سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۲
چرا کارت سوخت بنزین آزاد نایاب شد؟
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۲
اجاره خودرو

چرا کارت سوخت بنزین آزاد نایاب شد؟

پرشین خودرو: بنزین بعد از هدفمندی یارانه‌ها و درحالی که زمزمه‌های احتمال افزایش قیمت آن با بروز مشکلات ارزی قوت گرفته، همواره از دغدغه های فکری مردم بوده است.افزایش نرخ بنزین می تواند بر روی بازار تاثیر گذار باشد و به همین دلیل بازار شایعات بنزینی مدتی است که داغ تر از قبل شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، جوان‌آنلاین نوشت: این درحالی است که مسئولان بارها و بارها قیمت واقعی بنزین را بیشتر از نرخ کنونی آن دانسته‌اند. در آخرین اظهارات بنزینی نیز، قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی قیمت تمام شده هر لیتر بنزین را با ارز مرجع ۱۲۲۶ تومان حدود ۱۰۰۰ تومان دانسته که به این ترتیب با ارز ۳۰۰۰ تومانی این نرخ افزایش چشم گیری خواهد داشت.

البته این روزها تنها قیمت بنزین نیست که درگیری‌های ذهنی برای افکارعمومی ایجاد کرده است بلکه اختلال در جایگاه های سوخت به دلیل اعلام سهمیه بندی شدن بنزین آزاد نیز باعث ایجاد صف‌های انتظار طولانی در پمپ بنزین ها و نایاب شدن کارت سوخت آزاد در جایگاه ها شده است.

درحالی که معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، اعلام کرده بود: ارائه بنزین آزاد به خودروها به هیچ عنوان سهمیه ای نبوده که بخواهد کاهش داشته باشد، زیرا مردم علاوه بر کارت سوخت خودشان هر میزان که بنزین آزاد نیاز داشته باشند می‌توانند از کارت جایگاهداران استفاده کنند، از جایگاه‌های عرضه بنزین خبر می‌رسد که کارت بنزین آزاد نایاب شده است.رئیس کانون کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور درباره سرگردانی جدید بنزینی مردم در جایگاه‌های سوخت از بروز مشکل فنی"کد خطای ۲۵ "و غیرفعال شدن کارت بنزین آزاد جایگاه‌داران خبر داده و گفته: کاهش تعداد کارت‌های بنزین آزاد منجر به افزایش زمان سوخت‌گیری خودروها شده است.

ناصر رئیسی فرد کم بودن تعداد کارت‌های فروش بنزین آزاد در جایگاه‌ها را از مشکلات و معضلات کنونی اعلام کرد و به مهر گفت: با کاهش سهمیه بنزین آزاد کارت‌های سوخت، این مشکل بیش از گذشته در جایگاه‌ها بروز پیدا کرده است.رئیس کانون کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور در تشریح این سرگردانی جدید بنزینی در جایگاه‌های سوخت، اظهار داشت: نمی‌دانم چرا سهمیه بنزین آزاد سوخت کاهش یافته درحالی که تاکید می‌شود محدودیتی در عرضه بنزین آزاد وجود ندارد.

با این وجود باز هم مقامات مسئول نایاب شدن کارت بنزین آزاد را رد می کنند. قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه غیر فعال شدن کارت ویژه بنزین آزاد جایگاه داران را قبول نداریم، با اشاره به اینکه با این وجود اگر افرادی به بنزین ۷۰۰ تومانی بیشتر از سقف ۳۰۰ لیتر نیاز داشته باشند می توانند از کارت اضطراری جایگاه‌ها استفاده کنند، گفت: در برنامه نرم افزاری سامانه هوشمند سوخت ضرورت داشت سقفی برای بنزین آزاد در نظر گرفته شود که با توجه به توضیحات ارائه شده، ۳۰۰ لیتر انتخاب شد.

سجادی با اشاره به اینکه با این وجود اگر افرادی به بنزین ۷۰۰ تومانی بیشتر از سقف ۳۰۰ لیتر نیاز داشته باشند می‌توانند از کارت اضطراری جایگاه‌ها استفاده کنند، تصریح کرد: در برنامه نرم افزاری سامانه هوشمند سوخت ضرورت داشت سقفی برای بنزین آزاد در نظر گرفته شود که با توجه به توضیحات ارائه شده، ۳۰۰ لیتر انتخاب شد،.

به این ترتیب ماجرای سهمیه بندی بنزین آزاد که از سوی دولتی‌ها تکذیب می‌شد به واقعیت بدل شد چرا که برطبق سخنان سجادی سهمیه ۳۰۰ لیتری برای بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت در نظر گرفته شده و به این ترتیب، نایاب شدن کارت آزاد در جایگاه‌های سوخت چندان هم دور از ذهن به نظر نمی‌رسد و معلوم نیست چگونه این مساله تکذیب می‌شود؟

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بنزین آزاد
نظر بینندگان
!
!
!