شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۰ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
محدودیت سوخت گیری گازوئیل در استانهای مرزی
۱۲:۰۰ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
گرندکس

محدودیت سوخت گیری گازوئیل در استانهای مرزی

پرشین خودرو: رئیس هیات مدیره سندیکای جایگاه های اختصاصی فروش فرآورده های نفتی کشور، گفت: خودروهای گازوئیل سوز در استان های مرزی تنها می توانند از نیمی از سهمیه سوختشان استفاده کنند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایرنا، بیژن حاج محمدرضا اضافه کرد: محدودیت سوخت گیری خودروهای گازوئیل سوز در مناطق مرزی با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت اعمال شده است.

به گفته وی، بدنبال اجرای این محدودیت، عرضه گازوئیل در جایگاههای استان های مرزی بسیار کاهش یافته است، در حالی که جایگاه های بین راهی خارج از استان با تراکم بالایی روبرو هستند.

رئیس هیات مدیره سندیکای جایگاه های اختصاصی فروش فرآورده های نفتی کشور، تصریح کرد: این مساله در برخی از استان ها نظیر استان هرمزگان با اعتراض جایگاه داران و رانندگان کامیون ها روبرو شده و منجر به تعطیلی چند جایگاه در این استان شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر روزانه 95 تا 100 میلیون لیتر گازوئیل در کشور توزیع می شود، در حالی که این رقم در گذشته حدود 85 میلیون لیتر بود.

این در حالی است که قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، پیش از این در مورد کارت هوشمند سوخت خودروهای گازوئیل سوخت گفته بود؛ در سال 87 که پروژه عرضه گازوئیل با کارت هوشمند سوخت اجرایی شد، وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، کل خودروهای گازوئیل سوخت را به 9 دسته تقسیم کرد.

به گفته سید ناصر سجادی، در این تقسیم بندی آنهایی که باری بوده اند را بر اساس تناژ و مسافربرها را نیز بر اساس تعداد مسافر تعیین و سپس مقدار مصرف گازوئیل برای ظرفیت کارت سوختشان مشخص شد.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش های سامانه هوشمند سوخت، بیش از نیمی از خودروهای گازوئیل سوخت، کمتر از نصف مقداری که برایشان مشخص شده است، گازوئیل مصرف می کنند که به این ترتیب حدود 10 درصد از ظرفیت اجازه برداشت گازوئیل از کارت سوخت این خودروها کاهش یافت.

قائم مقام شرکت پخش فراورده ای نفتی، اطمینان داد که جدول مشخص شده برای خودروهای گازوئیل سوخت به شکلی تعیین شده است که کل نیاز این خودروها را تامین می کند.

یادآور می شود؛ مصرف گازوییل در هفت ماه نخست سال جاری 92 میلیون لیتر در روز گزارش شده بود و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، این رقم 88.3 میلیون لیتر بوده است.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
گازوئيل
نظر بینندگان
!
!
!