شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
نوآوری جنرال موتورز در صنعت خودرو
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
اجاره خودرو

نوآوری جنرال موتورز در صنعت خودرو

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی جنرال موتورز آمریکا با استفاده از منیزیم در فرایند تولید بدنه خودرو، ورق هایی نازکتر و سبکتر اما قوی تر تولید می کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، استفاده گسترده تر از منیزیم در صنعت خودرو علاوه بر کاهش مصرف بنزین در بهبود عملکرد مؤثر است. در حال حاضر برای تولید قالب های خودروی کوروت Z06 از منیزیم استفاده می شود. برای آن که بتوان از منیزیم در فرایند تولید ورق استفاده کرد نیاز به فناوری کنترل دما هنگام شکل گیری فلز است که جنرال موتورز به این فناوری دست پیدا کرده است.

استفاده از منیزیم در صنعت خودرو تازگی ندارد بلکه استفاده از آن در تولید انبوه ورق های بدنه خودرو تازگی دارد. برای مثال شرکت بی.ام.و آلمان برای تولید برخی از قطعات موتور از منیزیم استفاده می کند.

مچنین پورشه مدل پانامرا در بخش قطعات یکپارچه بدنه و درها از منیزیم استفاده کرده است. حتی شورولت کوروت اس اس دهه 1960 که یک خودروی مسابقه است در بدنه خود منیزیم دارد.

اما ویژگی نوآوری کنونی جنرال موتورز تولید ورق های بسیار نازک و در عین حال بسیار مستحکمتر است. این کار مستلزم گرم کردن ورق های منیزیمی تا درجه حرارت 450 درجه سانتی گراد است در عین حال باید مشکل ضعف منیزیم در مقابل پدیده خوردگی و زنگ زدگی در تماس با نمک را نیز حل کرد که جنرال موتورز بر این مشکل هم با استفاده از یک ماده ضد خوردگی و ضد زنگ مخصوص منیزیم فائق آمده است. منیزیم 75 درصد سبکتر از فولاد و 33 درصد سبکتر از آلومینیم است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
جنرال موتورز
نظر بینندگان
!
!
!