شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۱ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
حذف سود مشاركت و انصراف از قراردادهای ایران خودرو
۱۰:۲۱ | ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
اجاره خودرو

حذف سود مشاركت و انصراف از قراردادهای ایران خودرو

پرشین خودرو: تا چندی پیش خریداران بابت پیش‌خرید محصولات ایران خودرو از سود مشارکت 18 درصدی برخوردار می‌شدند و در صورتی که برای خرید قطعی خودرو، انصراف می‌دادند سود 16 درصدی به مبلغ پیش پرداختشان تعلق می‌گرفت که در قراردادهای جدید ایران خودرو برای این اعداد، صفر قید شده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، مدیر فروش یکی از نمایندگی‌های ایران خودرو در این مورد گفته است: در قراردادهای قبلی که سود مشارکت و انصراف ذکر می‌شد، قیمت خودرو در قرارداد به طور قطعی مشخص نبود،اما در قراردادهای جدید با برداشتن این دو مورد، قیمت قطعی خودرو ذکر می‌شود.

یکی از متقاضیان خرید محصولات ایران خودرو نیز در این مورد به فارس گفت: تا روز چهارشنبه جریمه تاخیر و سود مشارکت روی سایت ایران خودرو ذکر شده بود، اما از روز پنج‌شنبه به بعد، این دو مورد حذف شده که اطلاع‌رسانی دقیقی در این مورد انجام نشده است.

وی افزود: متقاضیان با مراجعه مجدد به سایت به راحتی متوجه این تغییرات نمی‌شوند و با فرض شرایط قبلی نسبت به خرید اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: در این مورد با مرکز پاسخگویی ایران خودرو تماس گرفتم که اعلام کردند شرایط فروش همین است!

سود مشارکت و انصراف در حالی از فروش محصولات ایران خودرو حذف شده که طبق قانون ارتقای کیفیت خودرو و آیین نامه فروش خودرو، خودروسازان موظفند این موارد را در قرارداد فروش محصولات خود لحاظ کنند.

در حال حاضر فروش محصولات ایران خودرو شامل سمند، پژو 405، تندر، وانت، پژو پارس و سورن از طریق سایت اینترنتی این شرکت انجام می‌شود.

اما ایران خودرو در واکنش به انتشار این خبر با عنوان سود مشارکت و انصراف از قرارداد فروش محصولات ایران خودرو حذف شد اعلام کرد: در ازای حذف سود در پیش‌فروش، قیمت خودرو را تغییر نمی‌دهیم.

در توضیح اداره اطلاع‌رسانی ایران خودرو آمده است: معمولا پیش فروش محصولات ایران خودرو به دو صورت انجام می‌شود که در روش اول با نام پیش فروش قطعی، مبلغی از مشتری دریافت می‌شود و مابقی در هنگام تحویل خودرو اخذ می‌شود. در این نوع فروش، قیمت خودرو هنگام ثبت نام مشخص و قطعی است و در صورت افزایش قیمت در ماه‌های آینده، این افزایش قیمت شامل حال مشتریان نمی‌شود.

در ادامه توضیح ایران خودرو آمده است: در نوع دوم پیش‌فروش با نام عادی با سود مشارکت، قیمت خودرو در هنگام تحویل به روز حساب می‌شود، یعنی در صورتی که بهای خودرو افزایش یابد این موضوع شامل حال مشتریان خواهد شد و سود مشارکت نیز در این نوع پیش فروش به مشتریان تعلق می‌گیرد.

بنابر اعلام ایران خودرو، پیش فروش قطعی به مشتریان اطمینان خاطر می‌دهد که قیمت خودرو به هیچ وجه افزایش نخواهد یافت.

ایران خودرو در حالی در توضیح خود در خصوص پیش‌فروش عادی با سود مشارکت مدعی شده قیمت خودرو به روز محاسبه می‌شود که تاکنون افزایش قیمت‌های مصوب مشمول خودروهای فروخته‌شده قبلی نشده و سازمان حمایت همواره بر لزوم محاسبه قیمت خودروهای پیش‌فروش شده قبلی با همان نرخ‌های سابق تاکید کرده‌ است.

همچنین در خبر فارس به نقل از یکی از نمایندگی‌های ایران خودرو به این موضوع اشاره شده بود که در قراردادهای جدید ایران خودرو، سود مشارکت و انصراف صفر شده، ولی قیمت خودرو قطعی تلقی می‌شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سود مشارکت
نظر بینندگان
محمدرضا
vote
۳
vote
۱۳۹۱/۰۸/۲۱
مشکلی نیست اینجا ایران است !
!
!
!