چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
24 ساعت مرگبار در جاده های کشور
۱۲:۴۵ | ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
اجاره خودرو

24 ساعت مرگبار در جاده های کشور

پرشین خودرو: تنها در 24 ساعت پنج اتوبوس در جاده های کشور واژگون شده و یا با یکدیگر برخورد کردند که بر اثر آن 30 نفر کشته و 85 نفر زخمی شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، در حالی که فرمانده پلیس راه دائما از اجرای طرح های ویژه برای کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی خبر می دهد تنها در 24 ساعت، پنج اتوبوس حامل مسافران واژگون شده و روز خونباری را در جاده های کشور رقم زدند.

حادثه اول: 26 کشته در واژگونی اتوبوس راهیان نور

در اولین حادثه اتوبوس حامل دانش آموزان دختر دبیرستانی که از ایذه در حال حال حرکت به سمت تهران بودند در کیلومتر 185 این جاده دچار حادثه شده و در دره واژگون شد. متاسفانه در این حادثه که به علت سرعت غیرمجاز راننده و لغزندگی جاده رخ داد، 26 نفر کشته و 19 نفر نیز زخمی شدند.

حادثه دوم: این بار دانشجویان دختر

حادثه دوم عصر جمعه در محور اسلام آباد غرب رخ داد. در این حادثه اتوبوس حامل دانشجویان دختر دانشگاه ملایر استان همدان در محدوده پاسگاه حسن اباد به دلایل نامعلومی از جاده منحرف و واژگون شد. در این حادثه 25 نفر از 40 دانشجوی حاضر در اتوبوس مجروح شدند که به بیمارستان منتقل شدند. هنوز علت اصلی واژگونی اتوبوس ها مشخص نشده است.

حادثه سوم: محور کرج- قزوین/ 24 نفر مجروح شدند

در حادثه سوم که بامداد روز گذشته در محور کرج- قزوین رخ داد دو دستگاه اتوبوس در محدوده ساوجبلاغ با یکدیگر برخورد کردند که براثر آن 24 نفر از مسافران دو اتوبوس مجروح و بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند. این خودروها هر دو از تهران به سمت قزوین در حرکت بودند که ساعت پنج بامداد با هم برخورد کردند. هنوز علت وقوع این حادثه مشخص نشده است.

حادثه چهارم: این بار اصفهان/ 21 کشته و زخمی

در حادثه چهارم که صبح دیروز در استان اصفهان و در محور اصفهان به نائین رخ داد. به علت لغزندگی جاده اتوبوس مسافربری چهار نفر از جمله سه مرد و یک زن کشته و 17 نفر نیز زخمی شدند.

به نوشته مهر، مصدومان این حادثه به مراکز درمانی منتقل شدند.این در حالی است که در پنج ماهه نخست امسال 96 نفر در تصادفات اتوبوس جان خود را از دست داده اند. البته شهریور ماه نیز ماه خونبار تصادفات اتوبوس های بین شهری بود. تنها در یک تصادف 26 زائر کربلا در حادثه واژگونی اتوبوس در محور کازرون استان فار س جان خود را از دست دادند.

حسین علیشاهی کارشناس ترافیک معتقد است: مهمترین علت تصادف ناوگان حمل و نقل عمومی راه و راننده است.او در این باره می گوید: ممکن است در ماه یک یا چند تصادف برای ناوگان حمل و نقل عمومی به علت خرابی جاده، مشکلات فنی آن یا خطای راننده رخ دهد اما وقتی میزان تصادفات رانندگی در یک حوزه بیشتر از حد نرمال و استاندارد است باید به دنبال علتی دیگر گشت، چرا که می توان به جرات گفت در صورت نبود نظارت کافی در جاده ها، باردیگر با افزایش آمار حوادث جاده ای همانند چهار سال گذشته روبرو می شویم.

به نظر می رسد با توجه به پایان طرح تابستانه و کاهش کنترل ها و همزمان با آغاز فصل سرما پلیس راه بار دیگر باید کنترل و نظارت بر تردد اتوبوسها و رانندگان حمل و نقل عمومی را تشدید کند. اگرچه با کنترل دوره ای و تکرار آموزش ها برای رانندگان می توان از بروز اینگونه حادثه ها جلوگیری کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کشته و زخمی
نظر بینندگان
!
!
!