یكشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
رنو هم از ایران رفتنی شد!
۱۲:۳۱ | ۱۳۹۱/۰۸/۱۵
ایرانسل2
به دلیل عدم پرداخت مطالبات

رنو هم از ایران رفتنی شد!

پرشین خودرو: تنها شرکت خودروساز خارجی باقیمانده در کشور راهی را در پیش گرفت که چندی پیش دیگر همتای فرانسوی اش انتخاب کرد و هشدار داد که اگر تا پایان ماه دسامبر (اواسط دی ماه) ایران طلب این شرکت را پرداخت نکند، تولیداتش را در ایران متوقف کرده و به طور کامل بازار ایران را ترک خواهد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران از اعلام آمادگی شرکت فرانسوی رنو برای خروج از بازار ایران خبر داد و گفت: شرکت رنو اعلام کرد که با‌گذشت ۹ ماه از تحویل قطعات به ایران هنوز پول خود را دریافت نکرده که این امر ادامه همکاری با ایران را با چالش جدی مواجه کرده است.

محمدرضا نجفی منش با بیان اینکه صحبت های رنو یک تهدید نیست بلکه که یک واقعیت است، اظهار داشت: هیچ شرکتی نمی تواند برای ماه های متمادی بدون دریافت پول جنس یا کالای خود را عرضه کند که این موضوع در مورد رنو هم صدق می کند.

وی ادامه داد: شرکت خودروسازی رنوی فرانسه اقدام به تاسیس شرکت در ایران کرد و از همان ابتدا نیز همکاری های خوب و گسترده ای را با خودروسازان ما آغاز کرد. این شرکت بعد از خروج پژو تلاش داشت تا سهم بیشتری از بازار خودروی ایران را از آن خود کند اما حالا به دلیل از افزایش فشارهای بین‌المللی که تبادلات ارزی را سخت كرده و کمبود نقدینگی خودروسازان که در پرداخت مطالبات این شرکت دچار مشکل شده اند، برای خروج از ایران اخطار داده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه 51 درصد شرکت رنوپاس متعلق به فرانسوی ها است، ادامه داد: در صورت قطع همکاری این شرکت منحل خواهد شد.

به گفته نجفی منش، با وجود محدودیت‌های بین‌المللی قرار بوده رنو بخشی از طلب خود را از شرکت نفتی توتال فرانسه که به ایران بدهکار است، دریافت کند اما توتال تاکنون هیچ پولی به رنو پرداخت نکرده است.

اجاره خودرو
kerman2
برچسب ها:
رنو پارس
نظر بینندگان
دانشجو
vote
۴
vote
۱۳۹۱/۰۸/۱۵
آبروی آدم رو شما ها بردید
!
!
!