان ایجاد نمی شود، تصریح كرد: كاتالیست خودروهای سورای می تواند خیلی زودتر از پنج سال از كاركرد خودرو فرسوده شود و از آنجایی كه تنها مرجع تشخیص دهنده فرسودگی كاتالیست خودروها،‌ مراكز معاینه فنی هستند، لازم است كه مدت اعتبار معاینه فنی وسایل نقلیه به دوره گذشته خود (گذشت 2 سال از عمر خودروی صفر كیلومتر) باز گردد.

مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران در پایان با اعلام اینكه در قانون دوم، سوم،‌چهارم و پنجم توسعه دولت مكلف به استانداردسازی هوای كلان شهرهای كشور شده است، خاطرنشان كرد: این در حالیست كه تعداد روزهای سالم و ناسالم پایتخت در سال جاری به ترتیب برابر 139 و 71 روز بوده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!