شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۸:۵۶ | ۱۳۹۱/۰۸/۱۸
پیش فروش یک ساعته خودروسازان!
۰۸:۵۶ | ۱۳۹۱/۰۸/۱۸
اجاره خودرو

پیش فروش یک ساعته خودروسازان!

پرشین خودرو: منحنی قیمت ها در بازار خودروی کشور همچنان روندی صعودی دارد، این در حالی است که هفته جاری با اعلام برخی پیش فروش ها از سوی خودروسازان، توقع می رفت که قیمت برخی خودروها تا حدودی کاهش پیدا کند که چنین نشد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در هر صورت درهفته جاری بازهم شاهد افزایش قیمت برخی از خودروهای لوکس داخلی بودیم این در حالی است که طبق مصوبه سال گذشته سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان هیات مدیره شرکت های خودروساز می توانند خودروهای بالای 45 میلیون تومان را با در نظر گرفتن حاشیه بازار تعیین کنند.

بر همین اساس دوشنبه گذشته شرکت پارس خودرو با مجوز سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان اقدام به افزایش قیمت سه خودروی تولیدی خود کرد.

تیانا، نیومورانو و ماکسیما خودروهایی بودند که در سایت فروش پارس خودرو با افزایش قیمت مواجه شدند. به طوری که در سامانه فروش شرکت یاد شده خودروی تیانا hight معادل 99 میلیون و 900 هزار تومان تعیین شد این در شرایطی است که قیمت رسمی این خودرو روی سایت سامانه اطلاع‌رسانی 124 معادل 80 میلیون و 410 هزار تومان قید شده است.

همچنین قیمت ماکسیما اتوماتیک مجهز به سیستم مولتی‌مدیا نیز در حالی 77 میلیون و 250 هزار تومان تعیین شد که قیمت رسمی این محصول روی سامانه اطلاع‌رسانی 124 معادل 57 میلیون و 700 هزار تومان قید شده است. قیمت نیومورانو نیز در حالی 147 میلیون تومان اعلام شد که قیمت مصوب درج شده بر روی سایت 124 معادل 110 میلیون تومان است.

بر همین اساس شرکت ایران‌خودرو نیز طی هفته جاری به مناسبت عید غدیر خم اقدام به پیش فروش برخی از محصولات خود کرد با این تفاوت که هر خودروی ثبت نامی بر اساس کدملی متقاضیان انجام می شد.

در همین حال شرکت سایپا نیز رویه ایران خودرو را در پیش گرفت تا شاید بتواند دست دلالان و واسطه گران را از بازار خودرو کوتاه کند.

این در شرایطی است که به گفته بسیاری از مشتریان بعد از باز شدن سایت فروش خودروسازان بلافاصله ظرفیت فروش پر شد.

اما اتفاق دیگری که در هفته جاری در بازار خودروی کشور به وقوع پیوست خروج ماکسیما از خطوط تولیدی شرکت پارس خودرو بود بطوریکه آخرین ماکسیما طی مراسمی در شرکت یاد شده از خطوط تولید گذشت.

اما در این هفته اخبار ناخوشایندی نیز از ادامه ارتباط رنو با شرکت های ایرانی طرف قرار داد به گوش رسید بطوریکه این شرکت فرانسوی تولید کنندگان تندر 90 را تهدید کرد که اگر بدهی خود را با شرکت مذکور تسویه نکنند از ایران خارج خواهد شد.

در شرایط کنونی به دلیل مشکلاتی که بر سر نقل و انتقالات ارزی است، خودروسازان نمی‌توانند بدهی شرکت رنو را پرداخت کنند. با این حساب پیش بینی می شود که در صورت عدم پرداخت بدهی ها، خودروی تندر 90 نیز به سرنوشت دیگر خودروهای کم تیراژ دچار شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پیش فروش
نظر بینندگان
!
!
!