دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۸/۱۴
خودروهای گازسوز رتبه بندی می شوند
۱۶:۳۴ | ۱۳۹۱/۰۸/۱۴
اجاره خودرو

خودروهای گازسوز رتبه بندی می شوند

پرشین خودرو: مدیر عامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به اتمام تدوین استاندارد خودروهای گازسوز گفت: خودروسازان باید از ابتدای دی ‌ماه سال جاری خودروهای گازسوز را بر اساس این استانداردها تولید کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، عباس کاظمی هدف از تدوین این استانداردها را رتبه‌ بندی خودروهای گازسوز و کاهش مصرف سوخت آن‌ ها اعلام کرد و افزود: بر اساس این استاندارد، میزان مصرف خودروهای گازسوز (CNG) از رتبه A تا G دسته‌ بندی شده است.

وی با بیان این که، در تدوین این استاندارد، نمایندگان وزارتخانه‌های نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های ملی استاندارد و حفاظت محیط‌ زیست همکاری داشته‌اند، گفت: نظارت بر حسن اجرای این استانداردها در خودروهای گازسوز به عهده سازمان ملی استاندارد است.

کاظمی با اشاره به کاهش شدت مصرف انرژی در خودروهای بنزینی پس از تدوین و پیاده‌ سازی استانداردهای مربوطه افزود: میزان مصرف بنزین در سال 79 حدود 10.5 لیتر در هر 100 کیلومتر بود که پس از تدوین استانداردهای مربوطه و پیاده ‌سازی آنها امروز به کمتر از 8 لیتر رسیده است.

مدیر عامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت پیش‌بینی کرد که با توسعه خودرو‌های دیزلی، میزان مصرف بنزین در کشور تا پایان برنامه پنجم به کمتر از 7 لیتر کاهش پیدا کند.

وی از بازنگری استانداردهای تدوین شده بخش حمل و نقل در دوره‌های سه ساله خبر داد و گفت: استاندارد خودروهای بنزینی سال آینده بازنگری می‌شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!