چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۸ | ۱۳۹۱/۰۸/۱۴
پس از 206 ماکسیما هم رفت+ جدول
۱۱:۵۸ | ۱۳۹۱/۰۸/۱۴
اجاره خودرو

پس از 206 ماکسیما هم رفت+ جدول

پرشین خودرو: به نظر می رسد پس از خداحافظی تلخ 206 با خطوط تولید ایران خودرو اینبار قرعه به نام خودرو سالمند و قدیمی ژاپنی ها افتاد تا در مهرماه سال جاری جای خالی خودروهای بیشتری در جدول کیفی ترین خودروهای تولید داخل خودنمایی کند. جای خالی خودروهایی چون پژو 206، 206 صندوقدار و ماکسیما.

به گزارش «پرشین خودرو»، ماکسیمای پیر که همواره یکی از دو خودرویی بود که صدر جدول کیفی ترین خودروهای تولید داخل را از آن خود می کرد، با خداحافظی از خطوط تولید سایپا، از این جدول حذف شد تا جای خود را به هموطن خود یعنی مزدا3 جدید گروه بهمنی ها بدهد.

اما در تازه ترین گزارش کیفی خودروهای داخلی عنوان باکیفیت ترین خودرو به محصولی رسید که این روزها در بازار کشور با قیمتی بیش از 100 میلیون تومان معامله می شود.

در مهرماه سال جاری از میان 19 خودرو سواری تولید داخل نیسان تیانا بازهم عنوان باکیفیت ترین خودرو تولید داخل را به خود اختصاص داد، پس از این خودرو مزدا3 گروه بهمن جایگاه دوم را از آن خود کرد. این خودرو در بازار با قیمتی حدود 90 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

در جدول جدید رده بندی کیفی خودروهای تولید داخل، تنها شاسی بلند ژاپنی تولید داخل یعنی گرندویتارا که این روزها بر قله 95 میلیونی ایستاده در رده سوم قرار گرفته و عنوان چهارمی به مگان 60 میلیونی پارس خودرویی ها رسیده است.

در مهرماه امسال طبق عادت همیشه قعر جدول رده بندی کیفی به خودروهای سایپا132X و سایپا131X پارس خودرو رسیده تا بازهم این خودروها عنوان بی‌کیفیت‌ترین خودروهای تولید داخل را یدک بکشند.

در این رده‌بندی که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ارائه شده و مربوط به کیفیت خودروهای تولید داخل در مهرماه امسال است، در مجموع 19 خودرو تولید یا مونتاژ داخل مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و در دو دسته خیلی خوب، خوب تقسیم شده‌است.

طبق معمول رتبه‌بندی‌های قبلی، این ماه نیز سطح کیفی خودروهای تولیدی در 9 معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ مورد ارزیابی قرار گرفته و 23 خودرو مورد نظر، بر اساس مجموع نمرات منفی به دست آمده رتبه‌بندی شده‌اند.

جزییات بیشتر را می توانید در جدول پیوست مشاهده کنید.

نظر بینندگان
!
!
!