سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
کشف 30 هزارلیتری گازوئیل قاچاق
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
اجاره خودرو

کشف 30 هزارلیتری گازوئیل قاچاق

پرشین خودرو: فرمانده انتظامی بندرعباس از کشف 30 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در این شهر خبرداد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ عبدالحسین بسطامی در تشریح جزئیات این خبر گفت: مأموران یگان امداد شهرستان بندرعباس حین گشت‌زنی در اطراف شهرستان به یک دستگاه کامیون تانکردار مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر کردند.

وی افزود: مأموران پس از توقف خودرو در بازرسی از آن 30 هزار لیتر گازوئیل قاچاق را کشف و راننده خودرو را نیز دستگیر کردند.

بسطامی خاطرنشان کرد: سوخت‌های مکشوفه به همراه خودرو به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان منتقل و متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس ضمن قدردانی از همکاری خوب شهروندان با پلیس از آنان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه حمل، جابجایی و قاچاق فرآورده‌های نفتی، مراتب را از طریق تلفن 110 اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.

کشف بیش از دو میلیون لیتر سوخت قاچاق

در شش ماه نخست امسال، بیش از دو میلیون لیتر سوخت قاچاق در منطقه سیستان و بلوچستان کشف شد.

در شش ماه نخست امسال دو میلیون و 213 هزار لیتر فرآورده نفتی درمنطقه زاهدان کشف شده است و نفت گاز با یک میلیون و 942 هزار لیتر، 88 درصد فرآورده های کشف شده را تشکیل می دهد.

از دیگر فرآورده های کشف شده، بنزین موتور به میزان 54 هزار لیتر و نفت سفید به میزان 217 بود که همجواری استان سیستان و بلوچستان با کشورهای افغانستان و پاکستان و تفاوت قیمت فرآورده های نفتی در آن سوی مرز، دلیل اصلی قاچاق سوخت به خارج از کشور است.

کنترل باک کامیون های خروجی از مرز زابل از طریق استقرار کارکنان این شرکت در پایانه مرزی به منظور جلوگیری ازخروج فرآورده نفتی مازاد بر میزان تعیین شده، از جمله اقداماتی است که در راستای جلوگیری از قاچاق سوخت مورد توجه قرار می گیرد.

منطقه زاهدان یکی ازمناطق سی و هفت گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و شامل چهار ناحیه زاهدان، زابل، خاش و سراوان است که کار سوخت رسانی به شمال، مرکز و بخشی ازجنوب استان سیستان و بلوچستان را به عهده دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
گازوئيل قاچاق
نظر بینندگان
!
!
!