شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
بازار خودروهای الکتریکی فیلیپین+تصاویر
۱۰:۰۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
اجاره خودرو

بازار خودروهای الکتریکی فیلیپین+تصاویر

پرشین خودرو: استفاده از خودرو و موتورسیکلت الکتریکی در شهر مانیل از سال 2007 شروع شد اما رشد آن بطئی بوده چون هزینه نگهداری آن بالا است و قطعات مهم آن کمیاب است.

به گزار ش«پرشین خودرو»، انجمن وسایل نقلیه الکتریکی فیلیپین به دلیل مشوق های دولتی به رونق خودروها و موتورسیلکت های الکتریکی در بازار این کشور خوش بین است. پاک بودن این فناوری و تأثیر آن بر آب و هوا نیز در انتخاب مردم بی تأثیر نیست.

پنج سال پیش در مانیل خودروی الکتریکی به نام جیپنی الکتریکی یا e-jeepneys عرضه شد که راه را برای رونق سه چرخه های الکتریکی در این شهر باز کرد. چند ماه پیش اتوبوس های برقی نیز در این شهر راه اندازی شد. در ضمن اسکوتر های برقی نیز به سیستم حمل و نقل این کشور پیوسته است.

بر اساس اعلام انجمن وسایل نقلیه الکتریکی فیلیپین، این کشور در بخش استفاده از خودروهای الکتریکی در جنوب شرقی آسیا پیش رو است. در حال حاضر 300 میلیون دلار برای تولید و تحویل 100 هزار سه چرخه الکتریکی سرمایه گذاری شده که تاریخ تحویل آن سال 2016 است. با این اقدام، مصرف به میزان 561 هزار بشکه بنزین کاهش یافته و 260 هزار تن دی اکسید کربن کمتری در سال متصاعد خواهد شد. در حال حاضر 3.5 میلیون موتور سیکلت دو چرخ و سه چرخ در این کشور بیش از 10 میلیون تن آلاینده تولید می کنند که سوخت مصرفی آنها بار مالی 2 میلیارد دلاری در سال دارد.

در بازار مانیل قیمت موتورسیکلت سه چرخ الکتریکی 200 هزار پزو معادل 4 هزار و 762 دلار یعنی حدود دو تا سه برابر موتور سیکلت سه چرخ بنزینی است. جیپنی های الکتریکی هم 35 درصد گران تر از جیپنی های بنزینی و حدود 16 هزار دلار است. بر اساس همین گزارش اتوبوس های برقی در فیلیپین 286 هزار دلار قیمت دارند. دولت فیلیپین برای تشویق استفاده از خودروهای الکتریکی تعرفه واردات این خودروها و موتورسیکلت ها را صفر در نظر گرفته است.

یکی از مهمترین مشکلات این نوع وسایل نقلیه الکتریکی دفع زباله های باتری های لیتیومی است.

اجاره ماشین عروس
عکس های مرتبط
1
2
نظر بینندگان
!
!
!