یكشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۲ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۶
دریافت پول بنزین به صورت نقدی
۱۵:۱۲ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۶
اجاره خودرو

دریافت پول بنزین به صورت نقدی

پرشین خودرو: کاهش سهمیه بنزین آزاد، کمبود کارتهای سوخت در جایگاه ها، تک نرخی شدن بنزین و دریافت پول بنزین به صورت نقدی مواردی است که این روزها مصرف کنندگان را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، این روزها مباحثی که پیرامون بنزین از جمله کاهش سهمیه بنزین آزاد،تولید بنزین در پتروشیمی ها، کمبود کارت های سوخت در جایگاه های بنزین و مسائلی از این دست مطرح می شود موجب شده تا بنزین یکی از خبرسازترین سوژه‌های خبری روزهای اخیر شود.

در اواخر هفته گذشته بود که مباحثی در مورد کاهش سهمیه بنزین آزاد از 500 لیتر به 300 لیتر مطرح شد و پس از آن نیز دولت اعلام کرد که بنزین آزاد سهمیه ای نیست، مصرف کنندگان می توانند به هر مقدار که می خواهند از بنزین با نرخ آزاد یعنی 700 تومان استفاده کنند و اگر مشکلی در استفاده از این بنزین پیش آمد مانند اتمام سهمیه در نظرگرفته شده، مصرف کنندگان از کارت های سوخت موجود در جایگاه ها استفاده کنند.

این خبر موجب شد تا جو روانی در جامعه ایجاد شود و مصرف کنندگان به جای استفاده از کارت های سوخت خودشان برای استفاده از کارت سوخت موجود در جایگاه ها هجوم ببرند.

این افزایش یک باره تقاضا از کارت سوخت جایگاه ها موجب شد تا دوباره مسئولان اعلام کنند که کاهش سهمیه بنزین آزاد از 500 لیتر به 300 لیتر به صورت کارشناسی انجام شده است به طوری که آن وقت که 500 لیتر بنزین با نرخ آزاد در کارت ها موجود بود هیچ یک از خودروها مصرف بنزین آزادش در طول یک ماه به 150 لیتر نرسید به همین دلیل تصمیم گرفته شد نرخ اعلام شده به نرم افزار سوخت از 500 به 300 لیتر تغییر پیدا کند.

پس از این اظهارات برخی از رسانه ها گمانه زنی کردند که احتمالا قرار است بنزین تک نرخی شده و سهمیه ها برداشته شود که بلافاصله مسئولان واکنش نشان داده و اعلام کردند به هیچ عنوان چنین تصمیمی گرفته نخواهد شد و از پایه این گمانه زنی ها رد و تکذیب می شود.

اما قضیه به همین جا ختم نشده است و در یکی دو روز اخیر اتفاقاتی رخ داده که دانستن آن نیز خالی از لطف نیست به طوری که برخی از جایگاه های خصوصی عرضه بنزین در اقدامی قابل تامل وجوه عرضه بنزین را به صورت دستی دریافت کرده و به مشتریان خود اعلام می کنند که به دلیل اشکال در سیستم انتقال وجه دستگاه، نمی توانند پول بنزین را از طریق کارت پرداخت کنند.

برخی از جایگاه ها نیز با نصب برگه هایی اعلام کرده اند از دریافت وجوه به صورت الکترونیکی معذورند.

این اظهارات در حالی رخ می دهد که مدیر روابط عمومی بانک ملت این مورد را تکذیب کرده و اعلام می کند همواره پول وجوهی که مردم بابت سوخت گیری از طریق کارت سوخت می پردازند واریز می شود و بانک ملت هیچ مشکلی از این جهت ندارد.

امروز بیژن حاج محمد رضا رئیس اتحادیه جایگاه داران خصوصی عرضه بنزین در خبری اعلام کرده است که دولت کارمزد عرضه بنزین را در یکی دو ماه اخیر پرداخت نکرده است و از این جهت جایگاه داران خصوصی با مشکل مواجه شده اند.

حال اینکه این مشکل جدیدیعنی پرداخت وجوه بنزین تنها به صورت نقدی و صحبت های حاج محمد رضا می تواند به هم مربوط باشد.

بدین معنا که احتمال می‌رود جایگاه‌داران خصوصی با فروش نقدی بنزین، کارمزد خود را کسر کرده و مابقی را به دولت بپردازند.به هر صورت این خبری است که شاید بتوان در روزهای آتی درباره آن با اطمینان بیشتری صحبت کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
جایگاه ها
نظر بینندگان
!
!
!