پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۱ | ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
ولوو هم از ایران رفت
۱۳:۳۱ | ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
اجاره خودرو
یک سال پس از بنز؛

ولوو هم از ایران رفت

پرشین خودرو: شرکت سوئدی ولوو به همکاری خود با سایپادیزلی ها پایان داده است.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، شنیده ها از قطع همکاری ولوو با سایپا دیزل و پایان تولید محصولات این شرکت در ایران خبر می دهد.

چندی پیش «پرشین خودرو» از توقف تولید کامیون FH سوئدی ها در کشور خبر داده بود که امروز این خبر تایید شد و یک منبع آگاه از قطع همکاری ولوو با سایپادیزل خبر داد.

"شرکت مرسدس بنز به دلیل ترس از امریکا ایران را ترک کرد اما ما در بازار ایران می مانیم." این جمله ای بود که حدود یک سال قبل مدیر ارشد شرکت ولووتراکس در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو» بر زبان آورد و با قطعیت از تداوم همکاری ولوو با سایپادیزل خبر داد.

بنی لمبرگ(Beni Lamberg) مدیر بازار ایران و خاورمیانه شرکت ولوو تراکس سال گذشته در واکنش به این پرسش که "آیا شرکت ولوو همانند شرکت بنز قصد ترک ایران را دارد؟" سه بار گفت که "ولوو" در ایران می ماند، اما شنیده ها حاکی از این است که ولوو نیز مانند دایملر همکاری اش را با ایران متوقف کرده است.

اما این قطعیت چندان دوام نیاورد و ولوو نیز از ایران رفت تا پس از مرسدس بنز یکی دیگر از بزرگ ترین تجاری سازان دنیا به دلیل تحریم های اقتصادی به کوچ اجباری از ایران تن دهد.

توقف تولید محصولات ولوو در ایران قیمت این خودروها را در بازار به شدت افزایش داده است به طوری که قیمت این محصولات در حاشیه بازار با افزایش 2 برابری مواجه شده است.

این منبع در این باره خاطرنشان کرد: قیمت خودرو کامیون ولوو FH در کارخانه حدود 170 میلیون تومان بود که این رقم در بازار به دلیل توقف عرضه به بیش از 300 میلیون تومان رسیده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ولوو
نظر بینندگان
دانشجو
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۷/۳۰
واقعا خسته نباشین خدا به داد این مردم و راننده ها ی کامیون برسه این شرکت از بهترین هاست
!
!
!