سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۹
کیفیت خودروهای چینی افزایش یافت
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۹
اجاره خودرو

کیفیت خودروهای چینی افزایش یافت

پرشین خودرو: خودروسازان چینی در سال ها اخیر سهم خود را در بازار داخلی این کشور از دست داده اند، اما توانسته اند از نظر سودآوری و کیفیت همچنان در صدر باقی بمانند.

به گزارش «پرشین خودرو»، به گزارش روزنامه فایننشال تایمز لین هایبین، مدیر بخش پیش بینی فروش بهتر در بازار چین که یکی از بخش های مهم مطالعات بازار شرکت خودرو سازی HIS به شمار می آید، در کنفرانسی در شانگهای گفت که صنعت خودروسازی چین از آنچه تصور می شود، سود آورتر است و محصولات خودروسازان چینی بر خلاف نظر بسیاری از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: شرکت گریت وال، یکی از شرکت های سازنده خودروهای شاسی بلند (SUV) در چین، حاشیه سود بالاتری نسبت به شرکت های فولکس واگن و ب ام و دارد.

هایبین عنوان تاکید کرد: خودروسازان داخلی چین در سال 2006 حدود 25 درصد از سهم بازار داخلی این کشور را به خود اختصاص داده بودند در حالی که این میزان در سال گذشته رشد بسیار کمی داشته و فقط به 5/27 درصد رسیده است. 30 سال پس از ایجاد صنعت خودرو، داشتن حدود یک چهارم بازار دلسرد کننده است.

هایبین با این حال اشاره کرد که کیفیت محصولات چینی بهبود یافته و اختلاف کیفیتی محصولات آنها با محصولات خودروسازان خارجی در سال های اخیر به طور چشمگیری کاهش یافته است.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات بازار "JD Power"، در سال گذشته میزان اعتماد مردم به برندهای داخلی چین در مقایسه با برندهای بین المللی بین سال های 2010 و 2011 حدود 34 درصد افزایش یافته است. همچنین آمارها نشان می دهند که کیفیت برند های چینی در سال 2011 برابر است با کیفیت برندهای خارجی در سال 2003، هر چند که کیفیت برندهای خارجی نیز از آن زمان تا کنون ثابت نمانده اند.

مدیر بخش پیش بینی فروش بازار چین در شرکت خودرو سازی HIS گفت: زمان لازم است تا فاصله بین یافته های موسسه JD در مورد صنعت خودروسازی چین و تفکرات خریداران خودروهای چینی که اغلب این خودروها را ارزان و غیر قابل اعتماد می پندارند، از بین برود. به هر حال ما در مورد خودروهای چینی به اندازه آنچه رسانه ها می گویند بدبین نیستیم.

سرمایه گذاری مشترک چری و "جگوار- لندروور" برای تولید خودرو در چین

یک منبع در شرکت چری اعلام کرد که سرمایه گذاری مشترک 12 میلیارد یوانی (9/1 میلیارد دلاری) شرکت چینی چری و شرکت جگوار- لندروور به تایید و تصویب کمیسیون اصلاح و توسعه ملی کشور چین رسیده است.

به گزارش سایت خبری جاست اوتو از جمله محصولاتی که بر اساس این سرمایه گذاری مشترک تولید خواهند شد، یک SUV کوچک و یک خودروی سواری چهار در لوکس و جدید است که جایگزین "جگوار ایکس" خواهد شد.

این خودروها محصول تلاش مشترک چری و جگوار- لندروور هستند که به صورت خاص برای بازار داخلی چین تولید خواهند شد. اگرچه جزئیات SUV جدید هنوز آشکار نیست، اما گمان می رود که خودرو SUV کوچک مورد نظر که برای چین ساخته می شود، چیزی شبیه فری لندر2 (freelander2) خواهد بود که یکی از پرفروش ترین محصولات لندروور در سطح جهان به شمار می آید.

همه خودروسازان چینی ملزم به همکاری با شرکایی خارجی هستند تا بتوانند کیفیت محصولات خود را ارتقا داده و به بازار های خارجی راه یابند. از این رو برندهای لوکسی نظیر ب.ام.و، مرسدس بنز و جگوار برای تولید خودروهای خود مجبور به همکاری با خودروسازان داخلی چین هستند.

این محصولات تحت یک برند فرعی مستقل از هر دو برند چری و جگوار- لندرور ساخته خواهند شد. تولید این محصولات از اوایل سال 2014 آغاز خواهد شد. انتظار می رود که نام این برند فرعی خاص چینی و محصولات آن که حاصل کار مشترک دو برند چری و جگوار- لندرور است در چند ماه آینده مشخص گردد.

رشد برند جدید شرکت خودروسازی"جیلی" بی اعتنا به چالش های بازار

بازار نوظهور خودرو در چین را می توان با رشد و توسعه برندهای داخلی این کشور سنجید. از این میان می توان به "امگراند" (Emgrand) اشاره کرد که یکی از سه برند فرعی شرکت خودروسازی "جیلی" است.

به گزارش گلوبال تایمز سیر تکاملی "امگراند" همواره با نوآوری همراه بوده است. "امگراند" به عنوان یک برند با ارزش در زیر مجموعه "جیلی"، مسوول ارتقای ارزش و تصویر برند "جیلی" است. این برند از زمان ظهور، همواره برای بقا با مشکلاتی روبرو بوده است که تلاش کرده بر آنها فائق آید.

هنگامی که بسیاری از شرکت های خودروسازی چین با سرمایه گذاری و همکاری مشترک با خودروسازان دیگر، سودهای فراوانی کسب می کردند، "امگراند" راه نوآوری و استقلال را در پیش گرفت. این برند که با استاندارهای اروپا هماهنگی و همخوانی داشت، توانست در سال 2010 و پس از دو سال به یکی از برندهای پیشرو در صنعت خودروسازی چین تبدیل شود.

جدا از تلاش بی وقفه و پایان ناپذیر، سیاست های حمایتی دولت چین را می توان یکی از عوامل موثر در رشد این برند تلقی نمود. به عنوان مثال می توان به سیاست های تشویقی دولت مرکزی اشاره کرد که شرکت ها را ترغیب می نمود به نوآوری توجه بیشتری داشته باشند و بخش های مدیریتی کلان را بر آن داشت تا با تعیین اهداف استراتژیک، آموزش پرسنل، تشویق توسعه و کنترل مصرف از برندهای داخلی حمایت کنند.

یک شرکت قوی باید بتواند از عهده مشکلات و مسایل برآید. با نگاهی به گذشته به زمانی که شرکت های خارجی و سرمایه گذاری های مشترک پایه های خود را در بازار پر رقابت چین مستحکم می ساختند، پیشرفت برندهای داخلی به دلیل سیاست های حمایتی اندک، چندان چشمگیر نبود. با این حال پیشرفت "امگراند" با دستاوردهای بسیاری همراه بود.

این برند نخست با دو موضوع روبرو بود: ارتقای سطح آگاهی مردم و تاثیر برند و تایید وجود استانداردهای اروپایی توسط مشتریان چینی که این برند موفق به انجام آن شد. امروزه "امگراند ای سی 7" پیشرفت های زیادی داشته است و توسط خریداران به رسمیت شناخته می شود. این امر سبب ارتقای سطح آگاهی مردم از برند و تشکیل تصویری با کیفیت بالا از برند در بازار شده است.

سیر تکاملی "امگراند" می تواند درسی باشد از چگونگی بقا و موفقیت یک برند چینی در بازاری پیچیده که در سایه پشتکار و عزمی جدی به دست آمده است.

برچسب ها:
چینی
نظر بینندگان
!
!
!