سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۳ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۸
5 کشته در واژگونی اتوبوس
۱۰:۵۳ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۸
اجاره خودرو

5 کشته در واژگونی اتوبوس

پرشین خودرو: رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از واژگونی اتوبوس در محور یاسوج - اصفهان نزدیک روستای باگ خبر داد و گفت: این واژگونی تاکنون منجر به کشته شدن پنج مسافر و زخمی شدن 17 نفر از مسافران اتوبوس شده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، ضیاء رسولی با بیان این‌که این اتوبوس از بندرعباس به سمت اصفهان در حرکت بود، افزود: این تصادف در ساعت 4 و 51 دقیقه بامداد امروز دوشنبه،هشتم آبان ماه در حوالی روستای باگ از توابع شهرستان بویراحمد اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: 7 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس 115 به همراه نیروهای هلال‌احمر، آتش‌نشانی و نهادهای امدادی به محل اعزام شدند.

تخطی از سرعت مطمئنه علت تصادف

رییس پلیس راه کهگیلویه وبویراحمد از وا‍‍ژگونی یک دستگاه اتوبوس صبح امروز هشتم آبان در جاده "یاسوج-اصفهان" خبر داد و گفت: این حادثه پنج کشته و پنج مجروح بر جای گذاشت.

سرهنگ منوچهر سیاهپور افزود: در ساعت پنج صبح بامداد امروز دوشنبه، هشتم آبان ماه ماموران انتظامی پس از اطلاع از وقوع یک مورد سانحه رانندگی در کیلومتر 50 شهر یاسوج، بلافاصله در محل وقوع حادثه حاضر شدند.

وی اظهار کرد: در بررسی ماموران پلیس راه مشخص شد یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از استان هرمزگان به سمت اصفهان در حرکت بود، در نزدیکی روستای"باگ" از توابع شهرستان دنا واژگون شد که در این حادثه پنج نفر از مسافران بر اثر شدت جراحات وارده در دم جان باختند.

رییس پلیس راه کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: همچنین در این حادثه تعدادی از مسافران مصدوم به صورت سرپایی و تعدادی دیگر جهت مداوا به بیمارستان شهید بهشتی شهر یاسوج منتقل شدند.

سرهنگ سیاهپور اضافه کرد: طبق بررسی‌های کارشناسان پلیس راه علت وقوع این حادثه عدم توانایی راننده اتوبوس در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه در پیچ و جاده لغزنده بوده است.

واژگونی اتوبوس از زبان مجروحان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مجروحان واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور یاسوج به اصفهان بازدید کرد.

در پی واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور یاسوج به اصفهان در نزدیکی روستای باگ از توابع شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد که منجر به کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن 15 نفر از مسافران شده، برخی از مسوولان استان از جمله استاندار استان، مدیر کل ستاد مدیریت بحران استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و برخی از مسوولان محلی از مجروحان این حادثه در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج عیادت و در جریان روند درمان مجروحان قرار گرفتند.

هچنین عنبری، رییس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج گفت: حال دو نفر از مجروحان این تصادف وخیم است که به بخش اتاق عمل بیمارستان برای انجام اعمال جراحی انتقال داده شدند.

همچنین امیر هوشنگ صادق پور، یک نفر از مجروحان این تصادف گفت: این تصادف بر اثر سرعت بالای اتوبوس و عدم توجه به جلو به دلیل صحبت کردن با مسافران صندلی جلو اتفاق افتاده است.

وی افزود: این اتوبوس حتی برای استراحت و نماز نیز توقفی نداشت و خیلی تند و با سرعت بالا حرکت می‌کرد که حوالی ساعت چهار تا پنج بامداد واژگون شد.

همچنین سعادت دادخواه یکی دیگر از مجروحان این حادثه نیز گفت: سرعت اتوبوس بالا بود و هنگامی که دیدم راننده بدون توجه با سرعت بالا حرکت می‌کند از جای خود بلند شدم و جلو رفتم وبه راننده تذکر دادم که سرعت شما بالاست لطف کنید آرام‌تر رانندگی کنید در پاسخ به من گفت سر جایت بنشین من خودم راننده‌ام بهتر می‌دانم چکار کنم.

وی بیان کرد: وقتی راننده اینطور ما من رفتار کرد و دیدم که توجهی نمی‌کند بعد از ثبت ساعت در پلیس راه یاسوج-اصفهان بر روی صندلی خود نشستم و کمربند ایمنی را بستم و بعد از چند دقیقه که از پلیس راه یاسوج گذشتیم، اتوبوس واژگون شد.

وی اضافه کرد: راننده زمانی که به سرعت گیرها می‌رسید اصلاً سرعت خود را کم نمی‌کرد و با سرعت بالا آنها را رد می‌کرد و هرچه تذکر دادم که سرعت خود را کم کند، توجهی نکرد.

در این تصادف پنج نفر به نامهای سعید احمدی ونهری، مسعود قربانی، اصغر لیاقت، شجاع رحمتی و اردشیر گودرزی در دم فوت کردند.

همچنین محمدرضا احمدی، عزت‌الله حسینی، حسین ذهبی، راحله داوری، مهدی نصیر‌زاده، جواد ساکت، علیرضا سیوند، حسین بازیار، مونس تیموری، امیر هوشنگ صادق پور، سید داراب عزیز‌زاده، سعادت دادخواه، سعید رشیدی، میثم طاهری و محمود خوش دست، مجروحان این تصادف بودند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
واژگونی
نظر بینندگان
!
!
!