چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۶ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۹
فورد خودرو ضد میکروب می سازد
۱۰:۲۶ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۹
اجاره خودرو

فورد خودرو ضد میکروب می سازد

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی فورد از مواد اولیه ای در داخل اتاق خودرو استفاده خواهد کرد که مقاومت بهتری نسبت به رشد میکروب ها نشان می دهند.

به گزارش «پرشین خودرو»، میکروارگانیسم ها در داخل اتاق خودرو علاوه بر احتمال بیماری زایی، بوی بدی هم ایجاد می کنند. برای آن که راه حلی برای کاهش رشد میکروب ها در داخل اتاق خودرو ارائه شود، محققان مرکز تحقیقات و نوآوری شرکت فورد به همراه دانشمندان دانشگاه میشیگان تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کردند.

این محققان به وسیله سوآب از ده نقطه در داخل اتاق خودرو شامل فرمان، دکمه های رادیو و ضبط، دستگیره های در، دکمه های باز و بستن پنجره ها و دنده نمونه برداری کرده اند. این نمونه ها در محیط کشت آزمایشگاهی کشت شده و سپس در آزمایشگاه های دانشگاه میشیگان مورد بررسی دقیق قرار گرفته اند.

بیشترین تراکم باکتری ها روی فرمان خودرو و جای نگهداری لیوان بوده است. بله! این موضوع از قبل قابل پیش بینی بود که راننده بیشترین تماس را با فرمان خودرو دارد و ممکن است نوشیدنی های مصرفی در داخل خودرو، جالیوانی داشبورد را آلوده کند اما هدف محققان پیدا کردن راهکارهایی برای بهبود وضعیت است به بیان دیگر این آغاز راه برای بهبود محیط داخل خودرو از لحاظ حفظ سلامت خواهد بود.

فورد قصد دارد از یون نقره که به عنوان یک افزودنی مجاز ضد باکتری، تأیید وزارت دارو و غذای آمریکا را دارد و نام تجاری آن آجیون Agion است، در تولید مواد اولیه قطعات داخل اتاق خودرو استفاده کند. اگر فرمان یا دنده خودرو با پوششی از آجیون تولید شود به مانند آن است که چند سال در معرض آفتاب قرار گرفته است. این یافته ممکن است در آینده به روشی برای ایجاد فضایی مقاوم تر در برابرمیکروب ها در داخل اتاق خودرو متداول شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فورد
نظر بینندگان
!
!
!