دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۱ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
افتتاح بزرگراه بندر‌عباس - باغات
۱۰:۵۱ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
گرندکس

افتتاح بزرگراه بندر‌عباس - باغات

پرشین خودرو: بزرگراه 242 کیلومتری بندر‌عباس - باغات که با اعتبار 1700 میلیارد تومان ساخته شده صبح امروز با حضور رییس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش «پرشین خودرو»، خیر‌الله خادمی معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها به ایسنا گفت: بزرگراه بندر‌عباس به باغات حد فاصل بندر شهید رجایی تا انتهای استان هرمزگان 242 کیلومتر طول دارد که در 10 قطعه ساخت آن اجرا شد.

وی افزود: در مسیر 242 کیلومتری بزرگراه بندر‌عباس به باغات، 1490 متر پل بزرگ و دو دستگاه تونل به طول 1420 متر احداث شده است. هم‌چنین در مسیر این بزرگراه 9 دستگاه تقاطع غیر همسطح برای تردد به دو طرف بزرگراه ساخته شده است.

به گفته خادمی از 242 کیلومتر این بزرگراه 34 کیلومتر ابتدایی به صورت آزاد‌راه و مابقی مسیر بزرگراه است که با دو باند 11 متری دو مسیر رفت و برگشت مجزا دارد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراهها گفت: بزرگراه بندر‌عباس - باغات با اعتبار 1700 میلیارد تومان ساخته شده است. پیش از این بندر‌عباس تا انتهای حوزه هرمزگان جاده‌ی فرعی درجه یک به عرض 9 متر داشت اما با بزرگراه افتتاح‌ شده فعلی مسیر رفت و برگشت از هم جدا شد.

خادمی اظهار کرد: این بزرگراه در قطعه‌ی بعد به سیرجان – انار- یزد خواهد رسید.

به گفته او طول ادامه‌ی بزرگراه بندر‌عباس - باغات 300 کیلومتر تا یزد است که در حال اجراست و درآینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها در مورد اهداف احداث بزرگراه بندر‌عباس - باغات تصریح کرد: با تکمیل این بزرگراه که عملا بار ترافیکی بندر رجایی به داخل کشور و پس از آن در مسیر ترانزیت برای صادرات استفاده می‌شود، در این بزرگراه قرار گرفته و حمل‌ونقل کالاها تسهیل و تسریع می‌شود.

وی با یاد‌آوری کریدور شمال به جنوب کشور حد فاصل تهران - بندر‌عباس گفت: این کریدور به صورت آزاد‌راهی است اما در انتها به صورت بزرگراه تکمیل شده است.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها با بیان این‌که 60 درصد از بارهای خروجی و ورودی کشور از محور بندر شهید رجایی حمل‌ونقل می‌شود افزود: با افتتاح این بزرگراه در مصرف سوخت و زمان صرفه‌جویی خواهد شد.

خادمی معتقد است: سالانه هزینه‌ی سنگینی صرف تصادفات جاده‌ای در جاده‌های بین شهری می‌شود که با احداث بزرگراه‌هایی با استاندارد‌های بزرگراه بندر‌عباس - باغات می‌توان از هدر رفتن چنین سرمایه‌هایی جلوگیری کرد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
بزرگراه
نظر بینندگان
!
!
!