شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰:۵۳ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
سهمیه بنزین موتور‌های فاقد پلاک ملی کاهش یافت
۱۰:۵۳ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
اجاره خودرو

سهمیه بنزین موتور‌های فاقد پلاک ملی کاهش یافت

پرشین خودرو: معاون اول رئیس جمهور مصوبه کاهش 60 درصدی سهمیه بنزین موتور سیکلت‌هایی که فاقد پلاک ملی هستند و دارندگان آن نسبت به تعویض پلاک تا مهلت تعیین شده اقدام نکنند را برای اجرا ابلاغ کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، با موافقت دولت و به منظور جلوگیری از تردد موتورسیکلت های فرسوده و مدیریت مصرف سوخت، موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی مکلف به تغییر پلاک شدند.

با تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و به استناد اصل یکصد و بیست و هفتم قانون اساسی، صاحبان موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی مکلف شدند بر اساس برنامه زمانبندی شده برای دریافت پلاک ملی به مراکز شماره گذاری مراجعه و برای تغییر پلاک خود اقدام کنند .

طبق این مصوبه موتورسیکلت‌های تولید شده بین سال‌های 1381 تا 1386 تا پایان دی ماه امسال و موتورسیکلت‌های تولید شده بین سال‌های1387 تا 1388 تا پایان امسال مهلت دارند برای تغیر پلاک خود به پلاک ملی اقدام کنند.

بر این اساس، سوخت حمایتی موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی با سن کمتر از 10 سال در صورت عدم مراجعه در مهلت های یاد شده برای تغییر پلاک، 60 درصد از تاریخ انقضای مهلت کاهش می یابد.

همچنین از ابتدای سال ۱۳۹۲ به موتورسیکلت های بنزینی نو با پلاک جدید در صورت ارائه گواهی اسقاط موتورسیکلت فرسوده سهمیه سوخت تعلق می گیرد. از ابتدای سال ۱۳۹۲ سوخت حمایتی به موتورسیکلت های فرسوده تعلق نمی گیرد.

همچنین بر اساس این مصوبه، کارت سوخت موتورسیکلت های توقیفی توسط نیروی انتظامی که در مهلت زمانی تعیین شده، ترخیص نشده باشند با اعلام ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت، توسط وزارت نفت باطل می شود.

تردد موتورسیکلت های فرسوده از ابتدای سال ۱۳۹۲ در شهرهای تهران، مشهد، تبریز، اراک، اصفهان، شیراز و کرج ممنوع است و وزارت کشور(نیروی انتظامی) موظف است برای توقیف و تحویل آنها به مراکز اسقاط اقدام کند.

همچنین خرید موتورسیکلت های بنزین سوز توسط دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ممنوع است. البته موارد استثناء با مجوز کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت مجاز است.

پیش ازاین اواخر تیرماه امسال اعلام شده که سهمیه بنزین موتورسیکلت‌ها فاقد پلاک ملی از 25 لیتر به 10 لیتر کاهش می‌یابد که بعد از مدت کوتاهی این امر به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی به دارندگان موتورسیکلت‌های مذکور منتفی شد.

برچسب ها:
سهمیه بنزین
نظر بینندگان
!
!
!