سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۱ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۴
تفاوت حمل خودرو ایران با دیگر کشورها+تصاویر
۱۰:۵۱ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۴
اجاره خودرو

تفاوت حمل خودرو ایران با دیگر کشورها+تصاویر

پرشین خودرو: یک شرکت سوئدی دست به ابتکاری جالب زده است. این شرکت که ComingThrough نام دارد موتورسیکلتی طراحی کرده که کار جرثقیل های نسبتا بزرگ حمل خودرو را انجام می دهد. این ابتکار در بسیاری از کشورها خواهان پیدا کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، شاید اگر به شهروندان یکی از شهرهای بزرگ کشورمان بگوییم جرثقیل، اولین واقعه ای که به ذهن وی می رسد حمل خودرو به خاطر پارک کردن در محل پارک ممنوع و یا تخلف مربوط به قوانین راهنمایی و رانندگی است. اما اگر کمی منطقی و کارشناسانی شده به این کلمه بیندیشیم، می توانیم به مسائلی برخورد کنیم که از جهات بسیاری اهمیت دارند.

فرض را بر این بگیریم که در یک جاده کم عرض تصادفی پیش آمده است و در پشت سر این تصادف به علت از کار افتادن خودروی حادثه دیده، ترافیک سنگینی ایجاده شده است. برای تکان دادن خودرو نیاز به جرثقیل است ولی به علت ترافیک سنگین رسیدن خودروی جرثقیل دار کمی سخت و دشوار می باشد. اینجاست که موتورسیکلت حمل خودرو ناجی زمان شماست.

پس همان طور که در کلان شهرها حمل و نقل موتوری به خاطر عبور و مرور راحت در ترافیک یک راه حل مناسب است به نظر می رسد که این موتورسیکلت حمل خودرو نیز در آینده جز ضرورت ها به شمار آید.

در کشوری مانند ژاپن که حمل و نقل درون شهری نقش مهمی را ایفا می کند استفاده از وسائل نقلیه کوچک، کم مصرف و در عین حال کارآمد بین مردم بسیار رایج است. این کشور را می توان از اولین مشتریان این موتورسیکلت معرفی کرد.

در روزهای اولیه ورود این موتور به شهر توکیو مردم شاهد وسیله ای عجیب بودند که در عین کوچکی توان حمل یک خودرو را داشت. این امر باعث شده است سرعت پلیس ژاپن در زمان رسیدن به محل های مورد نظر بسیار کاهش پیدا کند.

شرکت ComingThrough نام مدل فعلی این موتورسیکلت را Retriever گذاشته است که معادل فارسی آن سگ شکاری است. دلیل این نام گذاری هم این است که سگ های شکاری دارای سرعت بالایی هستند و خود را سریع به طعمه می رسانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی iranway، این موتورسیکلت همان طور که در تصاویر پیداست، دارای قسمتی جمع شونده است که در هنگام نیاز تنها در مدت زمان یک دقیقه باز شده و قابلیت حمل یک خودرو را داراست. همچنین راننده این موتورسیکلت با یک رابط کاربری ساده سر و کار دارد و زمان آماده سازی یک خودرو برای حمل زیاد نمی باشد.

شاید در آینده ای نزدیک نمونه ای از موتورسیکلت های حمل خودرو را در کلان شهرهای کشورمان دیدیم.

پلیس ژاپن نیز از همین موتورسیکلت ها برای حمل خودرو استفاده می کند. پلیس ژاپن راهکار جدیدی را برای حمل نقل بی دردسر خودرو های خلاف کار یافته است کارایی و قابلیت این موتورسیکلت در چند عکس زیر کاملا مشخص است. نه جرثقیل می خواهد و نه وانت و یا خاور و ...! همه با یک موتورسیکلت و یک نفرکه همان موتورسیکلت و پلیس می‌توانند باشند قابل انجام است.

اما پلیس ایران هنوز شکایات زیادی را مبنی بر صدمه دیدن ماشین های خلاف کار دریافت می کند شکایاتی که نشان از حمل غیراستاندارد دارد.

در حالی که برای جلوگیری از آسیب دیدگی بدنه و همچنین از لحاظ فنی هنگام انتقال خودروهای متخلف به پارکینگ باید از خودروهای ویژه دارای تجهیزات کافی استفاده شود، اما مشاهدات شهروندان و بخصوص رانندگان که نظاره گر انتقال خودروهایشان توسط پلیس به پارکینگ هستند حکایت دیگری دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
حمل خودرو
عکس های مرتبط
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
نظر بینندگان
دانشجو
vote
۲
vote
۱۳۹۱/۰۸/۰۵
خیلی وقته از همه دنیا عقبیم کی بیدار میشیم؟؟؟؟
!
!
!