جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۵ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۹
معرفی آلاینده‌ترین خودروها تا پایان سال
۱۴:۴۵ | ۱۳۹۱/۰۸/۰۹
اجاره خودرو

معرفی آلاینده‌ترین خودروها تا پایان سال

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه پروژه اندازه‌گیری ضرایب انتشار خودروهای در حال حرکت به صورت گسترده در حال انجام است، گفت: تا پایان سال نتایج این پروژه اعلام خواهد شد و به طور دقیق مشخص می‌شود هر یک از انواع خودروها به چه میزان آلایندگی تولید می‌کنند و آلاینده‌ترین خودروها کدامند.

به گزارش «پرشین خودرو»، یوسف رشیدی با بیان این مطلب اظهارکرد: در این پروژه علاوه بر اینکه مشخص می‌شود هر یک از انواع خودروها به چه میزان آلودگی تولید می کنند، طول عمر مبدل‌های کاتالیستی در خودروهای مختلف نیز براساس میزان پیمایش آنها مشخص می شود.

وی افزود: تمام خودروهایی که در کشور تولید می شوند باید استاندارد یورو 2 داشته باشند ولی هنوز یکسری از خودروها به سختی استاندارد یورو 2 را اخذ می‌کنند، این در حالی است که براساس قانون از سال بعد خودروها باید به سمت اخذ استاندارد یورو 4 و 5 حرکت کنند.

وی همچنین در خصوص ارتقای کیفیت سوخت در کشور گفت: مقرر بود که کیفیت سوخت از ابتدای امسال به گونه‌ای شود که بتواند استاندارد یورو 4 را به دست آورد و در تمام کلان شهرها سوخت با کیفیت بالاتر توزیع شود، اما این مهم به صورت محدود و تنها در بعضی از جاها محقق شد.

رشیدی گفت: همچنین مقرر بود وزارت صنایع از ابتدای سال نسبت به تامین مبدل های کاتالیستی و قطعه کنیستر اقدام کند تا این دوقطعه مهم و تاثیر گذار بر میزان آلایندگی خودروها در خدمات پس از فروش توزیع و با همکاری مراکز معاینه فنی به روی خودروها نصب شود اما تاکنون حتی 1 مبدل کاتالیستی هم تعویض نشده و بعید است امسال بازهم در این خصوص به نتیجه ای برسیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آلاینده
نظر بینندگان
!
!
!