پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۶
اکثر تصادفات بر اثر تخلف از قوانین است
۱۲:۲۵ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۶
اجاره خودرو

اکثر تصادفات بر اثر تخلف از قوانین است

پرشین خودرو: نخستین ایرانی دارای مدرک دکترای مهندسی ترافیک در آستانه برگزاری «پنجمین جشنواره ترافیک و رسانه» اعلام کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی اتفاق خوبی در حوزه فرهنگ ترافیک محسوب می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی اصغر اردکانیان افزود: متاسفانه تخلف در ترافیک بسیار زیاد و در مقابل پیگیری این تخلفات بسیار کم است و چنان چه این جریان همچنان ادامه پیدا کند و افراد متخلف به راحتی قوانین را زیر پا بگذارند، افراد قانونمند نیز در چارچوب عمل به قانون باقی نخواهند ماند.

وی با اعلام این که برای مثال وقتی شما پشت چراغ قرمز ایستاده‌اید اما می بینید فرد متخلفی چراغ را رد می کند و زودتر از شما به مقصد می رسد از رعایت قوانین ناامید می شوید، اظهار کرد: این مساله مثل آن است که به متخلفان در کشور ما جایزه می‌دهند.

اردکانیان ضرورت جلوگیری از تخلف و برخورد با متخلفان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در این صورت جلوی تصادفات رانندگی و مرگ و میرهای ناشی از آن گرفته می شود چرا که اکثر تصادفات بر اثر تخلف از قوانین رخ می‌دهد.

وی با تاکید بر این که رسانه ها باید ارگان ها و سازمان هایی که وظایف خود را در قبال تامین ایمنی و حفظ جان مردم به درستی انجام نمی دهند را پای میز محاکمه بکشانند، اضافه کرد: خبرنگاران باید با طرح سوال از عملکرد دستگاه‌های مسئول از آن ها بخواهند نسبت به عملکردشان پاسخگو باشند.

اردکانیان با اشاره به این که دستگاه‌های مسئول باید از مدیریت شهری حمایت کنند تا برای شهر بزرگی مثل تهران حداکثر استانداردهای ایمنی را فراهم کند، اعلام کرد: استاندارسازی در حوزه ایمنی ترافیک در تهران که الگوی دیگر شهرهای کشور محسوب می شود، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این استاد با سابقه ترافیک در پایان در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته در راستای رشد فرهنگ ترافیک خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره‌هایی مانند «جشنواره ترافیک و رسانه» اتفاق خوبی است و با ادامه این گونه فعالیت‌ها به آینده امیدوار باشیم و تا دستیابی به موفقیت کامل دست از تلاش و کوشش بیشتر بر نداریم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تصادفترافیک
نظر بینندگان
!
!
!