سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۲ | ۱۳۹۱/۰۸/۱۵
خودرو شیشه‌ای هم آمد + تصویر
۱۲:۴۲ | ۱۳۹۱/۰۸/۱۵
اجاره خودرو

خودرو شیشه‌ای هم آمد + تصویر

پرشین خودرو: فناوری خودروی شفاف ابداعی محققان ژاپنی، علاوه بر پیشگیری از تصادفات در زمان دنده عقب می‌تواند به راننده برای پارک بهتر نیز کمک کند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، در هنگام دنده عقب رفتن، مشاهده عبور کودکان، حیوانات کوچک یا اشیاء از طریق پنجره عقب خودرو برای راننده بسیار دشوار است و بخشی از تصادفات نیز در همین زمان روی می دهد.

محققان دانشگاه کایو توکیو پروژه‌ای را در دست اجرا دارند که دید بهتری از عقب خودرو در هنگام دنده عقب یا پارک کردن خودرو برای راننده فراهم می‌کند.

فناوری به کار رفته در پروژه خودرو شفاف چندان پیشرفته محسوب نمی شود؛ با نصب دو دوربین در قسمت صندوق عقب، تصاویر لحظه‌ای از پشت خودرو بوسیله رایانه تلفیق شده و بر روی صندلی عقب خودرو نمایش داده می‌شود.

حالت شفافیت فقط از داخل خودرو و برای راننده قابل مشاهده است و راننده می‌تواند وضعیت کامل پشت خودرو را مشاهده کند.

ماساهیکو اینامی از محققان دانشگاه کایو تأکید می‌کند: راننده در این حالت احساسی شبیه رانندگی در یک خودروی شیشه‌ای را تجربه می کند که علاوه بر پیشگیری از تصادفات می‌تواند به راننده برای پارک بهتر خودرو نیز کمک کند.

این فناوری بر روی خودرو پیروس تویوتا مورد آزمایش قرار گرفته است؛ محققان همچنین قصد دارند بخش های دیگر خودرو را نیز شفاف کنند که نمونه اولیه ای از درب شفاف برای مشاهده حرکت دوچرخه سواران در کنار خودرو ساخته شده است.

برچسب ها:
محققان
نظر بینندگان
!
!
!