سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۲۷ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
تصادف؛ کابوس خانواده ها
۱۱:۲۷ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
اجاره خودرو

تصادف؛ کابوس خانواده ها

پرشین خودرو: تصادف سومین عامل مرگ و میر کودکان 5 تا 9 سال در آمریکا است و روزانه چهار کودک در این کشور مجروح یا کشته می شوند. عامل اصلی این نوع تصادفات بازیگوشی و دویدن ناگهانی به سمت خیابان است.

به گزارش «پرشین خودرو»، کنفرانس ملی آکادمی آمریکایی پزشکی اطفال در نیواورلئان به بررسی دلایل اصلی بروز تصادفات کودکان پرداخته است. هر چند دلایلی که در این کنفرانس عنوان شده تازگی ندارد اما تکرار این مطالب موجب یادآوری و بالا رفتن سطح هوشیاری والدین می شود.

بیش از 5 هزار آمریکایی هر ساله در اثر تصادف جان خود را از دست می دهند و چند برابر همین نیز دچار جراحت می شوند.

در تحقیق منتشر شده داده ها از سال 2008 تا 2011 در بیمارستانی در شهر نیویورک گردآوری شده است. در این تحقیق 1075 مورد بررسی شده اند. این تحقیق نشان داد در کودکان بین 2 تا 6 سال دلیل اصلی تصادف که 44 درصد موارد را تشکیل می داد دویدن ناگهانی به خیابان بود. کودکان بین 7 تا 12 سال در 47 درصد موارد به دلیل بازیگوشی و حواس پرتی و راه رفتن از روی سرخوشی و بی دقتی با حادثه مواجه شده اند. 18 درصد موارد در بین کودکان 7 تا 12 سال صحبت با تلفن همراه یا گوش کردن به موسیقی های دیجیتالی از طریق انواعی از وسایل پخش موسیقی مثل ام پی تری پلیر بوده است. از 57 مورد تصادف بررسی شده 2 مورد هم به دلیل مصرف مشروبات الکلی بوده است. در دانشجویان 15 درصد تصادفات به دلیل مصرف این نوع نوشیدنی ها است.

محققان در این تحقیق به این نکته اشاره کرده اند که درصد تصادف کودکان زمانی پایین می آید که میزان نظارت و هوشیاری والدین یا مراقبان بالا رفته و میزان استفاده از وسایلی که موجب کاهش دقت یا توجه کودکان می شود پایین بیاید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تصادف
نظر بینندگان
!
!
!