شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۳ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
شناسایی بزرگراههای پرخطر پایتخت
۱۲:۲۳ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
اجاره خودرو

شناسایی بزرگراههای پرخطر پایتخت

پرشین خودرو: معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با اشاره به شناسایی نقاط پرخطر پایتخت گفت: نقاطی از شهر که بیشترین حوادث را طی سالهای گذشته داشته‌اند با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی و مشاوران ترافیکی مدیریت شهری در مناطق شناسایی کرده ایم.

به گزارش «پرشین خودرو»، سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به شناسایی مکان ها و بزرگراه های پر خطر شهر تهران گفت: از اواخر سال 90 تا سال 91 به طور مستمر نقاط پر حادثه شناسایی و بودجه های خودمان را در این مکان ها برای حل مشکلاتشان متمرکز کرده ایم.

وی با اشاره به روند نزولی میزان تصادفات منجر به مرگ در پایتخت گفت: سطح ایمنی معابر شهر افزایش داشته است و ما روند نزولی تصادفات پر خطر را در تهران شاهد بوده ایم تا آنجا که از جایگاه بیستم در تصادفات فوتی در کشور به جایگاه سوم رسیده ایم که رشد قابل توجهی است.

معاون شهردار تهران با بیان این که 120 دوربین ثبت سرعت در بزرگراه های شهر تهران نصب شده است گفت: این دوربین ها در کاهش سرعت در بزگراهها و انجام حرکتهای خشن و مار پیچ در رانندگی تاثیر بسیاری گذاشته اند.

تشکری هاشمی از نصب دوربین های ثبت تخلف چراغ های راهنمایی و رانندگی چهار راه ها به صورت انبوه خبر داد و به مهر گفت: پیش از این نیز برخی از چهار راه ها به این دوربین ها مجهز بودند اما به صورت محدود که در سال جاری تعداد آنها را افزایش چشمگیری خواهیم داد.

معاون شهردار تهران از اجرای طرح آرام سازی بزرگراههای پایتخت خبر داد و گفت: در برخی از بزرگراه ها به دلیل شیبی که داشتند، سرعت خودرو ها بالا بود مانند بزرگراه یادگار امام (ره) و امام علی (ع) تجهیزات بازدارنده نصب کردیم . همچنین نصب جزایر ایمنی در خیابان ها و ایمن سازی اطراف مدارس و آموزش رانندگان تاکسی و اتوبوس و مربیان مهد کودک ها و ... از دیگر فعالیت های ما برای کاهش تصادفات بود.

احداث کریدوری از اتوبوس های BRT در مسیر بزرگراه صدر

معاون حمل و نقل و ترافیک و شهرداری تهران از احداث کریدوری از خطوط اتوبوس های تندرو در مسیر بزرگراه صدر خبرداد.

جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه در مسیر شمال شرق تا شمال غرب تهران خطی از شبکه اتوبوس های تندرو احداث نشده است و نیاز به توسعه حمل و نقل عمومی و احداث خطوط اتوبوس های BRT در این مسیر به شدت احساس می شد، احداث کریدوری از اتوبوس های BRT در طول بزرگراه صدر در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: 2 طبقه شدن بزرگراه صدر و اضافه شدن لاین های حرکتی به این معنا نیست که ما باید در این بزرگراه همه امکانات را به خودروهای شخصی اختصاص دهیم، چرا که این موضوع تصوری نادرست و تضییع حقوق شهروندانی است که از خودروی شخصی استفاده نمی کنند.

معاون شهردار تهران با تاکید براینکه باید در پروژه بزرگ و ملی 2 طبقه کردن بزرگراه صدر و تونل صدر- نیایش سهم شهروندانی که از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند دیده شود افزود: براین اساس در بزرگراه صدر یک خط عبوری در هر سمت به اتوبوس های تندرو اختصاص می یابد (از طبقه همکف در سطح بزرگراه) و با پل های روگذر عابر پیاده در محل ایستگاه ها امکان ترددد عابران از دو جهت بزرگراه به رفیوژ میانی آن فراهم خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: حدفاصل بین ستون های پل می تواند محل مناسبی برای نصب ایستگاه های اتوبوس های تندرو باشد و در محل هر ایستگاه نیز پل عابر پیاده احداث می شود که شهروندان از دو سمت بزرگراه بتوانند به داخل ایستگاه دسترسی داشته باشند.

تشکری هاشمی با بیان اینکه در مسیر بزرگراه صدر کریدوری از خطوط اتوبوس های تندرو احداث خواهد شد گفت: در این کریدور، اتوبوس های چند خط BRT عبور خواهند کرد که مبدا و مقصد های مختلف دارند اما در بخشی از مسیر یعنی در طول بزرگراه صدر هم مسیر هستند.

معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: یکسری از اتوبوس هایی که از این کریدور عبور می کنند از انتهای بزرگراه امام علی(ع) وارد بزرگراه صدر خواهند شد و سری دیگری از اتوبوس ها از مبادی سفر ساکنان شهرک های شمال بزرگراه یعنی شهرک های قائم، شهید محلاتی، نفت و... وارد این بزرگراه می شوند.

وی ادامه داد: مقصد برخی از اتوبوس ها نیز پایانه افشار در محدوده پارک وی است و برخی دیگر به سمت مدرس و میدان هفت تیر ادامه مسیر می دهند. همچنین در صورت وجود تقاضای شهروندان این امکان وجود دارد که برخی از اتوبوس ها به سمت بزرگراه نیایش ادامه مسیر بدهند.

معاون شهردار تهران اظهار کرد: اتوبوس هایی که از بزرگراه صدر تردد دارند در انتهای غربی مسیر خود با خط 7 اتوبوس های BRT در خیابان ولیعصر (عج) وخط 4 اتوبوس های تندرو در بزرگراه چمران تقاطع و اتصال خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تکمیل کریدوری از اتوبوس های BRT در مسیر بزرگراه صدر فاز به فاز اجرا می شود گفت: در فاز نخست، خط جدیدی از اتوبوس های تندرو از شهرک شهید محلاتی آغاز می شود و با عبور از بلوار ارتش، بزرگراه امام علی(ع)، بزرگراه صدر تا پایانه شهید افشار ادامه خواهد یافت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: شاید نیاز خیابان آزادی، انقلاب و دماوند تنها با یک خط اتوبوسBRT رفع می شد اما در حاشیه بزرگراه هایی مانند صدر و امام علی(ع) محلات و شهرک های زیادی وجود دارد که نیاز است چند خط را تعریف و احداث کنیم و نقاط تبادلی نیز برای مسافران در خطوط در نظر بگیریم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تشکری هاشمی
نظر بینندگان
!
!
!